Ziemas cilvēki

Ziemas cilvēki ir apdāvināti ar stingru gribasspēku un mērķtiecību, tomēr ar zināmu izteiktu patmīlību un ietiepību. Viņi vienmēr pārliecināti par to, ko dara, tāpēc grūti izsist no līdzsvara. Ietiepīgais raksturs, negrozāmā pārliecība par savu taisnību un nepiekāpība sagādā problēmas ģimenes dzīvē. Turklāt viņi nav no runātīgākajiem, apspriest un pārrunas kādas problēmas nav viņu garā. Ziemas cilvēki klusē un pārdomā visu dziļi sevī. Vārdi priekš viņiem ir tukša mutes dzesēšana, ziemas cilvēki labāk sevi apliecina darbos.

Ziemas cilvēki ir apdāvināti ar stingru gribasspēku un mērķtiecību, tomēr ar zināmu izteiktu patmīlību un ietiepību. Viņi vienmēr pārliecināti par to, ko dara, tāpēc grūti izsist no līdzsvara.

 

Ietiepīgais raksturs, negrozāmā pārliecība par savu taisnību un nepiekāpība sagādā problēmas ģimenes dzīvē. Turklāt viņi nav no runātīgākajiem, apspriest un pārrunas kādas problēmas nav viņu garā. Ziemas cilvēki klusē un pārdomā visu dziļi sevī. Vārdi priekš viņiem ir tukša mutes dzesēšana, ziemas cilvēki labāk sevi apliecina darbos.

 

Par ziemas cilvēkiem mēdz teikt, ka viņi ir pārāk noslēpumaini, plāni neizdibināmi. Viņi neplātās ne ar saviem panākumiem un uzvarām, ne sūkstās par zaudējumiem. Ziemas cilvēki prot maskēt gan savu labdarību, gan kādu nelietību tā, ka nevienam pat neienāk prātā vainot kluso un pieklājīgo ziemas cilvēku.

 

Ziemas vīrieši raupji un reizēm pat spēj rīkoties nežēlīgi, taču tas galvenokārt nav aiz ļauna prāta, bet gan aiz savas nejaukās dabas, kuras dēļ iekšēji cieš. Ziemas sievietes ar ne mazāk stingru raksturu un bezbailīgu dabu. Var būt skarbas savos izteicienos, gatavas vienmēr iemest patiesību tieši acīs, nebaidoties nešķist smalkjūtīgai. Uz mērķi iet tieši, neskatoties ne uz kādiem šķēršļiem.

 

Ziemas cilvēki ir krājēji, tomēr ne skopuļi. [..] Viņi glabā visu, kas varētu kādreiz noderēt. Tāpēc atvilktnes ieaug ar nolietotu veļu un caurām zeķēm, grāmatskapji ar veciem žurnāliem, virtuves plaukti ar tukšām kārbām.”/citāts no Māras Svīres „SOTTO VOCE”/

Turpinājums sekos ...

Dalies:
Novērtē: 5 (17)

komentāriKo lasa citi?