Kāzu muzikantu festivāls Bauskā

Tikko atgriezāmies no Bauskas, kur apmeklējām Ilzes svētku aģentūras rīkotā Kāzu muzikantu festivāla . Tas notika Bauskas pilskalna estrādē, sākās vakar 1. augustā 16:00 un beidzās šodien 2.augustā kaut kur ap 2:00 vai pat vēlāk.Neskatoties uz salīdzinoši mazu apmeklējumu un dalībnieku skaitu, nedz dziesmu , nedz deju, nedz alus, nedz jautra prāta un pozitīva noskaņojuma netrūka.

Tikko atgriezāmies no Bauskas, kur apmeklējām Ilzes svētku aģentūras rīkotā Kāzu muzikantu festivāla . Tas notika Bauskas pilskalna estrādē, sākās vakar 1. augustā 16:00 un beidzās šodien 2.augustā kaut kur ap 2:00 vai pat vēlāk. Par šo pasākumu uzzināju nejauši no reklāmas sūtījuma vai SPAM (tagad īsti nezini kā saukt pēc jaunajiem grozījumiem Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā ), un jāsaka, labi vien ir, jo tā bija laba ierosme mūsu kāzu sestās gadadienas nosvinēšanai.

Neskatoties uz salīdzinoši mazu apmeklējumu un dalībnieku skaitu, nedz dziesmu , nedz deju, nedz alus, nedz jautra prāta un pozitīva noskaņojuma netrūka. Festivālā piedalījās 16 kāzu muzikantu grupas: Tony and Bony no Rīgas; Pilnmēness no Jelgavas; Sapņojums – Saldus; Versija – Bauska; Sounds good – Jelgava; Ķiršu ielas muzikanti – Bauska; Klaidoņi – Jelgavas rajons; Ilze Vītola – Jelgava; Savējie – Ogres rajona Birsgales pag.; Sound chek – Rīga; Bitīt’ matos – Limbaži; Skolas ielas orķestris – Rīga; Poļu nams – Rīga; Laikā pirms ... – Jelgava; Tequila Band – Rīgas rajons; Sievasmāte laukos – Rīgas rajons.

 

Skanēja pamatā vecās labās dziesmas no Kredo, Klaidoņa, Tranzīta, Abba, Prāta vētras un daudzu citu tautā iemīļotu grupu repertuāra. Protams, visstraujākās bija latgaļu kāzu polkas, kuras lecot mugura ātri slapja. Dažas grupas, kā, piemēram , Sound chek izpildīja arī pašu komponētās dziesmas.

Starplaikos, kamēr muzikanti skaņoja štrumentus, klausītājus izklaidēja ar dažādiem jokiem no kāzu un jaunlaulāto dzīves tematikas. Kaut arī visi kāzu muzikanti nebija uz mutes krituši, nemitīgi uzrunāja, aicināja uz deju un iesildīja „kāzu viesus”. Vārdu sakot, cepuri nost, Ilze Vītola (pasākuma organizatore) ir veiksmīgi sapulcinājusi kāzu muzikantus, pati vadījusi festivālu, kā arī izpildījusi vairākas dziesmas, spēlējot pavadījumu uz sintezatora.

Zemā atsaucība no skatītāju un tirgotāju puses skaidrojama vai nu ar reklāmas trūkumu (izskatās, ka tika izmantoti lētākie vai bezmaksas avoti), vai arī tā saucamo krīzi, jo biļetes cena bija nemaza - Ls4 no cilvēka. Izskatās, ka pamatā klausītāji bija tikai no Bauskas vai tuvākās apkārtnes. Tirgotāji – viens kokgrebējs, viens rotu tirgotājs, alus tirgotāji, viena šašliku bode, divas saldumu bodes - katru pircēju pie sava stenda sagaidīja ar neviltotu prieku, jo savā starpā sūkstējās par mazu produkcijas noietu.

Interesanti, ka Bauskā ir divas labi zināmas alus darītavas Bauskas alus un Lodiņa alus, taču tirgots tika viennozīmīgi tikai Lielvārdes Lāčplēša alus un sidrs. Iespaids - zināms nepatriotims nevēloties atbalstīt pilsētā notiekošos pasākumus.

Vienā no teltīm atradu ideju lieliskai dāvanai - uz šokolādes tāfelītes uzdrukāta fotogrāfija pēc pasūtījuma - www.artende.lv (skat. šeit, varbūt noder).

 

Par kārtību pasākumā rūpējās ALABAIS, jauna, bet izskatās labi strādājoša firma. Viss pilskalna perimetrs bija norobežots, lai nelūgti viesi nenāktu un vismaz 10 stundas no vietas pie estrādes dežurējošie apsargi, kas radīja iespaidu, ka malā noliktās mantas ir zināmā drošībā, kad gribējās ne par ko nedomāt griežot valsi.

 

Ap 1:00 bija pamatīgs nogurums kājās, sen nebijām tik labi izdejojušies. Lai kāpinātu romantiskās nakts piedzīvojumu burvību, devāmies gar Mūsas krastu pa aukstās rasas pielijušo zāli, lai dotos pāri pa trošu tiltu uz Bērzkalniem. Sajūta spocīga – vāji apgaismots, šaurs tiltiņš, kaut kur tumsā apakšā tekošs Mūsas ūdens, uz katru soli šūpojošais pamats zem kājām.

Naktī vēl ilgi pirms aizmigšanas klausījāmies no pilskalna nākošo kāzu muzikantu mūziku. Īstenībā „Bērzkalni” jauks viesu nams, kur katrai istabai dots savs nosaukums un attiecīgs noformējums – paparde, maijpuķīte, magone, ūdensroze u.tml. Mēs bijām apmetušies augšējā stāvā hosteļa tipa numuriņā (bez ērtībām iekšpusē) ar nosaukumu Žagata. Vispār, ja jāapmetas Bauskā, iesaku - http://www.berzkalni.lv/ Recepcijas meitenes ļoti atsaucīgas un sirsnīgas, rezervācija bez jebkādām formalitātēm (pietiek ar vienu zvanu). Visvairāk mūs pārsteidza jautājums – cikos vēlamies brokastot? Jo izrādās, varējām droši noteikt laiku, kad tieši mums uzklās galdiņu.

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāri

Jūlija

Wooow! (good)

Ēriks Lejiņš

Mēs grupa sound chex esam prieš Jums! Dzirdēsiet mūs arī Smiltenē 29 augustā!

Andris

Alabais-nosaukums pēc suņa šķirnes.nevis ja kādam liekas savādāk!Ko lasa citi?