Izaugsmes un iedvesmas forums Līdere 2018

Pirmais forums aktīvajām sievietēm, 18 runātājas, vairāk nekā 600 apmeklētājas klātienē un vēl vairāk tiešsaistē - tāds ir pieteikums un oficiālā statistika. Tiešām paliela burzma un dominējošs sieviešu dzimuma īpatsvars bija piektdien 18.maijā Splendid Palace Rīgā. Viss iekš rozā, violeta, lillā, balta un oranža. Daudz mākslīgo magnoliju un rožu ziedu pušķu.

Noorganizēts uz goda, paldies Solvitai Kabakovai un viņas komandai. Bet ne par formu gribas pastāstīt, par saturu. Sarunājoties ar forumā satikto BNI kolēģi Vinetu, sapratu, ka zināmā mērā šāds atskats uz konferencēm man pašai ir nepieciešams kā konspekts, kuru varētu kādreiz pašķirstīt un atklāt kādu atziņu no jauna vai iedvesmoties no spēcīgām personībām. Sākumā domāju, ka padalīšos ar piecu interesantāko runātāju atziņām, bet nu lai iet komentāri un atziņas no visām.

Forumu atklāja Latvijas visu laiku spēcīgākā, viedākā un harizmātiskākā sieviete-līdere Vaira Vīķe-Freiberga. Runātāja, kuru varētu klausīties, klausīties un klausīties. Viņa atgādināja par sabiedrības stereotipiem attiecībā uz sievietes un vīrieša lomu. Stereotips par sievietēm - vai nu esi gudra, vai skaista; vai nu skaista, vai uzņēmīga. Vecāki bērnībā esot aizrādījuši, ja būsi pārāk gudra nekad vīru nedabūsi. Pilnīgas muļķības. Ja esat gudra sieviete, tad atradīsiet gudru vīru. Muļķu tādām nevajaga.

Ja jums pašām nav bail no uzņēmības un atbildības, tad kāds cits ar lielu aizrautību izteiks par to bažas.

Abiem dzimumiem piemīt gudrība un uzņēmība. Vīriešiem piemīt analītisks prāts un fizisks spēks, to neatņemsi un tā arī jābūt, taču sievietēm ir divas lietas, kas pārākas par vīriešiem - tā ir izturība un pamatīgāka pieturēšanās pie mērķa.

Visām sievietēm priekšraksts - tas, ko jūtat savā sirdī un prātā kā pareizu, tas ir jūsu ceļš ejams.

Tad runāja biedrības "Līdere" vadītāja Aiva Vīksna par uzdrīkstēšanos un savu bērnības sapņu piepildījumu. Viņa atsaucās uz Freida atziņu, ka vislaimīgākie mēs esam tad, kad īstenojam savus bērnības sapņus. Vēlme pēc brīvības un neatkarības pārauga uzņēmējdarbībā.

Vari lidot kā ērglis, bet arī tad ir jādomā par to, kā sagādāt pārtiku.

Svarīgi dzīves brīžos, kad ir kāds pievīlis, notikusi kāda neveiksme, zaudējums, nepalikt mājās un neraudāt dīvānā, bet iet ārā, piemēram, uz operu un, iespējams, tur satiksi savu iespēju.

Būt labākam ir labāk nekā vienkārši būt.

Patiesās jeb autentiskās līderības četrus pamatprincipus definēja kouče un psihoterapeite Katrīna Ošleja:

1. Pazīsti sevi un ļaujies refleksijai.
Patiesi līderi nebaidās prasīt atgriezenisko saiti, tāpat arī iet pie koučiem, terapeitiem vai rakstīt dienasgrāmatas.

2. Apzinies savas vērtības un ētiskās robežas.
Ko saka skaļi vai deklarē darbiniekiem, to arī dara paši. Būt ētiskam var maksāt dārgi. Iemācīties pateikt NĒ, jo mums tendence piepildīt klientu vēlmes.

3. Saglabā attiecību caurspīdīgumu.
Saka tieši un godīgi, ko domā, sniedz godīgu atgriezenisko saiti.

4. Attīsti līdzsvarotu domāšanu.
Spēja paskatīties no malas, pieņemt to, ka arī paša pārliecībai var būt kādi trūkumi. Tas nav viegli, jo atteikties no sava viedokļa nozīmē nolikt malā savu Ego.

Inga Zemdega-Grāpe uzskata, ka sevi un savu dzīvi nav jāveido, bet tā jāmīl. Viņa runāja par trim slazdiem, no kuriem jāuzmanās: lepnība, muļķība un dusmas. Viņa atsaucās uz Dalailamas teicienu, ka pasaulei nevajag vairāk veiksmīgu cilvēku, bet gan mīlētāju. Tā kā piederu pie veidotājām, gribētu daudz kur viņai oponēt, bet kā Katrīna teica, jāspēj pieņemt arī cita viedoklis, varbūt tavējais nemaz nav tik pareizs. :)

Sekoja intervija ar Jolantu Gulbi-Paškeviču. Aizmirsu piebilst, ka viņu un citus runātājus iztaujāja pasākuma moderatore Ilze Dobele. Jolantas formula, kā uzturēt sevi formā, ir 20x20x20 - katru dienu 20 minūtes sportot, 20 minūtes izglītoties un 20 minūtes rakstīt.

Apēst kūciņu nav mīlestība pret sevi, bet gan pret kūciņu.

