5 lietas, kas jāizdara Venēcijā

Tradīcija Venēcijā tērpties maskās nāk no senatnes un turpinās līdz mūsdienām. Agrāk zem maskām slēpušies augstmaņi un dāmas ...

(raksts publicēts laikrakstā "Rītdiena" 13.01.2007.)

1. Jāiegādājas savā īpašumā kāda no daudzajām krāšņajām karnevāla maskām. Ja nenoderēs Jaungada izpriecām, tad būs oriģināls sienas dekors jūsu viesistabā. Maskas var uzlaikot un iegādāties gan pie suvenīru tirgotājiem bodēs, kas uzslietas tikai uz karstāko tūrisma sezonas laiku, gan veikalos Venēcijas vidienē, kur apskatāmi īsti meistardarbi. Izcenojumi arī dažādi, vidēji par 15-25 EURO var iegādāties krāšņu masku.

Tradīcija Venēcijā tērpties maskās nāk no senatnes un turpinās līdz mūsdienām. Agrāk zem maskām slēpušies augstmaņi un dāmas, kas devušās uzdzīvot un gribējušas palikt anonīmas. Šodien karnevāla laikā ietērpties maskā ir katra venēcieša un daudzo tūristu goda lieta. Karnevāli un dažādas izpriecas tika rīkotas katru gadu laikā starp Ziemassvētkiem un Lieldienām, bet baznīcas ietekmē šo laika posmu ar gadiem saīsināja. Tagad īstais karnevāla laiks Venēcijā ir februāra mēnesis. Protams, svinību epicentrā atrodas Sv. Marka laukums, kur pulcējas venēcieši un pilsētas viesi.

2. Jāuzbrauc Sv. Marka tornī un jāapskata Venēcija no augšas. Tas prieks izmaksā tikai 6 EURO, bet skats fantastisks. Sv. Marka torņa zvanu laukums atrodas apmēram 11 stāvu augstumā, no kura var apskatīt daudzās Venēcijas tuvumā esošās salas un pilsētas kanālu dzīslojumu. Sv. Marka tornis pazīstams jau no 8.gs., taču gs. vēlāk sabrucis un atjaunots tikai 12.gs. Publiskai apskatei atvērts kopš 1912.gada.

3. Protams, jāpavizinās ar gondolu pa pilsētas kanāliem, lai pārliecinātos par to, ka seno ēku pagrabstāvi jau sen applūduši un ka gondoljieri ievēro līdzīgus satiksmes noteikumus kā autobraucēji. Gondolās vislabāk braukt četratā (maksimāli ietilpst 6 pasažieri + gondoljieris), jo tad gan vietas ir pietiekami, gan izmaksā daudz lētāk. Nekad nevajag piekrist uzreiz tai cenai, ko nosauc jums gondoljieris, jāpatirgojas. Pirmo cenu, ko mums minēja 150 EURO par stundu, tad beidzot piekāpās par 100 EURO uz četriem cilvēkiem.

Gondolu piestātne atrodas netālu no Sv. Marka laukuma Bacino di S. Marco ielokā. Parasti braucienam ir ierastie maršruti, kuru laikā gondoljieris norāda uz slavenākajām būvēm un izstāsta, kādas ievērojumas personības, tur mitušas.

4. Jāpapusdieno kādā no Venēcijas šauro ieliņu restorāniem. Tik garšīgus spageti ar grilētām jūras veltīm un sarkanvīnu nekur citur neesmu baudījusi! Restorānu iesaku izvēlēties dziļāk pilsētas iekšienē, jo Canale Grande tuvumā ēdienu un dzērienu cenas ir pamatīgi sakāpinātas. Izvēloties pusdienošanas vietu, pievērsiet uzmanību ēdienkartei, lai varētu nobaudīt kaut ko itālisku un izvairītos no fast food piedāvājuma. Iemalkot kafiju un izbaudīt interjeru gan varat doties uz pašu Sv. Marka laukumu un senāko Eiropas kafejnīcu „Florian”.

5. Jāapmeklē Sv. Marka katedrāle gan greznās arhitektūras dēļ, gan apjausmas dēļ – esmu tik tuvu svētā pīšļiem. Tikai jānodrošinās ar palielu plecu šalli – sievietes kailiem pleciem un šortos tur netiek laistas iekšā. Sv. Marka katedrāle novietojusies laukuma labajā malā un kopā ar Dodžu pili veido greznu seno ēku ansambli. Ja esat pasūtījuši ekskursiju gida pavadībā pa Venēcijas ievērojamākajām vietām, tad iekļūšana katedrālē ir bez maksas un pa grupām atvēlētu ieeju. Pārējiem pilsētas viesiem, lai apskatītu katedrāles zāles, jārēķinās ar pāris EURO un gaidīšanu rindā.

   
skat. www.ritdiena.lv arhīvā
Dalies:
Novērtē: 3 (13)
Skatīts: 4745

komentāri

Linda

Un kā tad ārkārtīgi greznā Dodžu pils? Par pārējo piekrītu.



Ko lasa citi?