Londonas panorāma – 80 gigapikseļos

Kamēr digitālo fotoaparātu ražotāji cīnās par megapikseļiem, piedāvājot 5, 7, 12 un vairāk megapikseļu kameras, tehnoloģiski domājošie cilvēki veica sekojošu eksperimentu - uzņēma vairākas augstas izšķirtspējas forogrāfijas...

Kamēr digitālo fotoaparātu ražotāji cīnās par megapikseļiem, piedāvājot 5, 7, 12 un vairāk megapikseļu kameras, skeptiķi turpina šaubīties vai maz tādas izšķirstspējas foto ir vajadzīgi. Maldīgi būtu uzskatīt, ka attēlu ar „lieliem” pikseļiem būtu kvalitatīvāks, tomēr savas priekšrocības tam ir. Kā piemēru var minēt iespēju vairākkārtīgi to palielināt, nezaudējot attēla kvalitāti. Tomēr šāds palielinājums nav bezgalīgs un tas nevar atsvērt optisko palielinājumu.

Augstas izšķirtspējas foto, nebūt nav parocīgs, jo mazās detaļas tā arī paliek nepamanītas kamēr tas tiek aplūkots ierobežota izmēra monitorā vai nelielas papīra fotogrāfijas. Jāņem vērā arī, ka jo lielāki megapikseļi, jo lielāks ir attēla faila izmērs.

Lai šādu attēlu varētu parocīgi izmantot , tehnoloģiski domājošie cilvēki veica sekojošu eksperimentu - uzņēma vairākas augstas izšķirtspējas forogrāfijas mainot optisko palielinājumu. Rezultātā sanāca vairāku Giga pikseļu attēli. Tiesa gan šādam eksperimentam nepieciešams arī speciāls aprīkojums, t.i. ierīce, kas "grozītu" fotoaparātu ar iepriekš izskaitļoto soli, kā arī mainītu optisko palielinājumu, jeb zoom.

Klikšķiniet uz attēla, lai ievērtētu gigapixel jaudu :)

Rekords pieder Londonas panorāmai , ko veido 80 Gpix attēls (flash):


http://www.360cities.net/london-photo-en.html

Iepriekšējais flagmanis – Budapešta ar 70 Gpix (MS Silverligt 4)

http://70gigapixel.cloudapp.net/

Dubaja – 45 Gpix (flash)


http://gigapan.org/gigapans/48492/

Kā top šādas panorāmas skatāmies video:

Dalies:
Novērtē: 5 (3)

komentāri

Vanja

Laikam ir samaina Budapesta ar Dubaju vietam

Ēriks

Uuups.. labots!

SVILPE

Vairāk pikseļi nenozīmē labāk.
http://6mpixel.org/en/?page_id=32

Ēriks

Kamēr tā ir viena, plakana bilde - nē. Tiklīdz uztaisa vairākus slāņus, kur katrs slānis ir optiski tuvāk un tuvāk piezūmēts, tad gan. Tiesa, jābūt arī speciāli radītai programmai, kas mācēs atrādīt tikai tik daudz cik lien ekrānā.

Vanja

Laikam ir samaina Budapesta ar Dubaju vietam

Ēriks

Uuups.. labots!

SVILPE

Vairāk pikseļi nenozīmē labāk.
http://6mpixel.org/en/?page_id=32

Ēriks

Kamēr tā ir viena, plakana bilde - nē. Tiklīdz uztaisa vairākus slāņus, kur katrs slānis ir optiski tuvāk un tuvāk piezūmēts, tad gan. Tiesa, jābūt arī speciāli radītai programmai, kas mācēs atrādīt tikai tik daudz cik lien ekrānā.Ko lasa citi?