No adījumiem līdz jakobīņu izšuvumiem – viss vienuviet Ķīpsalā

Šīs nedēļa nogalē, no 8. līdz 10. aprīlim Ķīpsalā notiks izstāde „Intertextil Balticum 2011”, kurā šogad kuplā skaitā pulcēsies rokdarbu meistari, modes aksesuāru dizaineri un mākslinieki. Izstādes veidotāji šogad īpašu vietu starptautiskajā tekstila industrijas izstādē atvēlējuši tiem, kas dažādus apģērbus un aksesuārus izgatavo ar rokām – tikai vienā vai dažos eksemplāros. Izstādē varēs gan aplūkot, gan iegādāties dažādās tehnikās veidotus apģērbus un aksesuārus, piedalīties meistardarbnīcās un vienkārši labi pavadīt laiku radošā atmosfērā.

Šīs nedēļa nogalē, no 8. līdz 10. aprīlim Ķīpsalā notiks izstāde „Intertextil Balticum 2011”, kurā šogad kuplā skaitā pulcēsies rokdarbu meistari, modes aksesuāru dizaineri un mākslinieki.

          Izstādes veidotāji šogad īpašu vietu starptautiskajā tekstila industrijas izstādē atvēlējuši tiem, kas dažādus apģērbus un aksesuārus izgatavo ar rokām – tikai vienā vai dažos eksemplāros. Izstādē varēs gan aplūkot, gan iegādāties dažādās tehnikās veidotus apģērbus un aksesuārus, piedalīties meistardarbnīcās un vienkārši labi pavadīt laiku radošā atmosfērā.

Rokdarbu paradīze

          Nav iespējams nosaukt visus izstādes dalībniekus un viņu radītos darbus, jo piedāvājumu klāstā ir gan suņu vilnas šalles, gan ekskluzīvas rotas no pērlītēm, gan vēl neredzētas striķu šalles, gan tekstilmozaīkas izstrādājumi, gan volānšalles un daudzi citi. Protams, blakus rokdarbu meistariem izstādē būs arī audumu, apģērbu un izejmateriālu ražotāji, esošie un topošie modes mākslinieki gan no Latvijas gan ārvalstīm. Plašā klāstā būs pieejami dažādi materiāli apģērbu un aksesuāru veidošanai – diegi, adatas, pogas un podziņas, pērlītes, fliteri, dažādas palīgierīces – līdz pat daudzfunkcionālajām „Brother” šujamašīnām.

          Kā jau minēts, izstādes laikā notiks radošās meistarklases, kurā būs iespējas uzzināt, kā veidot darbus vairāk nekā 10 dažādās rokdarbu tehnikās. Meistarklases organizē un atbalsta uzņēmumi „Sonika”, „Coats Latvija”, „Burdas salons”, specializētais šūšanas tehnikas interneta veikals sujmasinas.lv un Tekstilmozaīkas biedrība. Tiks piedāvāts iepazīties ar ziedu veidošanu, filcēšanu, paklāju darināšanas tehniku, „One Stroke” apģērbu apgleznošanu, cepuru izgataviošanu, „Patchwork” tehniku, „Nouno” filcēšanu, kanvas izšūšanu, tambordakšas izmantošanu, izšūšanu jakobīņu tehnikā, īru mežģīņu gatavošanu. Savukārt „Sapņu darbnīca” piedāvās apgūt pilnīgi jaunu rokdarbu tehniku – apjoma dekupāžu jeb „Sospeso Trasparente”, ko patentējusi itāliete Monika Allegro.

          Radošo darbnīcu stendā Ķīpsalā notiks arī pirmais Latvijā ātršūšanas čempionāts. Būs apskatāma arī unikāla tekstilmozaīkas tehnikā darināta lielformāta sega „Draudzības kopdeķis Rīgai”, kuras garums ir 7,50 metri un augstums 1,80 metri.

Iedvesmai un atpūtai

          Tiem, kas interesējas par modi un dizainu, izstādes laikā būs iespēja vērot vairākas modes skates – gan dizaineru, gan uzņēmumu. Savas kolekcijas rādīs dizaineri Artis Štamgūts, Sabīne Groza, Novia Lietišķo zinātņu universitātes (Somija, Turku) dizaina nodaļas studenti.

           Ķīpsalā būs iespēja vērot arī apģērbu ražotāju tērpu skates. Jaunākās kolekcijas rādīs uzņēmums „Ādas dizains”, katalogi „Halens” un „Cellbes”, Bulgārijas uzņēmums „ZOYA-ZOYA ILIEVA”. Lietuviešu „Kailiu Mitas” rādīs jaunāko kažokādu izstrādājumu kolekciju. Dāmām īpaši varētu patikt Krievijas dizaineres Natālijas Piskunovas veidoto korsešu modes skate, jo šie izstrādājumi tiek veidoti vienā eksemplārā un katrs no tiem ir unikāls mākslas darbs.

           9. aprīlī apmeklētājiem visas dienas laikā būs iespēja vērot jaunākās modes tendences 50 jauno modes mākslinieku tērpu kolekciju skatēs 11. jauno modes mākslinieku konkursā “Habitus Baltija 2011”.

            Savukārt svētdien savu veikumu rādīs profesionālo skolu audzēkņi, Latvijas Lauku sieviešu apvienība un šūšanas un rokdarbu skola „Burda Rīga”.

          Ja nesaista modes skates, izstādē laiku var pavadīt, izpētot jaunākos ražotāju piedāvājumus apģērba un aksesuāru jomā. Piemēram, izpētīt, kā izskatās pašlīmējošs pulkstenis pastmarkas formā – kuriem ir tik plaša dažādu dizainu izvēle, ka nav iespējams pat visus parādīt vienkop. Latvijas Mākslas akadēmijas studenti būs izveidojuši „Modes mežu”, uzņēmuma „Orgamint” stendā būs apskatāma un nopērkama satīna gultas veļa un naktstērpi, arī jaunums - naktskrekli kungiem. Dalībnieku piedāvājumā ir daudzu pazīstamu zīmolu preces – apģērbi, rotas, cepures, somas, jostas, apavi u.c.

Plašāku informāciju par visām aktivitātēm un dalībniekiem var iegūt izstādes mājas lapā www.bt1.lv/intertextil.

Dalies:
Novērtē: 4 (6)
Skatīts: 5336

komentāri

Jūlija

Hmmm, kādu skati var sarīkot Cellbes katalogs? Manuprāt Cellbesa "mode" iet roku rokā ar Select kataloga "modi" :D

Zoya-zoya Ilieva ir KatyaKatya Shehurina kopija?

Ēriks

Ir liela mode un ir maza modīte :)

Jūlija

Ir mana mode un ir viss pārējais ;)Ko lasa citi?