10 idejas pašdarinātām dāvanām

Paša rokām darinātas dāvanas ir ne tikai kaut kas oriģināls un veikalos nenopērkams, bet arī sirsnības un darinātāja sirds situma pildītas. Turklāt tās neprasa lielus materiālus ieguldījumus, jo tās var pagatavot no visparastākajām lietām, kas atrodas tepat mājās. Protams, tam jāveltī radoša iedvesma, pacietība un laiks, kurš mūsdienas steigā ir palicis tāds dārgumus. Tad varbūt tieši Ziemassvētki ir tas rimtais laiks, kad saviem mīļajiem veltīt savu uzmanību un laiku, pagatavojot pašrocīgi kādu mazu sirsnīgu dāvaniņu.

Paša rokām darinātas dāvanas ir ne tikai kaut kas oriģināls un veikalos nenopērkams, bet arī sirsnības un darinātāja sirds situma pildītas. Turklāt tās neprasa lielus materiālus ieguldījumus, jo tās var pagatavot no visparastākajām lietām, kas atrodas tepat mājās. Protams, tam jāveltī radoša iedvesma, pacietība un laiks, kurš, manuprāt, mūsdienas steigā ir palicis tāds dārgumus, ka reti to kādam vai kam veltām. Tad varbūt tieši Ziemassvētki vai Jaunais gads ir tas rimtais laiks, kad saviem mīļajiem veltīt savu uzmanību un laiku, pagatavojot pašrocīgi kādu mazu sirsnīgu dāvaniņu.

Piedāvāju dažas interesantas idejas pašdarinātas dāvaniņas realizācijai.

Pārsteigumu burka saimniecei.

Nepieciešams: caurspīdīgs trauks, krāsaina lentīte un krāsaina kartona gabaliņš, kuru var izmantot gan novēlējuma uzrakstīšanai, gan burkas satura norādei. Pildījumam var izvēlēties dažādas krāsas kaltētos augļus, piemēram, žāvētie āboli, plūmes, ķirbji, sukādes, ananāsi, rozīnes u.tml. , vai arī izmantot dažādus putraimus, rīsus, dažāda lieluma un krāsas kaltētos zirņus un pupiņas. Galvenais, visu šo pildījumu burciņā sabērt slāņiem, turklāt, ievērojot, lai katrs slānis pēc iespējas vairāk kontrastētu ar blakus esošo. Pēc tam burku aiztaisa, pārsienot vāciņu ar dekoratīvu lentīti.

Var arī burkas vāku pārklāt ar izgrieztu tematisku, krāsainu auduma gabalu un tad apsiet ar lentīti. Beigās piestiprinām vēlējuma kartiņu, kurai nav jābūt greznai – vienkārša cieta papīra loksnīte. Tā sanāk gana vizuāli baudāma un saimniecībā noderīga dāvana.

Smaržīgais rotājums.

Pavisam vienkārša dāvaniņa – smaržīga apelsīnbumba, ko var pakārt gan eglītes zarā, gan istabā. Nepieciešams: apelsīns, spilgti oranža stingra un samērā tieva lentīte, krustnagliņu sauja. Apsienam lentīti ap apelsīnu, kā parādīts zīmējumā zemāk, tādējādi izveidojot it kā diegā pakārtu bumbuli. Tad saspraužam krustnagliņas ar aso galu uz leju, bet zaraino uz āru , vienmērīgi pārklājot visu apelsīna virsmu. Rotājums gatavs!

Foto mozaīka.

Izvēlamies kādu mīļu un veiksmīgu fotogrāfiju datorā, kādā no grafiskajām programmām pielietojam tai melnbalto vai izgaismojuma efektu. Tad šo fotogrāfiju izprintējam uz balta caurspīdīga papīra loksnes. Tad sagriežam doto fotogrāfiju deviņos vienmērīgos kvadrātos. Nepieciešamas deviņas visvienkāršākās baltas (kaut gan var arī nebūt baltas) flīzes, kuras pārklājam ar papīra līmi un uzmanīgi izvietojam izgrieztos fotogrāfijas gabaliņus uz katras no flīzēm. Ļaujam tam nožūt. Lai mozaīku varētu piekarināt pie sienas, pielīmējam flīzes atbilstošā secībā uz smalka koka rāmīša, kurā ietaisām āķi karināšanai. Pamatīgāks darbs, bet kas beigās par gandarījumu un skaistu, personalizētu sienas dekoru!

