Līderības forums FORUM ONE Kauņā

Brensona ierašanās FORUM ONE ir vienkārši vēl viens nogalināts sapnis. Glorificēts neklātienē, spriežot pēc iestudētiem video, rakstiem un informāciju medijos, klātienē – NElīderis. Acīmredzot pārāk daudz no viņa uzstāšanās gaidīts un saņemts nekas. Citādi FORUM ONE ļoti iedvesmojošs, vērienīgs un vērtīgs pasākums aizsniedzamā attālumā latviešu cilvēkam.

www.forumone.lt

Aizvadītajās brīvdienās, 1. un 2.jūnijā, bija tā lieliskā iespēja pabūt A Eiropas lielākajā līderības forumā FORUM ONE, kas norisinājās Kauņā Žalgiris Arena. Šis pasākums bija liels ne tikai auditorijas ziņā (pāri par 3000 dalībnieku), bet arī runasvīru ziņā, kurus pilnā mērā var uzskatīt par līderiem.

Sākotnēji ierodoties un reģistrējoties, visi dalībnieki tika apročoti, lai sadalītu sektoros – briljanta (biļetes cena EUR 2896), zelta (EUR 464)un sudraba (EUR 232) ar visām no tā izrietošajām privilēģijām. Katrs saņēma pierakstu grāmatu, pildspalvu un starptautiskā biznesa kluba žurnālu Brand Pow er. Bija pievienots arī Angry Bird kupons, kuru bārā varēja apmainīt pret dusmīgo putnu apzīmoloto limonādi. Aizpildot īpašu līguma veidlapu, varēta dabūt arī austiņas ar tulkošanas ierīci, kura vēlāk izrādījās pilnīgi nelietojama, jo kvalitatīvs tulkojums diemžēl izpalika. Tāpēc otrajā foruma dienā pat nepūlējos izstāvēt milzīgo rindu, lai pie kaut kā tāda tiktu.

Pie arēnas, pirmā stāva hallē un zālē bija izvietoti spīdīgi BMW auto, kas pievilkt pievilka interesentu skatienus. Ne mazāka burzma foruma starplaikos valdīja arī Samsung stendā, kur apskatei un apgrābstīšanai bija izvietoti Galaxy S4. Katrs nu reklamējās, kā prata. Otrā dienā parādījās arī grāmatu tirgotāji un vienas no runātājiem Madi Sharma (uzņēmēja un Madi Group dibinātāja) apņemšanās aprocītes (virvīte ar mākslīgo akmentiņu). Pēdējās varēja iegādāties trīs par LTL10. Princips – dod sev solījumu, uzliec aprocīti, nēsā un noņem tikai tad, kad apņemšanās ir izpildīta.

Uznākot uz skatuves un rādot auditorijai tējas maisiņu,  Madi (vienīgā sieviete starp runātājiem) savu uzstāšanos sāka ar līdzību – „Sieviete ir kā tējas maisiņš, kamēr neiemērksi to ūdenī, nekad neuzzināsi, cik viņa ir stipra. Tas ir mans stāsts.”  Dažiem viņas uzstāšanās likās pārāk feministiska, taču neviens nevarēja noliegt, ka tā bija gana emocionāla un aizkustinoša. Runātājai nebija prezentācijas, tikai viens slaids ar kontaktinformāciju. Tas bija viens no iedvesmojošiem veiksmes stāstiem. Ziņa, ko Madi nodeva auditorijai,
- nekas nav neiespējami;
- ja nav kļūdu, nav mācīšanās un izaugsmes;
- ja katrs cilvēks visā pasaulē padalīsies ar citiem kaut ar vienu savu ideju, tad kopumā tās jau būs 7 biljoni ideju.

Uzreiz gribu piebilst, ka pasākumam bija lielisks, profesionāls moderators Rives (ASV), kas viegli komunicēja gan ar auditoriju, gan pasākuma lektoriem un viesiem, padarot dažu labu ne tik veiksmīgu prezentāciju interesantu ar jautājumiem pēc uzstāšanās. Bija iespējams lejupielādēt FORUM ONE aplikāciju, kur sekot programmai, uzdot jautājumus runātājiem un vēlāk arī vērtēt un komentēt uzstāšanos.

