Facebook vīruss - insanelyfunny

Kopš Facebookā ir API un Apps, kas ļauj veidot programmiņas, kuras var tiešā veidā darboties ar datiem un informāciju bez profila īpašnieka līdzdalības, uzradās arī ļaundari, kas visu to izmantoja ne gluži tādiem mērķiem kā tas sākotnēji bija iecerēts.

Runa ies par: http://apps.facebook.com/insanelyfunny/

Kopš Facebookā ir API un Apps, kas ļauj veidot programmiņas, kuras var tiešā veidā darboties ar datiem un informāciju bez profila īpašnieka līdzdalības, uzradās arī ļaundari, kas visu to izmantoja ne gluži tādiem mērķiem kā tas sākotnēji bija iecerēts. Facebook aplikācijas pēc būtības nav nedz labas, nedz sliktas. Pirms šāda aplikācija spēs iegūt jebkādu informāciju no profila (profila aprakstu, draugu sarakstu, utt), kā arī veikt automatizētās darbības (vērtēt lapas vai attēlus, nosūtīt vēstuli, uc) – ir jāveic nepārprotama piekrišana – jeb atļauja. Tiesa gan, šī atļauja, kā izrādās nav droša un var tikt paslēpta zem uzraksta - „nākošais joks”.

Par laimi aplikācijai var arī nogriezt skābekli – to izdzēšot no atļautām programmām (kreisajā pusē - applications), kā arī to ierobežot. Nākošā labā ziņa, ka uzmanību būtu jāseko ierakstiem uz sienas (jeb sienā? Īsi sakot – Wall). Ja tur sāk parādīties darbības, kuras jūs pats noteikti neesat veicis – laiks celt trauksmi.

 

Ja aplikāciju izskatās pavisam aizdomīga – atverot aplikāciju, pašā apakšā ir links – report, kur tad arī var nosūdzēt ļaundari. Nav ne jausmas vai tur kāds reaģēs, bet ziniet, ka šāda iespēja pastāv. Tā sliktā ziņa ir, ka insanelyfunny gadījumā lapa tika automātiski pāradresēta uz citu lapu neilgi pēc tās atvēršanas, līdz ar ko iespēja paziņot, jeb reportēt tika aizvērta.

Noreportēts kā privacy abuse.

Morāle – podziņa „Allow” nozīmē atļaut piekļūt jūsu datiem. Pirms to nospiest padomājiet divreiz. Divreiz! :)


Pamācība „vīrusu rakstītājiem”:

  1. Linku „Atļaut” maksimāli paslēpt. Piemēram, nosaucot šo linku – nākošais joks; Tālāk gan būs FB iznirstošais logs ar nepārprotamu atļauju, bet to lietotājs var arī neievērot un atļaut.
  2. Aplikācija pēc neilga laiciņa jāpāradresējas uz citu lapu, lai liegtu lietotājam iespēju noreportēt šo aplikāciju kā spamu.
  3. Tā kā aplikācija nehostējas uz FB servera, bet uz da jebkura cita (!), tad ajax un citas tehnoloģijas ir jūsu rīcībā.

 

Dalies:
Novērtē: 5 (2)
Skatīts: 1220

komentāri

Jūlija

\"Paldies\" pingvīnu baram, ka piesarņojāt manu pastkasti ar visādām dīvainām vēstulēm (hate)

Ēriks

Ņem par labu! :)

Jūlija

(look)

Jūlija

\"Paldies\" pingvīnu baram, ka piesarņojāt manu pastkasti ar visādām dīvainām vēstulēm (hate)

Ēriks

Ņem par labu! :)

Jūlija

(look)Ko lasa citi?