Zemeņu festivāls 2011

Nu jau ceturto reizi laukumā pie t/c „Spice” tiek organizēts „Zemeņu festivāls”. Zināmu vilšanos sagādāja tas, ka tur bija gandrīz viss, izņemot zemenes – žāvējumi, sieri, maizes, kūciņas, ķirši, avenes u.c. labumi. Tikai trīs tirgotāji no visiem dalībniekiem piedāvāja zemenes. Rezultātā ar nozīmīti un bukletu, cik veselīgi uzturā lietot tādas ogas kā zemenes, bet bez zemenēm devāmies prom.

Nu jau ceturto reizi laukumā pie t/c „Spice” tiek organizēts „Zemeņu festivāls”. Šoreiz festivāla būšana paredz divas dienas – sestdienu, 2.jūliju, un svētdienu, 3.jūliju. Pirmajā dienā, neskatoties uz pakarsto laiku, devāmies ievērtēt un varbūt arī iegādāt kādu zemeņu šķirni. Zināmu vilšanos sagādāja tas, ka tur bija gandrīz viss, izņemot zemenes – žāvējumi, sieri, maizes, kūciņas, ķirši, avenes u.c. labumi.

Tikai trīs tirgotāji piedāvāja zemenes, starp kuriem „Pūre” un vēl 2 zemnieku saimniecības. Bija tikai 14:00, bet izskatījās, ka mazumā esošajiem zemeņu tirgotājiem jau ogu kastes gāja uz beigām, bet rindas nemazinājās. Ja nebūtu visapkārt sakārtu mākslīgo zemeņu un zemeņu degustācijas telts, kur ogu pagaršošanu sponsorēja ES un LR ZM, tad diez vai to vispār varētu nosaukt par Zemeņu festivālu.

Rezultātā ar nozīmīti un bukletu, cik veselīgi uzturā lietot tādas ogas kā zemenes, bet bez zemenēm devāmies prom. No malas skatoties, pieteiktajai tematikai šoreiz galīgi neatbilstošs, neizdevies pasākums.

http://www.augliveselibai.lv/zemenu-festivala-programma

Atsauksmes un mazs foto ieskats pasākumā:

Dalies:
Novērtē: 5 (3)
Skatīts: 701

komentāri

Jēkabs

Raksta autorei-nu 1.attēlā redzamās teltis vispār neattiecas uz zemeņu festivālu-tas ir sestdienas zemnieku tirdziņš pie Spices,kas tur notiek regulāri katru sestdienu .Zemeņu festivālā ogu tirgotāji 2.jūlijā 10.00 bija kādas 6 saimniecības,bet šogad ir milzīga ažiotāža ar zemenēm,jo ogas sāk trūkt pat Polijā-loģiski,ka ja Tev jau uz lauka nopērk jau visu ražu-kāda motivācija ir doties uz Rīgu-tērēt papildus līdzekļus,laiku,algot papildus cilvēkus ,kas tirgosies un uzturēties ļoti karstā teltī un tirgoties...Acīmredzot organizatoriem kaut kā jācenšas motivēt arī tirgotājus,jo es nešaubos,ka pasākuma mūziķiem samaksā ievērojas naudas summas.

Jūlija

Mjā... Nākamgad vēl padomāsi vai braukt uz šādu "zemeņu" festivālu vai nē.
Bet tendence jau ir veca, kā pasaule: pirmie 2 gadi OK, pēc tam sākas štrunti :( Tā ir gan ar Saldumu festivālu, gan Jūras velšu festivālu... Bet žēl gan.

Ēriks

Tas, ka nopēr visu ražu jau uz lauka ir labi. Savukārt pasākumus, kuru cēli dēvē par Zemeņu festivālu, bet kurā ir viss izņemot zemenes ir slikti. Jāteic, ja nebūtu zemnieku tirdziņa, tas pasākums izskatītos vēl bēdīgāk... jo uzstādīt bērnu atrakciju parku un pademonstrēt Kinetic (3 attēls) var arī Mežaparkā.

danna22

Zemenes taču var iegādāties jebkurā tirgū, bet šeit jau galvenais bija šis pasākums, tāpēc jau šo sauc par zemeņu festivālu, nevis par zemeņu tirgu.

Ēriks

@danna22 tādā gadījumā, kas ir festivāla objekts? Bērnu spēles? Ķiršu tirgotāji?

zemeņu audzētājs

Kad divas dienas iepriekš piedāvāju patirgot zemenes šai festivālā, tad man atteica, jo visas vietas esot aizņemtas un vispār dalība esot jāpiesaka mēnesi iepriekš. Zemenes tak nav kartupeļi, kur ražu var redzēt mēnesi uz priekšu, tapēc jau ogu nebija, jo tie kas pieteicās ogu nebija, bet tiem kam bija ogas, nelaida tirgoties

Ēriks

Hmm.. izklausās pa galam dīvaini, ka tā. Varbūt bija kautkādi īpašie nosacījumi, piemēram, konkrētās ogu šķirnes, apjoms, sertifikāti?
Paldies jums par atsaucību un par to, ka padalījāties. Lai arī mēs esam vairāk zemeņu "ēdāji" tomēr ceram, ka pasākuma organizatori sakaunēsies un nākošgad spēs sagādāt vairāk tirgotāju.Ko lasa citi?