Staro Rīga 2009

Vakar, 14.novembrī, ap 18:00 vairākas Rīgas namu fasāde iekrāsoja dažādu toņu gaismas stari, pa sienām klīda ritmiskas ēnas, kanalizācijas lūkās sāka dejot zivju silueti. Sākās otrs savā vēsturē gaismas festivāls „Staro Rīga”. Galvenie objekti koncentrējās tieši Vecrīgā un pilsētas centrā, tāpēc ielas bija pilnas ar cilvēkiem, kur katram otrajam rokās fotoaparāts. Skat. video un foto.

Vakar, 14.novembrī, ap 18:00 vairākas Rīgas namu fasāde iekrāsoja dažādu toņu gaismas stari, pa sienām klīda ritmiskas ēnas, kanalizācijas lūkās sāka dejot zivju silueti. Sākās otrs savā vēsturē gaismas festivāls „Staro Rīga”. Galvenie objekti koncentrējās tieši Vecrīgā un pilsētas centrā, tāpēc ielas bija pilnas ar cilvēkiem, kur katram otrajam rokās fotoaparāts – viens par otru dižāks.

Izstaigājām Vecrīgas ieliņas. Jāsaka, visiespaidīgākie objekti, kas koncentrēja skatītāju uzmanību „Gaisma stāsta Pēterbaznīcu”, „Preses nams” un Aldaru ielas performances. Skat. video no iepriekš minētajām.

Pāris reižu iegriezāmies Doma laukumā, kur varēja sildīties pie „Rudens oglēm”. Klostera ielā gaisā levitēja izgaismoti un izbalināti krekli – objekts „Balinātājs”, bet Arsenāla ielā – „Cukerbekera atgriešanās”. Pils laukumā darbojās „Tumsas dzēsēji”. Jēkaba laukumā lielā caurspīdīgā kupolā bija vērojama „Tauriņdeja”. Līvu laukumā „Gaismas nesējs” - nepārprotami vīriešu dzimtes un diviem spaiņiem abās rokās, pilniem ar ... gaismu.

Pulvertornis ieguvis dvēseli un tumsā redzīgas acis. Ik pa brīdim nosarka no tik augstā goda, jo viņš taču ir „Rīgas sargs”. Viņa piekājē uzauga „Staro sēnes” un pilsētnieku nakts mieru sargāja lielgabals - „Ej ar tumsu karā”.

Festivāla mājas lapa - http://www.staroriga.com/

Gaismas objektu karte - http://www.staroriga.lv/09/wp-content/uploads/2009/12/STARO_RIGA_2009_PROGRAMMA.pdf

Gaismas performances Vecrīgā:

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

Muks

Paldies, gandrīz vai tur pabiju(sunglasses)

iinuu

Ņem par labu! (kiss) Tie, protams, nav visi Staro Rīgas objekti, jo zinātāji saka, ka esot bijuši veseli 56 un ne tikai Vecrīgā vai tās tuvumā.Ko lasa citi?