Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstāde „No mini līdz maksi. 20. gs. 60. gadu mode.”

Kā jau bijām plānojuši, šodien devāmies uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju Vecrīgā, lai apmeklētu Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstādi „No mini līdz maksi. 20. gs. 60. gadu mode”. Ļaužu nebija pārāk daudz, tāpēc visu varēja mierīgi apskatīt, izlasīt, izpētīt, safotografēt.

Kā jau bijām plānojuši, šodien devāmies uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju Vecrīgā, lai apmeklētu  Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstādi „No mini līdz maksi. 20. gs. 60. gadu mode”.  Ļaužu nebija pārāk daudz, tāpēc visu varēja mierīgi apskatīt, izlasīt, izpētīt, safotografēt.

Pagājušā gadsimta 60.gadus iezīmē vairākas spilgtas personības, kas zināmā mērā ietekmēja un noteica ģērbšanās un uzturēšanās stilu sabiedrībā. Visi atceras un vēl tagad piesauc Žaklīnas Kenedijas ieturētos kostīmiņus, raksturīgo ovālo apkakli un klasiskā stila taisnās kleitiņas. Aktrises Odrija Hepberna un Bridžita Bardo - veselas paaudzes stila ikonas.

Šajā izstādē bija pārstāvēti gan pasaulslavenie modes nami - Chanel, Christian Dior, Pierre Balmain, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Nina Ricci, Jean Lanvin un Andre Courreges, gan mazāk zināmu vai vispār nezināmu autoru darinājumi. Pašā izstāžu zāles centrā aveņu krāsas vilnas auduma vakarkleita (1963) no modes nama Pierre Cardin no Bruklinas muzeja kolekcijas Ņujorkā. Blakus aksesuāri - sulīgi sarkanas rokassomiņas, cepurīte, kurpes un zeltīta sprādze.

 

Vēl viens mans favorīts Christian Dior vakarkleita un mētelis no tirkīzzila un zelta krāsas zīda brokāta auduma (1964). Sajūsmas vērti arī citu izstādes vakarkleitu smalkie pērlīšu izšuvumi un zvanveida griezums, kas, manuprāt, nāk no daudz agrīnākiem gadiem, bet joprojām topā.

 

Modernāks piesitiens skandalozā Pop-art ASV mākslinieka Andy Warhall mini kleitiņa ar nosaukumu Campebell’s Soup (1966). Diezgan mūsdienīgs, saules un citrondzeltenā piesātināts vasaras ansamblis – mini kleita un žakete no krāsaina lina auduma (1964). Tas viss no Madrides Maruja Baena modes nama.

 

Apkopojot 60-to modei raksturīgo, var izcelt sekojošo:

·         lakoniskas formas, ģeometrisks piegriezums;

·         ģeometrija rakstos, lieli krāsu laukumi, vizuālas ilūzijas;

·         3/4 piedurknes;

·         jostas-lielas izteiktas bantes;

·         mēteļi un žaketes ar izteikti lielām pogām;

·         mini sarafāni, mini kleitas un kombinezoni;

·         pusgarās zeķes un kurpītes ar apaļu purngalu;

·         futūristiskais stils - nevalkājamu materiālu izmantošana tērpa veidošanā;

·         šinjoni un ģeometrisks īss matu griezums ar garu gludu poniju;

·         make-up-ā tiek akcentētas acis, mākslīgās skropstas, gaiši zilas un baltas acu ēnas uz plakstiņiem, tumšas skropstu līnijas, lūpas miesas tonī.

Dalies:
Novērtē: 4 (22)

komentāri

Muks

Interesanti apskatīt jaunības dienu modi. Atcerēties, kāda bija audumu struktūra, valkājamo apģērbu fasonus un augstās, uzkāsētas frizūras.

žogi

Hurrey 60to gadu modei :)Ko lasa citi?