National Geographic 2012. gada novembra numurā par pingvīniem

Imperator pingvīnam peldot, berze kas rodas starp tā ķermeni un ūdeni ierobežo maksimālo pārvietošanās ātrumu 1.2 līdz 2.7 m/s. Savukārt, īslaicīgos paātrinājumos, pingvīni spējīgi apiet šo ierobežojumu un šo ātrumu palielināt divas vai pat trīs reizes, izlaižot niecīgos gaisa burbulīšus no apspalvojuma. Gaisa burbulīši samazina apkārtesošā ūdens blīvumu un viskozitāti, samazina berzi un ļauj attīstīt ievērojami lielāku ātrumu. Noslēpums apslēpts spalvās. Ja lielākai daļai putnu spalvas aug tieši uz ādas, tad pingvīniem pie spalvas pamatnes ir nelieli matiņi, kuri ir spējīgi noturēt gaisa burbulīšu – tik maziņu, kas tie spēj darboties kā smērviela spalvu virskārtā. Plašāk lasāms National Geographic (Krievija), 2012. gada novembra numurā.

National Geographic (Krievija), 2012. gada novembra numurā lasāms:

Imperator pingvīnam peldot, berze kas rodas starp tā ķermeni un ūdeni ierobežo maksimālo pārvietošanās ātrumu 1.2 līdz 2.7 m/s. Savukārt, īslaicīgos paātrinājumos, pingvīni spējīgi apiet šo ierobežojumu un šo ātrumu palielināt divas vai pat trīs reizes, izlaižot niecīgos gaisa burbulīšus no apspalvojuma. Gaisa burbulīši samazina apkārtesošā ūdens blīvumu un viskozitāti, samazina berzi un ļauj attīstīt ievērojami lielāku ātrumu.

Noslēpums apslēpts spalvās. Ja lielākai daļai putnu spalvas aug tieši uz ādas, tad pingvīniem pie spalvas pamatnes ir nelieli matiņi, kuri ir spējīgi noturēt gaisa burbulīšu – tik maziņu, kas tie spēj darboties kā smērviela spalvu virskārtā.

Dalies:
Novērtē: 0 (0)

komentāriKo lasa citi?