Staro Rīga 2014

Iespaidu medījumos pavadījām divus vakarus un divās jaukās kompānijās. Viennozīmīgi patika gaismas gājiens jeb parāde "Gaismas slepenā dzīve" - dinamiska, jautra un uzmanību piesaistoša performance. Pārējie objekti diezgan vienādi - vairāk vai mazāk spilgtas projekcijas uz namu fasādēm.

Šogad gaismas festivāls Rīgā norisinās piecus vakarus pēc kārtas no 14. līdz 18.novembrim (no plkst. 18:00-23:00). Gaismas objekti izvietoti ierastās vietās - lielākajos pilsētas skvēros un laukumos: Vērmanes dārzā, pie Operas, Līvu laukumā, Doma laukumā, Alberta laukumā. Nez kāpēc, pretēji reklāmai medijos, šķiet, ka šogad objektu ir palicis mazāk, bet tā tāda tīri subjektīva sajūta.

Pirmo gadu ārkārtīgi spožu un krāsām bagātu gaismu apstarota ir Astor Riga Hotel fasāde Meirovica bulvārī, uz kuras norisinās improvizēta cirka izrāde. To vislabāk vērot no Bastejkalna, jo apakšā turpu šurpu virzās lielas ļaužu masas, brīžiem pilnībā paralizējot transporta satiksmi. Visu šo ņirboņu pavada spalgais tramvaja zvans.

Iespaidu medījumos pavadījām divus vakarus un divās jaukās kompānijās. Redzēto fiksējām gan ar mazo Panasonic trauciņu, gan ar lielo Nikon stroķi, gan ar viedo Samsung Galaxy (pēdējais izrādījās diezgan labi tur līdzi pārējiem un pat dažbrīd pārspēj gan foto, gan video ziņā).

Viennozīmīgi patika gaismas gājiens jeb parāde "Gaismas slepenā dzīve" - dinamiska, jautra un uzmanību piesaistoša performance. Pārējie objekti diezgan vienādi - vairāk vai mazāk spilgtas projekcijas uz namu fasādēm.

Labi noskaņas radīšanas ziņā sakombinēta mūzika un improvizēta gaismas nojume Vērmanes dārzā - Gaismas karuselis. Nostaļģija pēc valša un Parīzes. 

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

Muks

Paldies. Es arī pabiju ar Jūsu kompāniju kopā.Izskatās, ka šogad gaismas festivāls ir krāsaināks un košāks, arī daudzveidīgāks.

danini

Ļoti skaisti Rīga staroja! Paldies jums par mīļo sagaidīšanu, ekskursiju un kopābūšanu!

Lēca

Žēl ka uz operas nekas netika rādīts :( Bet kopumā man ļoti patika!Ko lasa citi?