Gaismas tasīte.

Nepieciešami pusizdegušu sveču gali, kas noteikti katram mājās kaut kur ir sakrājušies, tad diegs deglim un visbeidzot, darinājuma veiksmes atslēga – unikāla, sena krūzīte. To gan būs jāpacenšas pameklēt, vai nu bēniņos, kur varētu glabāties pāri palikušie trauki no senām, pussaplēstām servīzēm, kuras vairs nav lietojamas, bet kā mantojumu no vecvecmammas žēl veltīgi mest ārā. Vai arī iegriezties kādā krāmu tirgū, vai, ja varat atļauties mazliet lepnāku pirkumu, kādā antikvārā veikaliņā.

Izkausēto sveķi jāsalej krūzītē, pa vidu ievietojot degļa diegu. Var piešķirt svecei arī kādu aromātu, kausējot sveķi, tam piepilinot kādu no smaržeļļiņām. Var arī sveķi iekrāsot, vai arī ielikt tajā kādu kaltētu ziedu.

Augļu trauks ar muzikālu piešprici.

Ja labi pameklē, tad mājās kaut kur noglabātas atradīsies vinila skaņuplates, kuras sen vairs neviens neklausās, jo vienkārši vairs nav pat tam domātā atskaņotāja. Ko darīt, tehnikas progress iet uz priekšu platiem soļiem. Tādu plati var vienkārši pārvēst par oriģinālu augļu trauku, to vienkārši uzsildot krāsnī un, kad malas paliek mīkstas, tad tās uzlokot uz augšu dažādos mākslinieciskos līkločos.

Pasniedzot dāvanu, var to piepildīt ar mandarīniem, piparkūkām, konfektēm.

Austrumnieciska laterna.

Nepieciešams pabiezs sarkans papīrs ar zeltītu austrumniecisku rakstu. Tas vai nu nopērkams, vai izmantojams no kāda iepakojuma, vai arī pašam uzzīmējams ornaments ar zelta flomāsteri. Jāizgriež sekojošas formas figūra, skat. turpmāk zīmējumā, jāsaliek kopā gali un jāizver cauri pabiezs sarkans dzīpars. Laternas apakšējā diega galā var izveidot vai piestiprināt sarkanu vai zeltītu pušķi.

Vienkāršas kartiņas.

Netērējot naudu uz dārgu kartiņu iegādi, var tās ļoti vienkārši uzmeistarot pašam, talkā ņemot izdomu un šķēres, līmi, 2 krāsu papīru, papīra nazīti. Turklāt tik pat vienkāši pagatavojamas mazas zīmītes, kuras var pievienot, piesiet vai piespraust, dāvaniņai. (Skat. dažas idejas fotogrāfijā).

Mīkstie kluči.

Ja pie rokas ir šujmašīna, tad nemaz nebūs grūti pagatavot šāda veida dāvaniņu, kas lielākā formātā var būt noderīga pieaugušajiem kā sēžamais pufs, mazākā formātā - bērniem kā droša rotaļlieta, no kuras nevar dabūt zilumus. Nepieciešami tikai seši dažādu košu krāsu auduma kvadrāti, kurus sašūt kopā un piepildīt ar kaut ko mīkstu, piemēram, poliesteru. Audumu nav speciāli jāpērk vai jāizvēlas, katrs kvadrāts var būt ar savu rakstu un krāsu salikumu. Turklāt kvadrātus var izgriezt no nevajadzīgu apģērbu gabaliem, kurus grasījāties jau sviest ārā.

Zelta bumbieris.

Šī dāvana nebūs ēdama, bet lieliski noderēs kā svētku galda dekorējums un sveču gaismā atspīdošais zelts piedos tam sevišķu greznību.

Tātad ņemam bumbieri, noklājam to kārtīgi ar līmi un ļaujam tam 30-60 min iestāvēties. Tad ņem zeltītā metāla lapiņas, kuras nevienmērīgi izvieto uz bumbiera un mazliet piespiežot, ļauj tām pielipt pie mizas. Tad ar otiņu izlīdzina un noņem lapiņu atlikumus, kas nav pielīmējušies.

