Dažas atziņas

Pēc pieklājības frāzes var nojaust par vaicātāja garastāvokli. Piemēram: „kā tev sokas[darbs]?” vedina domāt, ka vaicātājs vēl nevar izšķirties par kāda procesa sākšanu vai lakoniskais „kā iet?” – nav nekas cits, kā vēlme nodot runāšanas stafeti cita runātāja rokas vai arī vienkārši – nav ko pateikt.

* * *

Pēc pieklājības frāzes var nojaust par vaicātāja garastāvokli.
Piemēram:
- „kā tev sokas [darbs]?” vedina domāt, ka vaicātājs vēl nevar izšķirties par kāda procesa sākšanu;
- „kā tev iet [lietas]?” – vaicātājs ir kāda procesa vidū, kam sāk rasties rutīnas piegarša;
- „kā tev klājas [galds]?” – vaicātājs gatavs pieņemt jūsu uzaicinājumu aiziet uzēst. Tiesa gan, maksātājs, arī visticamāk būsiet jūs.
- Iepriekšējo pieklājības jautājumu atvasinājumi aizstājot „tu” uz „jūs”. Vedina uz domu, ka vaicātājs labprāt nodistancētos no darāmā un vēl labprātāk, ja kāds uzņemtos iniciatīvu.
- Iepriekšējo pieklājības jautājumu atvasinājumi izmantojot norādi uz procesa virzību. Piemēram – „kā jums labi sokas? [darbs]”. Acīmredzot sagaida ne pārāk pozitīvu atbildi, lai varētu mātišķi / tēvišķi dod vērtīgu padomu;
- Lakoniskais „kā iet?” – nav nekas cits, kā vēlme nodot runāšanas stafeti cita runātāja rokas vai arī vienkārši – nav ko pateikt.

* * *

Ja jūsu vai jūsu drauga (draudzenes) ģimenē uzradies sīcis, tad:
- ja jūsu ģimene uzradies sīcis: sāciet pierast pie domas, ka nekas vairs nebūs tā kā agrāk;
- ja jūsu drauga ģimenē uzradies sīcis – pēdējais laiks nodoties rokdarbiem, karjerai vai pirmā miljona pelnīšanā, jo pretējā gadījumā pēc desmit gadiem var nākties atskārst, ka viss ir pilnīgā dirsā.

* * *

Pingvīns nav vienīgais nelidojošais putns. Vēl ir Austrālijas strauss, Jaunzēlandes kivi, u.c. Bet skan lepni – putns :)

* * *

Psihologs – cilvēks, kurš skatās uz visiem pārējiem brīdī, ka telpā ienāk skaista meitene.

* * *

Kanāda ir parlamentāra federatīva monarhija. Valsts galva ir Apvienotās Karalistes karaliene Elizabete II, ko pārstāv Kanādas ģenerālgubernators. Patreiz tā ir gubernatore – Mikaela Žana.

* * *

Kāpēc dakšiņai četri zari?
Izrādās – dakšiņa ar trīs zariem, tie izvietoti pārāk reti un ēdot sīkstāku barību pastāv iespēja iedurt mēlē. Savukārt, dakšiņa ar pieciem zariem sanāk jau par platu un spēks, kas jāpieliek, lai uzdurtu barību ir ievērojami lielāks, nekā dakšiņai ar četriem zariem.

* * *

Kas ir sliktāk: nepareizi lietot plato un šauro e, ē, piemēram, „mērs” vai nevietā lietot pavēles formu, piemēram, Jūs variet mums piezvanīt?
Ķīnieši domā, ka labāk ir vienota rakstu valoda.

Dalies:
Novērtē: 4 (4)
Skatīts: 2832

komentāri



Ko lasa citi?