Alus svētki LatviaBeerFest 2013

Visvairāk ļaužu drūzmējās pie skatuvēm, kur uzstājās mūziķi vai notika sporta sacensības, kā, piemēram, virves vilkšana. Parka centrā esošās teltis bija lielāki ieguvēji, kā arī tie ražotāji, kas piedāvāja mazāk komerciālu un nefiltrēto lejamo alu. Kopumā alus svētkiem nebija ne vainas. Visa daudz, gana un garšīgi.

Trīs dienas Vērmanes dārzā Rīgā notiek lielākais alus festivāls Baltijā Latviabeerfest 2013. Šodien otrā diena. Laiciņš gan tāds nemīlīgs, pašiem un foto kamerām jāslēpjas zem lietussarga, turklāt rokas aizņemtas ar dažādiem krāsainiem bukletiem un alus glāzēm.

Ieeja festivālā Ls1. Informācijas centros, kas atrodas pie katras ieejas Vērmaņdārzā, var paņemt karti, programmiņu un „Alus Avīzi”. Tur par Ls2,50 var iegādāties arī stikla alus krūku 200ml ar festivāla logotipu. Princips sekojošs: ar šo alus krūku, staigājot pie dažādu alus ražotāju teltīm, var iegādāties noprovēt visādu šķirņu alu par Ls0,40. Šķiet, tikai Lido un Valmiermuiža nepiedāvāja šādu iespēju. Var, protams, arī nepirkt speciālo alus krūzi, bet iegādāties lejamo alu plastmasas glāzēs par pilnu cenu.

Visvairāk ļaužu drūzmējās pie skatuvēm, kur uzstājās mūziķi vai notika sporta sacensības, kā, piemēram, virves vilkšana. Parka centrā esošās teltis bija lielāki ieguvēji, kā arī tie ražotāji, kas piedāvāja mazāk komerciālu un nefiltrēto lejamo alu. Samērā vientuļas, kaut arī ļoti plašas, bija Cēsu alus un Aldara teltis. Toties pie Iļģuciema aliem sastājās pat maza rindiņa. Kā nu ne, te bija noprovējams dzērveņu alus, medalus un kaņepju ingvera alus (Iļģuciema Kaņepju ingveralus). Pirmais tiešām gana gards, un pat man, alus nedzērējai, tīri labi smēķēja. Alu varēja arī iegādāties līdzņemšanai.

Uzmanību piesaistīja alus  stends ar nosaukumu „Brōļi latgaļīši”, kur varēja gan dzert alu (Ls1/0,5 glāze), gan vairāku veidu šmakauceņu (maza glāzīte jeb napiersnīks Ls1,50). Izrādās, ka zīmols „Brōļi latgaļīši” ir privātās alus darītavas „Brālis” projekts. Tepat varēja pasēdēt zem lietussargiem vai alus nogurdinātajiem atlaisties mīkstā gultiņā.

Uzkodu un brangu ēdienu (ceptu kartupeļu, kāpostu, desiņu, šašlika, cūkas stilba u.c. labumu) netrūka. Raganas ķēķī, Lido stendā, Ilgezeem u.c. šmorēja un vārīja lielos čuguna katlos. Bija arī kūpinātas zivtiņas pie čehu alus, kā arī svaigi pildītas pagatavošanai. Alus brāļi lietuvieši bija atveduši Rinkuškai un Viļņas alu, tikai pārdevēji aizdomīgi labi latviski runāja. Bija pārstāvētas arī vācu alus šķirnes Irlbacher, Lowenbrau, Paulainer.

Kopumā alus svētkiem nebija ne vainas. Visa daudz, gana un garšīgi. Padomāts par atpūtas vietām, kārtību, bezmaksas tualetēm, alus kausu skalošanas vietām un dzīvespriecīgu mūziku.

Dalies:
Novērtē: 5 (3)
Skatīts: 979

komentāri

kuku

Izskataas, ka bija jauki sveetki. Zheel, ka manis tur nebija :/Ko lasa citi?