Ieva Plaude-Roehlinger runāja par kļūdām un neveiksmēm. Viņas pieredze, kā pārvarēt neveiksmi, ir četri soļi - pirmais, to atzīt; otrs, paņemt pauzi, lai to aktīvi izmantotu; trešais, uzrakstīt +/-, kas noveda līdz neveiksmei; ceturtais, uzrakstīt +, kas tev ļāva neveiksmi pārvarēt.

Viena kļūda var atnest neveiksmi, taču viena neveiksme vēl nenozīmē, ka tavs ceļš ir nepareizs.

Pēc vieglām pusdienām sekoja otra foruma sesija, kur pirmās divas runātājas bija no ārstu aprindām Dace Matule un Violeta Fodina. Pieminēšanas vērta tieši Daces uzstāšanās. Daba mūs ir radījusi, lai mēs baudītu dzīvi, bet tad nāk stress un sačakarē hormonus. Kortizols vīriešiem stresa situācijā pavēl - cīnies vai bēdz, bet sievietēm oksitocīns palīdz rast trešo variantu - meklēt citas iespējas. Uzstāšanās bija super, zinot Daces lielo pieredzi nozarē un spēju sarunāties ar sievietēm, taču bilde prezentācijā no interneta ar Depositphotos ūdenszīmi - ārpus visas kritikas :(

Manuprāt, ļoti interesanta, ar humoru par sāpīgo, bija klīniskās psiholoģes un psihoterapeites Marijas Ābeltiņas uzstāšanās. Viņa runāja par izdegšanu, tās veidiem un kā izdegšanu pārvarēt (zemāk galerijā vairāk slaidu tieši no Marijas prezentācijas).

Izdegšana var rasties no trim faktoriem:

1.Pārstrādāšanās un baidīšanās kļūdīties.
Ko darīt? Ēd, kusties, guli.

2. Garlaicības.
Atcerieties, jūs esat pieaugušas un varat darīt da jebko.

3. Toksiskas vides.
Ja nevarat to darba vietu izturēt, tad ejiet projām. Ja kāds prasīs, es atļāvu. :)

Saistošs, profesionāli ieturēts un saturiski bagāts bija arī Laumas Lingerie valdes priekšsēdētājas Lindas Matisones ļoti personisks stāts par karjeru un vīru kā ļoti nozīmīgu atbalstu tajā. Zelta frāze, ko Linda dzirdēja no sava vīra un ko katrai uzņēmējai vai vadītājai sievietei ir svarīgi dzirdēt:

Lai arī kādu tu lēmumu pieņemtu, es tevi atbalstīšu.

Tēma bija prioritātes - tās ir tas, kam mēs gatavi tērēt naudu vai laiku. Un secinājums no stāsta:

 Ja mēs pieņemam lēmumu, balstoties uz īstajām prioritātēm, tad viss pārējais sakārtosies.

Darbaholisms ir egoisms pret ģimeni un līdzcilvēkiem, tā ir izpatikšana savām ambīcijām. Visas dzīves garumā ir svarīgi palikt mācāmām, bet to, kādus skolotājus izvēlamies, mēs paši esam atbildīgi. Mēs visi esam radīti, lai uzvarētu.

Patika psiholoģes Ievas Stokenbergas izvēlētā forma, kā pastāstīt par laimes sajūtu, izmantojot nevis prezentāciju, bet gan abas plaukstas. Viena plauksta simbolizēja - ģenētiku un vēsturisko mantojumu, otra - 10% jeb mazais pirkstiņš - apstākļus un notikumus (piem., veiksmīgs pirkums vai loterija), 40% jeb īkšķis - spēja novērtēt, ka viss OK, rādītājpirksts - konkrētā mirkļa izbaudīšana, vidējais pirksts - laipnība, komplimentu teikšana, zeltnesis - attiecībās ieguldītais laiks.

Gudri izmantojiet ceļabiedrus, kuri katram tiek dzīves ceļā doti kā atbalsta mehānismi.

Ambīcijas nav lamu vārds vai kaut kas slikts, kā to mēģināja ieskaidrot bērnībā. Ja tev iekšā ir ambīcijas, tad nebaidies ļaut tām vaļu - tā intervijā ar savu stāstu iepazīstināja Rīgas krievu teātra direktore Dana Bjorka. Nebaidies parakstīties zem darbiem, kurus dari vai raksti, nekautrējies arī saņemt uzslavas, labos vārdus. Tā ir ļoti laba sajūta, kad atļaujies piepildīt savas ambīcijas.

Trešajā sesijā bija divas runātājas un diskusija ar četrām biznesa sievietēm.

Līga Menģelsone uzsvēra kompromisa nozīmīgumu jeb piekāpšanās, lai iegūtu vairāk. Vienīgais, kur nav kompromisiem vietas, ir vērtības. "Caur sidraba birzi gāju, ne zariņa nenolauzu." 

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola akcentēja rituālu un tradīciju nozīmi gan šahā, gan ģimenē, gan politikā. Tāpat viņa tic enerģijas nezūdamības likumam - dots devējam atdodas.

Noslēgumā tika pieteiks jau otrs forums LĪDERE 2019, kas notiks 2019.gada 17.maijā, un auditorija iepazīstināta ar runātājām. Jāpiebilst, ja šogad early bird cena bija 45 EUR, tad šobrīd agrā putna cena nākamgadam jau ir 130 EUR.

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri



Ko lasa citi?