Pirmās foruma dienas pirmais runātājs bija praktiskās psiholoģijas maģistrs, kvalificēts psihoterapeits un licenzēts NLP biznesa konsultants no Irījas Owen Fitzpatrick, kas uzreiz saistīja auditorijas uzmanību. Viņš runāja par publiskās uzstāšanās niansēm, nedrošības pārvarēšanu un komunikācijas veidošanu ar klausītājiem.

Lūk, viena atziņa no viņa uzstāšanas: izvairieties no vārdiņa „bet”, jo tas pretnostata un nogalina iepriekš teiktā pozitīvo ietekmi. Mēģiniet „bet” aizstāt runā ar „un”. Piemērs: Tu esi veiksmīgi paveicis šo uzdevumu, bet  … pie dažām kļūdām būs jāpiestrādā. Tu esi veiksmīgi paveicis šo uzdevumu un Tev nebūs grūti izlabot dažas kļūdas.  Svarīgi nevis ko, bet kā to pasaki. Piemēram: „tas ir sarežģīti” > „tas nav viegli”.  Saturs nemainās, mainās pateikšanas veids. Pārvērt negatīvos izteicienus pozitīvajos, pat tad, ja jāpasaka kritika, nožēla vai satraukums!

Iedvesmojošos veiksmes stāstos dalījās arī nu jau pasaulslavenās spēles Angry Bird veidotājs soms Peter Vesterbacka  un grupas Skorpions dibinātājs un ģitārists Rudolf Schenker. Pirmais atklāja, ka pirms uztaisīja dusmīgo putnu spēli, iepriekš bija palaista 51 spēle, tāpēc to nevar nosaukt par nejaušību, bet par rūpīgu un mērķtiecīgu darbu. Peter atzina, ka ir trīs lietas, kas ir ļoti svarīgas priekš šāda veiksmes stāsta:
- ambīcijas (spēli nu jau lejupielādējuši 1 biljons lietotāju, to spēlē pat tie, kuri nekad nav aizrāvušiem ar da jeb kādu datorspēli);
- izglītība (viņš uzsvēra Helsinku tehniskās universitātes lielo devumu un iespēju paskatīties uz studijām ar spēles elementu palīdzību);
- stāsts (zīmola neatņemama sastāvdaļa, viņam no zāles tika uzdots jautājums: kāpēc viņš tā neieredz cūkas? – atbilde, te ir vesels stāts, putniņi ir dusmīgi, jo cūkas nozaga viņu olas, vai tad jūs tādi nebūtu?).

 

Savukārt mūziķis Rudolf iepazīstināja ar savu dzīves filozofiju, kas sastāv no dažām vienkāršām, bet ļoti nozīmīgām lietām:
- nekad neseko naudas ceļam, klausies, ko saka sirds;
- svarīga ne tikai komanda, bet pareizais sadarbības partneris, īstā attiecību ķīmija, cilvēks, ar kuru kopā jūties labi;
- fokusējies uz doto mirkli;
- meditē, jo meditācija koriģē Tavu ceļu un palīdz pieņemt pareizo lēmumu.
Viņš uzsvēra, - „es vienmēr esmu tiecies radīt mūziku, kas veicina draudzību, draudzīgas attiecības starp cilvēkiem”.

Pirmās foruma dienas noslēgumā uzstājās naudas koučs no Vācijas Bodo Schafer, kas kļuva par manu šī pasākuma favorītu. Viņš saprotamā, strukturētā un uzskatāmā veidā parādīja domāšanas veida maiņas nepieciešamību, ja nu reiz esi sev uzstādījis mērķi kļūt bagātam.

Mēs skatāmies uz bagātu cilvēku kā svēto, kurš spēj nostaigāt pa ūdens virsmu, taču labi zināms, ka mirstīgie pa ūdens virsmu nestaigā. Tie zina tikai akmeņus, pa kuriem noiet, lai izskatītos, ka iet pa virsmu. Mēs šos akmeņus neredzam, ja neesam apguvuši 6 mācības:
1.domā kā bagātnieks;
2. plāno būt bagāts;
3.taupi;
4.pelni vairāk;
5.investē;
6. baudi, priecājies.
Ar naudu nevar nopirkt laimi, ar naudu var nopirkt komfortu un brīvību, un vai komforts un brīvība nav laime? Taču, ja izvēlies iet šo ceļu, tad rēķinies ar to, ka viss Tavā dzīvē mainīsies – citi draugi, citādas grāmatas, jauni ieradumi u.tml.

