Rīga atkal staro

Dikti gaidīts šis festivāls, jo novembra aukstie, mitrie un tumšie vakari prasīt prasīja kādu krāsainu gaismas staru. Vakar vakars bija samērā silts un patīkams pastaigai, kaut gan miglas un sīka sijājoša lietutiņa pārņemts. Rīgas centrs bija pārpildīts ļaužu pūļiem, kas šķita haotiski klīda pa centra ielām.

Līdz ar 92.Latvijas dzimšanas dienu klāt arī 3.gaismas festivāls „Staro Rīga”, kas norisinās galvenokārt Rīgas centrā no 18. Līdz 21.novembrim. Dikti gaidījās šis pasākums, jo novembra aukstie, mitrie un tumšie vakari prasīt prasīja kādu krāsainu gaismas staru.

 

Muzikālā strūklaka rudenī Kronvalda parkā & Rīgas kanāla tiltiņu izgaismojums

Vakar vakars bija samērā silts, kaut gan miglas un sīka sijājoša lietutiņa pārņemts. Rīgas centrs bija pārpildīts ļaužu pūļiem, kas šķita haotiski klīda pa centra ielām (jā, jā, ielu braucamdaļas pārvērtās gājējceļos, it īpaši pēc salūta). Vieni steidzās uz krastmalu, lai paspētu ieņemt labākās vietas salūta vērošanai, citi medīja un ar dažāda līmeņa foto aparatūru centās iemūžināt gaismas objektus, vēl daļa devas baudīt vakaru kādā iekšas vai āra kafejnīcā, vēl citi ar papīra karodziņiem un iedegtajām lāpām pulcējās pie Brīvības pieminekļa, klausījās koru uzstāšanos, dziedāja līdzi.

 

Kadrs no „Smilšu vēstījums” & darbs „Latgale” no izstādes „Māla bļoda” Kongresu namā

Kaut gan programmā stāvēja rakstīta informācija par veseliem 75 gaismas objektiem, nez kāpēc šķita, ka to ir mazāk nekā pagājušogad vai nav tik iespaidīgi (tas nu tā, subjektīvā sajūta). Mani uzrunāja Visvalža Asara „Gaismas ceļš” Brīvības bulvāra alejā, tas lēja sarkanbaltsarkano gaismu un tiešām bija otrs ceļš blakus vai pareizāk sakot pa vidu Brīvības ielai. Ērikam patika Alberta laukumā uz ekrāna vērojamais „Smilšu vēstījums”, kur mākslinieks ar iekrāsotu smilšu, gaismas un gaisa plūsmas palīdzību veidoja formas un krāsas saspēles.

Daudzi pagājušā gada festivāla apmeklētāji bija vīlušies, kad uz Sv.Pētera baznīcas fasādes neatrada gaidīto gaismas objektu. Turklāt Rātslaukumā visi ar sajūsmu vēroja un vairāki filmēja uz Melngalvju nama un Rātsnama fasādēm projicēto gaismas un mūzikas performanci.

Visumā pilsētai vajadzīgs, visnotaļ jauks un pozitīvas emocijas rosinošs pasākums. Tiekamies atkal Staro Rīga 2011!

Dalies:
Novērtē: 3 (2)

komentāri

Jūlija

Sorry, bet iespaidīgi toč neizskatās (grumble)

Jūlija

Sorry, bet iespaidīgi toč neizskatās (grumble)Ko lasa citi?