 

 

Lai pagatavoju zeltītu bumbieri par apdares materiālu var izmantot arī veikalā nopērkamas zelta pērlītes, kuras vienmērīgi uzlīmē apkārt visam auglim atstājot tikai kātiņu, kuru var nokrāsot ar zeltītu metāla krāsu.

Gaumīgs un personalizēts iesaiņojums.

Šo te variantu ieraudzīju un nevaru neieteikt. Iesaiņojumam izmantotas gaužām vienkāršas un katram saimniecībā pieejamas lietas – poga, veļas knaģis, papīra aukla, neirstoša auduma vai ādas gabaliņš. Galvenais to visu saskaņot vienotā krāsu gammā un elegants iesaiņojums gatavs.

Tā var iesaiņot grāmatu, plānotāju nākamajam gadam, kompaktdisku, konfekšu kasti u.tml. Jebkurā gadījumā pirmais iespaids, ieraugot iesaiņojumu, pie kura būsi piestrādājis, dāvināšanas brīdī būs patīkama pārsteiguma pilns.

Dalies:
Novērtē: 4 (423)

komentāri

x

Cik lielā formātā bilde jāprintē?

iinuu

Tas atkarīgs no izmantojamo flīžu lieluma un formas - kvadrāta (labāk izskatās) vai taisnstūra. Turklāt bildi var printēt uz vienas lielas loksnes, tad sagriezt, vai arī pa fragmentiem. Datorā var pims tam pamodelēt dažādus variantus un sagriezumus.

Santa

Varu ieteikt labu ideju, kur iegādāties paštaisītu, brīnišķīgu dāvanu. Es jau pasūtīju.

http://www.draugiem.lv/group/36981/2527460/amatnieku-tirdzins/piedavaju-originalu-un-milu-ziemassvetku-davanu-par-4-ls?backlink=%2Fgroup%2F36981%2F

Ēriks

Draugiem tā ir slēgta grupa :( Izskatās, ka tie tirgotas lietiņas no www.originali.lv

kaspars

gandrīz izmetu čupu ar platēm:) izdoma laba

Inta

Visas idejas labas.Īpaši patīk mīkstās.Es kā liela rokdarbniece vēlos kādam bērnudārzam uzšūt.

Artsua

Vēl jau var vienkārši cilvēku aizvest uz http://www.manasdavanas.lv - tur vairāk kā 100 idejas!

Ēriks

Ir. Jums patīk lielveikali - ejiet uz lielveikaliem. Mums nepatīk lielveikali. ;)

iinuu

Atsaucoties uz vienas iinuu vietnes apmeklētājas lūgumu paskaidrot sīkāk, kā darināt to augļu trauku ar muzikālu piešprici, iesaku vietni, kur tas, manuprāt, ļoti labi uzskatāmi parādīts - http://www.casasugar.com/388078

Aleksis

A tā plate jāliek krāsnī kur cep kūkas?

iinuu

Būtībā tā plate jāuzsilda, lai varētu malas uzlocīt - vai nu uz virsmas, vai plītī iekšpusē. Skat. uzskatāmu piemēru pirmā komentāra saitē, kur par pamatu izmantota metāliskā bļoda, uz kuras plate karsēta cepeškrāsnī.

emma

vai plates vietā var izmantot parastus diskus?

iinuu

Nav mēģināts, visticamāk, ka, nē, jo te svarīgs materiāls. Vinils uzsildot paliek elastīgs un viegli salokāms, bet CD ir no polikarbonāta plastmasas, kas diez vai piemērots šādām izdarībām.

Laura

Te no Sita nevar. Pagatavot!

Santa

Foršas idejas!!! :*

Rūta

Ohooo labas idejas labākas nekā aiziet uz veikalu un nopirkt kaut kādu štruntu!!!!

Ance Līga

Ļoti labas idejas.:)

inese

Pašu gatavots -vismīļākā dāvana , tikai laikus tam gatavoties, tad viss iznāks.

linda

LOL Man nekas tur, nepatik! LOL Feill WOW.

Eva

Linda ja tev nepatik neeraksti komentāros!
,Bet man gan patik tas viss!

Evija

Evai taisnība!
Man patik tas lietas, Veikala Ir jamaksa par tam davanam ,Labāk jau pašam taisit! Tās smukās Dāvaniņas! :))Ko lasa citi?