Ko tev uzdāvināt?

Agrāk šo jautājumu uztvēru kā zināmu takta trūkumu un mazliet arī kā aizvainojumu, jo kopš bērnības biju audzināta, ka dāvana ir ne tikai materiāla, taustāma lieta, bet arī mīlestības, atzinības apliecinājums un ... arī zināms noslēpums, pārsteigums.

Cik te tālu palicis līdz Ziemas saulgriežu un gadu mijas svinībām. Apzinīgākie sāk jau rosīties un gādāt dāvaniņas draugiem, radiem, ģimenes locekļiem, kolēģiem.

Šoreiz gribu parunāt par jautājumu, ko uzdod pirms svētkiem – ko tev uzdāvināt? Agrāk šo jautājumu uztvēru kā zināmu takta trūkumu un mazliet arī kā aizvainojumu, jo kopš bērnības biju audzināta, ka dāvana ir ne tikai materiāla, taustāma lieta, bet arī mīlestības, atzinības apliecinājums un ... arī zināms noslēpums, pārsteigums – tu iepriekš nemaz nezini, kas tev ticis sarūpēts varbūt jau labu laiku iepriekš, slēpts, glabāts, tev neredzot un nedzirdot iesaiņojuma papīra čaukstēšanu, iesaiņots. Protams, tika saņemtas gan sen sapņos lolotas lietas, gan tās lietas, kas īsti negribētas, bet pēc vecāku uzskatiem vērtīgas un noderīgas.

Tagad pat liekas pašsaprotami, ka vīrs vai tuvākā draudzene pajautā – ko tev uzdāvināt? Pieauguši cilvēki, iemācījušies racionāli paskatīties uz dāvināšanas lietām, katrs zinām, ko īsti gribam un kādā paskatā. Jo, lai izvēlētos trāpīgu dāvanu, ne tikai jāzina cilvēka mīļākā krāsa, izmērs, iecienītākā smarža, apbrīnotākais autors vai mākslinieks u.tml. lietas, bet arī atmiņas, asociācijas, pieredze utt. Vai nav vienkāršāk pa tiešo uzjautāt, lai ne vienai, ne otrai pusei nebūtu vilšanās?

Bet tomēr, vai saglabājas tā dāvanas burvība, tā patīkamā kņudinošā sajūta sagaidīt kaut ko mīļu, labu, iepriekš neparedzētu? Vai dāvanas saturam tik būtiska nozīme, vai tomēr galvenais pasniegšanas veids, mirklis un piešķirtā nozīmība?

Dalies:
Novērtē: 4 (29)
Skatīts: 8849

komentāri

Jūlija

Yeees, 1.paragrafa 2.teikums ir par MANI!!! Paldies, iinuu ;)
Es viennozīmīgi balsoju PAR jautājumu "Ko tev uzdāvināt?". Man ar vīru tik tālu nesakrīt gaumes (īpaši attiecībā uz rotaslietām), kā par pirmajiem 5 laulības gadiem man tās "pārsteiguma burvības" sakrājies vesela atvilktne :) Piekrītu, ka daļa no pārsteiguma zūd, bet labāk jau tā, nekā spiest ārā dullo smaidu ar nepatieso "Wooow!".

Man patīk dzīvē izmēģināt visādus variantus - ir reizes, kad jau iepriekš zinu, ko gribu kādam dāvināt, ir reizes, kad apzināti izdomāju, ir reizes, kad pilnīgi dabiski pajautāju - ko tev uzdāvināt, jo varbūt cilvēkam ir kāda slēpta vēlme un es varu palīdzēt to piepildīt. Lai kāds arī nebūtu šis ceļš, galvenais, ka pati dāvināšanas doma un rīcība ir sirsnības un mīlestības pilna.(flower)

(flower)Danaki(flower)

Man patīk dzīvē izmēģināt visādus variantus - ir reizes, kad jau iepriekš zinu, ko gribu kādam dāvināt, ir reizes, kad apzināti izdomāju, ir reizes, kad pilnīgi dabiski pajautāju - ko tev uzdāvināt, jo varbūt cilvēkam ir kāda slēpta vēlme un es varu palīdzēt to piepildīt. Lai kāds arī nebūtu šis ceļš, galvenais, ka pati dāvināšanas doma un rīcība ir sirsnības un mīlestības pilna.(flower)

balons

Nedomājiet ilgi . Uzdāviniet kaut ko tādu , ko paši un jaunie uz ilgu laiku atcerēsies. Cik nav redzēts , ka sadāvina visādas nekam nederīgas lietas, tā vietā , lai tiešām noorganizētu kaut ko , kas paliek atmiņā.
Mēs saviem jaunajiem iedāvinājām lidojumu gaisa balonā - lidojām otrajā rītā ,. pavisam agri , kad visi vēl nebija gulēt tikuši . Notikums uz pusdienu un emocijas garantētas. protams, ka tas nav pa lēto , bet ja viesi sametās kopā un katrs nenes pa sedziņai, vāzītei un citiem draņķiem , ko pēc tam vai nu ieliek skapī vai vienkārši plauktā un aizmirst, tad nemaz tik dārgi nav . mums četratā tāds prieks izmaksāja 600 lašēnus. bet var jau arī iedāvināt dāvanu karti lidojumam divatā .
ņemiet un zvaniet - tur strādā forši vīri ! ir arī pilote - meitene :)
22098098
ja ko gribat vairāk uzzināt rakstiet man uz meilu wbrain@inbox.lv
Par šito pasākumu toč nav žēl piķi maksāt !Ko lasa citi?