Ziemassvētku dāvanas burkās

Katru gadu, un šis nav izņēmums, gatavoju pašdarinātas dāvanas draugiem un kolēģiem. Šogad tās būs dāvanas burkās. Ienāca prātā doma, ka var veidot tematiskas burkas, kas kalpotu gan kā dāvanas iepakojums, gan vēlāk arī noderētu saimniecībā kā uzglabājamais trauks. Izstāstīšu septiņu dāvanu burku gatavošanas receptes, bet ideju ir daudz vairāk.

Katru gadu, un šis nav izņēmums, gatavoju pašdarinātas dāvanas draugiem un kolēģiem. Šogad tās būs dāvanas burkās. Ienāca prātā doma, ka var veidot tematiskas burkas, kas kalpotu gan kā dāvanas iepakojums, gan vēlāk arī noderētu saimniecībā kā uzglabājamais trauks.

Tādējādi veidojās koncepcija katrai burkai piešķirt kādu pozitīvu kvalitāti, ko gribētu katram cilvēkam novēlēt nākamajam gadam. Burkas pildāmas ar praktiskām – ēdamām, lietojamām, izmantojamām – lietām. Vēl nezinu, vai tā būs izloze, vai arī katram konkrētam cilvēkam domāta burka, bet, lūk, kādas dāvanu burkas man sanāca.

Izstāstīšu septiņu dāvanu burku gatavošanas receptes, bet ideju ir daudz vairāk.

Sākumā no krāsaina pabieza pamata izgriežam formu. Es izmantoju vecā kalendāra dārglietu fotogrāfijas. Tad izdomājam burku nosaukumus, uzrakstām pievilcīgā fontā un izdrukājam. Seko pamatnes un uzrakstu salīmēšana, lai izveidotos skaista etiķete – burkas nosaukums un reizē dekors. 

 

Saldā burka

Sākotnēji sagatavojam krāsainas Ziemassvētku uzlīmes, uz kurām uzrakstām (kā pienākas) : nosaukumu, burkas sastāvdaļas, izgatavotāju un izgatavošanas datumu. Piemēram: „Saldā burka: šokolādes dražejas ar piparmētru garšu, IINUU, 2013”.

 

Saldo burku noteikti jāpilda ar kaut ko garšīgu un saldu – ābolu vaniļas biezeni, piparkūkām, konfektēm krāsainos papīrīšos vai dražejām. Saberam dražejas, aiztaisām burku, apsienam lentīti, ar krāsainu līmlenti no otras puses piestiprinām iepriekš izgatavoto uzrakstu un, ja nepieciešams, pārsienam ar kādu zeltītu vai sudrabotu banti.

   

Skaistuma burka

Skaistuma burka paredz, ka tajā tiks ievietotas lietas, kas kalpotu skaitumkopšanai – nagu vīlīte, roku krēms, lūpu spīdums vai, piemēram, vannas sāls. 

 

Gaismas burka

Gaismas burkas ingredientiem ir jāizstaro vai jārada gaisma. Tad nu te var likt mazo eglīšu lampiņu virteni, svecītes ar šķiltavām, krāsainus sērkociņus u.tml.

 

Ziemassvētku smaržas burka

Ja gaismas burkai jārada gaisma, tad smaržas burkai, protams, patīkama smarža, kas asociētos ar Ziemassvētku laiku – karstvīna smaržu, pīrāgu un piparkūku smaržu, mandarīniem. Šo burku var pildīt ar sausiem augiem, kanēļa standziņām, smaržīgiem pipariem, vaniļas aromātu, dažādām garšvielām. 

   

Spēka burka

Spēka burka pildāma ar kalorijām bagātiem, enerģiju radošiem produktiem – sausās brokastis, auzu pārslas, sausie augļi (kaltētie āboli, bumbieri, ķirbju gabaliņi, dzērvenes), rieksti, sēkliņas u.tml. Galvenais, lai varētu dotos produktus sabērt krāsainos trīs, četros slāņos un tie paši par sevi veidotu burkas noformējumu.

 

Līdzīgu var veidot arī VESELĪBAS BURKU ar lielām dzērvenēm, medus trauciņu, dabīgu vaska sveci, kā arī SĀTĪGUMA BURKU, piemēram, slāņiem berot dažāda lieluma un krāsas pupas, zirņus, putraimus. Noformējot burku var klāt ar linu virvīti piesiet koka karoti.

Siltuma burka

Kas vēl labāk aukstā laikā var kalpot lai sasildītos kā smaržīga silta krūze tējas. Burkā ievietoju tējas sietiņu un beramo tēju Oriental. Bet var arī burku pildīt ar dažādu tēju maisiņiem.

 

Līdzīgi var veidot ENERĢIJAS BURKU, kur sabērt kafijas pupiņas.

Čakluma burka

Čakluma burkā viss rokdarbniecēm vai saimnieciskām sievietēm – mērlente, pogas, kniepadatas, spolītes, dekoratīvās uzlīmes u.tml.

 

Tāpat var pagatavot arī SAIMNIECES BURKU ar kēksu papīra formiņām, mēram karotēm, cepamo pulveri u.tml.

Vēl viena ideja, kas neliek miera, ir izveidot ATMIŅU BURKU , kur varētu ievietot, piemēram, USB atmiņu un  veco fotogrāfiju bildītes.

Ceru, ka kāda no idejām noderēs vai iedvesmos arī Tevi pagatavot sirsnīgas dāvaniņas saviem mīļajiem.

Dalies:
Novērtē: 4 (51)

komentāri

Dace

Super labaa ideja!

Inese

Paldies par idejām, jauka un mīļa dāvana!
p.s.gribēju ielikt 5 pleznas, nevis 4,5 :)Ko lasa citi?