Esi ar mums un PAR pingvīniem!

17 džentū pingvīni, kas bija izmitināti trīs nedēļas pagaidu mītnē Rīgas Zooloģiskajā dārzā, nu jau ir prom Ķīnas okeanārijā. Vai tagad pingvīnus atkal varēsim redzēt tikai pēc kādiem 50 gadiem un tikai laimīgas sagadīšanās dēļ? Tāpēc tika izveidots pašiniciatīvas projekts PenguinHouse (http://penguinhouse.lv), lai sākotnēji pulcinātu domubiedrus un tad arī vāktu paraktus un rosinātu tautas nobalsošanu par finansējuma piešķiršanu pastāvīgas pingvīnu mājas izveidei un uzturēšanai. Speciāli izveidotajā interneta vietnē penguinhose.lv var lasīt ziņas par pingvīniem, skatīt video un foto gan ar pingvīniem Rīgas Zooloģiskajā dārzā, gan citur pasaulē, kā arī iepazīties ar projekta pamatideju. Seko, komentē un atbalsti ideju PAR pingvīniem Latvijā sociālajos tīklos facebook, twitter un draugiem.lv!

17 džentū pingvīni, kas bija izmitināti trīs nedēļas pagaidu mītnē Rīgas Zooloģiskajā dārzā,  nu jau ir prom  Ķīnas okeanārijā. Vai tagad pingvīnus atkal varēsim redzēt tikai pēc kādiem 50 gadiem un tikai laimīgas sagadīšanās dēļ?

Pingvīna tēls Latvijā kopš 2008.gada ministru prezidenta Ivara Godmaņa Jaungada uzrunas folklorizējies un tapis par apzīmējumu ekonomikas peripetijām, kā arī raksturojums krīzes periodam, kad visiem kā pingvīniem bija „jāpārziemo, saspiežoties ar mugurām kopā, vienā lielā aplī”. Gandrīz vai nacionālais putns, kaut arī dabiskā vidē savu pleznu nekad nav spēris.

Jau pēc divām nedēļām no pingvīnu izmitināšanas brīža medijos parādījās informācija, ka pingvīnus apskatījuši 35 000 apmeklētāju. Domājams, gala skaitlis ir vēl lielāks. Rīgas Zooloģiskajā dārza pārstāvji atzina, ka flamingu māja, kurā iekārtota pingvīnu pagaidu mītne, bija visapmeklētākais objekts. Taču izmitināt pingvīnus uz laiku nav tas pats, kas iekārtot pastāvīgu pingvīnu māju, tas prasot lielus finansiālus ieguldījumus.

 

Tāpēc tika izveidots pašiniciatīvas projekts PenguinHouse (http://penguinhouse.lv), lai sākotnēji pulcinātu domubiedrus un tad arī vāktu paraktus un rosinātu tautas nobalsošanu par finansējuma piešķiršanu pastāvīgas pingvīnu mājas izveidei un uzturēšanai. Speciāli izveidotajā interneta vietnē penguinhose.lv var lasīt ziņas par pingvīniem, skatīt video un foto gan ar pingvīniem Rīgas Zooloģiskajā dārzā, gan citur pasaulē, kā arī iepazīties ar projekta pamatideju.

Seko, komentē un atbalsti ideju PAR pingvīniem Latvijā sociālajos tīklos facebook, twitter un draugiem.lv!

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāriKo lasa citi?