Gigabyte Gsmart Aku A1

Pavisam nesen redzeslokā nonāca visai neierasta ražotāja, proti, Gigabyte mobilais tālrunis par visai patīkamu akcijas cenu 99Ls. Spriežot pēc ne pārāk daiļrunīgās informācijas plašajā tīmeklī, modelis tirgū nonācis vien 2013. gada jūlijā.

Pavisam nesen redzeslokā nonāca visai neierasta ražotāja, proti, Gigabyte mobilais tālrunis par visai patīkamu akcijas cenu 99Ls. Spriežot pēc ne pārāk daiļrunīgās informācijas plašajā tīmeklī, modelis tirgū nonācis vien 2013. gada jūlijā. Ar to arī izskaidrojama visai niecīgais atsauksmju skaits.

Neskatoties uz visai smieklīgu cenu, ierīcei ir:

  • 4 kodoli ar 1.2Ghz takts frekvenci katrs.
  • Grafiskais procesors - PowerVR SGX544.
  • Vieta aplikācijām - 1Gb
  • Ekrāns gan nav nekāds izcilais - TFT ar izšķristspēju 854x480.
  • Ir vieta microSD kartei (līdz 32Gb),
  • Maināms akumulators (ja gadījumā tas ir svarīgi).
  • Akumulatora ietilpība: gaidīšana 333 stundas, runāšanai (droši vien arī darbojoties ar ieslēgtu displeju) - 5h.
  • 2 SIM karšu atbalsts
  • Iebūvētā 5Mpix fotokamera. Lai arī tās kvalitāte nav izcila, toties ir Geo-tagging (iespējams, šī vairs nav jauna fīča, tomēr man bija visai svarīga).
  • Ir FM radio (darbojas, ja iespraustas austiņas, bet var klausīties caur iebūvētiem skaļruņiem).
  • Ir LED zibspluldze, kura vienlīdz labi var darboties kā lukturis (aplikācija gan jāinstalē atsevišķi).

Šis tas trūkst:

  • Nav super-duper Amoled vai Retina vai Gorilla ekrāna.  Ja zināt kas tas tāds,- tā pietrūks. Ja nezināt - ekrāns ir pietiekami liels (4.5 collas), spilgts un pikseļu brīvums ( 218ppi) ir pietiekams.
  • Nav NFC (veids kā var veikt maksājumu vai apmainīties ar informāciju, pieliekot tālruni lasīšanas ierīcei). Tiesa gan fīča nav pagaidām populāra un plaši izmantojama.
  • Nav kompasa, altometra, žiroskopa, barometra un termometra. GPS ir un navigācija strādās.
  • Nav Wi-Fi hotspota

Aprakstos norādīts, ka nav DLNA (iespēja noraidīt attēlus, video un mūziku no mobilā telefona uz piemēram "gudro" televizoru). Jāņem vērā, ka šī funkcija var tiek iekļauta "gudrā" televizora mobilajā aplikācijā. Piemēram, Philips tāda ir.

Fotokamera

Iebūvētā fotokamera ir 5 megapikseļu.  Neskatoties uz, lai arī nelielu, bet tomēr ievērojamu pikseļu skaitu, slikta apgaismojuma apstākļos attēlu kvalitāte ir zema. Ir auto fokuss, kurš strādā pietiekami labi un ātri. Ir dažādi efekti un pat HDR funkcija, kura, pēc maniem ieskatiem, fotogrāfijas kvalitāti neuzlabo. Patīkama funkcija - geo tagging. Lai arī lādzīgu aplikāciju uz datora tā arī nav izdevies atrast, tālrunī ir iespēja apskatīt konkrētā attēla uzņemšanas vietu uz Google maps. Nav arī attēla stabilizatora. Daži attēli salīdzināšanai:

Uzņemts ar digitālo spoguļkameru Uzņemts ar Gigabyte Gsmart Aku A1

Video procesors

Mobilajam telefonam iebūvēts grafiskais procesors - PowerVR SGX544. Piemēram, Samsung Galaxy S4 - Adreno 320, bet iPhone 5 - PowerVR SGX543MP3. GPU veiktspēju var novērtēt izmantojot aplikāciju GLBenchmark 2.5 Egypt. Salīdzinot iepriekš uzskaitītos procesorus, jāsecina, ka to veiktspēja ir pietiekama un svārstās no 36 līdz 41 fps. Nav pamata apgalvot, ka iPhone 5 vai Samsungs Galaxy S4 šinī ziņā būtu ar kaut ko pārāki.

Salīdzinājumā ar Samsung Galaxy S4 un iPhone 5

Salīdzinot izmērus, jāsecina, ka Gigabyte Gsmart Aku A1 ir visai resns (12.35mm pret 7.6). Korpusa materiāls nav zināms, droši vien plastmasa. Ekrāna lielums - 4.5 collas (Galaxy S4 - 5'', iPhone - 4''), pikseļu blīvums ir gandrīz uz pusi mazāks, toties spēj attēlot 16 miljonus krāsu, kā arī atpazīst visu 5 pirkstu žestus (tiesa gan, vēl nezinu kur un kā šos lietot).

Akumulators spēj turēt līdz pat 13.9 dienām, bet lietojot aktīvi - vien 5 stundas. Turpretī, Samsung Galaxy S4 spēj turēt 15.4 dienas, bet aktīvi lietojot - 17 stundas. iPhone - 9.6 dienas, aktīvi lietojot - 8 stundas.

Gigabyte Aku A1 operētājsistēma - 4.2 (Jelly Bean), Samsung Galaxy S4 - 4.2.2 (Jelly Bean).

Fotokameru, uzņemot attēlus, salīdzināt nebija izdevības. Galaxy S4 un iPhone 5 izšķirstspēja ir attiecīgi 13 mpix un 8 mpix, turklāt ir attēla stabilizators, pieskāriena fokusēšana un daudzas citas patīkama funkcijas. Priekšējā kamera (domāta, piemēram, Skype) ir katastrofa - vien  0.3 mpix.

Toties, salīdzinājumā ar Galaxy S4 un iPhone 5, Gigabyte Aku A1 ir FM radio.

Secinājumi

Pirmais secinājums ir cena :)
- Gigabyte Aku A1 akcijas cena 99Ls (parastā cena >139 Ls).
- Samsung Galaxy S4 >397 Ls.
- Apple iPhone 5 >510 Ls

Gigabyte Aku A1 akumulators mazāk tur, ja tālrunis tiek aktīvi izmantots. Vāja fotogrāfijas kvalitāte. Maza (bet tomēr pietiekama) iebūvētā atmiņa aplikācijām. Neesmu pārbaudījis vai un kā var glabāt attēlus un medijus uz SD kartes, kā arī pārnest daļu aplikāciju.

Jāņem vērā arī tehnoloģiju attīstības dinamika un tas, ka pēc gada vai diviem būs jaunas tehnoloģijas un būs iemesls mainīt mobilo tālruni.

Saites:

[1] http://www.phonearena.com/phones/compare/GIGABYTE-GSmart-Aku-A1,Samsung-Galaxy-S4,Apple-iPhone-5/phones/8050,7597,7378
[2] http://versus.com/en/samsung-galaxy-s4-64gb-vs-gigabyte-gsmart-rio-r1

Dalies:
Novērtē: 5 (3)
Skatīts: 1133

komentāri

Infants

Mainu savu galaxy s duos pret šo monstru! :)



Ko lasa citi?