Bet pašā sākumā jāsaprot, cik bagāts Tu gribi būt. Atbilde – ļoti bagāts neder, jānosauc konkrēts skaitlis un jāuzraksta apņemšanās, kura vēlāk jātur. Bodo izstāstīja līdzību - pasūtot ēdienu, neviens nesaka, atnesiet man daudz laba ēdiena, tiek nosaukts, ko tieši, cik, par cik, kurā laikā. Tāpat jārīkojas ar saviem „pasūtījumiem” dzīvei. Kā Tu vari saņemt kaut ko, ja nemaz konkrēti nezini, ko gribi, cik daudz un cik īsā laika posmā?

Abas foruma dienas bija piesātinātas ar informāciju. Otrā diena sākās ar ekspresīvo galējo sasniegumu kouča Joseph McClendon III uzstāšanos. Vēl tagad ausīs skan „Stand up and say YES!”, kad visa zāle leca kājās un auroja kā traki. Runātājs jau pašā sākumā pavēstīja, ka viņš ir šeit, lai šo divu stundu laikā izvestu katru no viņa komforta zonas un rosinātu rīcībai, solim uz priekšu. Joseph vairākkārt uzsvēra, ka līdera divas galvenās īpašības ir – vīzijas (nevis sapņa) esamība un spēja ietekmēt.

Lielākā daļa FORUM ONE apmeklētāju nenoliedzami bija ietekmējušies no reklāmas kampaņas, kuras seja bija Virgin Group dibinātājs un zīmols Sir Richard Branson. Visi ar nepacietību gaidīja šī svarīgā foruma viesa uznākšanu uz skatuves, paslepus sagatavojot mobilos, planšetdatorus brīža iemūžināšanai (fotografēt bija aizliegts). Uznākšanu ar vērienu, ar blīkšķi, ar nolaišanos no arēnas griestiem ar izpletni, ar dzīvespriecīgo saucienu - screw it, let's do it! … bet rezultātā auditorija saņēma padzīvojušu biljonieri, kurš nevar sakarīgi salikt kopā vienu skaistu teikumu vai iedvesmojošu frāzi, kurš neuzskata par vajadzību apstāties auditorijas priekšā, bet laiski ieveļas krēslā, kur arī pavada viņam atvēlēto pusstundu.

Vienīgo, ko Brensons no sevis izspieda, ka līderim svarīga īpašība ir prasme deleģēt pienākumus, un, ja ir laba ideja, tad iet un realizēt. Uz zāles uzdoto jautājumu – lūdzu aprakstiet vienu parastu dienu no savas dzīves! Brensons gan atbildēja gana oriģināli un pārliecinoši – Es esmu laimīgs cilvēks, man nav parastu dienu.

Kauņas Universitāte tās senāta sastāvā piešķīra Brensonam doktora grādu, jo, kā zināms, viņam nav nekādas augstākās izglītības, kur nu vēl grāds. Jāsaka, ka tas izskatījās komiski – zināms reveranss Brensona miljonu priekšā. Salīdzinājumā ar to, kādus pūliņus, laiku un prāta spējas ir pielikuši šīs universitātes absolventi, lai varētu saukties savas Alma Mater cienīgi, tad tā bija galīga izgāšanās no augstskolas administrācijas puses.

Brensona ierašanās FORUM ONE  ir vienkārši vēl viens  nogalināts sapnis. Glorificēts neklātienē, spriežot pēc iestudētiem video, rakstiem un informāciju medijos, klātienē – NElīderis. Acīmredzot pārāk daudz no viņa uzstāšanās gaidīts un saņemts nekas.

Citādi FORUM ONE ļoti iedvesmojošs, vērienīgs un vērtīgs pasākums aizsniedzamā attālumā latviešu cilvēkam. Ja ticēt organizatoru vārdiem, tad tas plānots kā ikgadējs notikums. Plānoju sekot aktivitātēm un, kas zina, varbūt nākamgad iedvesmoties vēl.

Vēl dažas fotogrāfijas no skaistās Kauņas pilsētas:

Dalies:
Novērtē: 5 (7)

komentāri

Ziljonārs

Biljonārs - tas ir jauns vārds latviešu valodā?

iinuu

Brensona gadījumā noteikti, par pareizo vārda lietojumu "miljardieris" te nevar būt ne runa :)Ko lasa citi?