Festivāls Baltica 2012 Vērmanes dārzā

Prieks par latgaliešiem, kas mērojuši tālu ceļu un, jāsaka, diezgan plaši pārstāvēti festivālā. Jau pie pašas ieejas no Merķeļa un Barona ielas stūra izvietojušies Ludzas Amatnieku centra ļaudis. Zālē izklāti lupatu deči un improvizētajā kalēja ēzē deg uguns. Turpat uz zaru sētas uzsprausti saulē gozējas māla podi.

Termometra stabiņš šodien Rīgā uzkāpis līdz +32, bet saulē vēl vairāk. Tas neattur daudzos starptautiskā folkloras festivāla dalībniekus tērpušos linu kreklos un pabiezās vilnas villainēs koncertēt uz trim skatuvēm, kas izvietotas Vērmanes dārzā. Ik pa sprīdim te izvietojušās arī amatnieku teltis, kurās tiek rādītas dažādas amata prasmes – kalšana, vilnas krāsošana, aušana, adīšana, apgleznošana, kā arī tirgoti pašu roku darinājumi no dabīgiem materiāliem.

Apmeklētājus gan valdošais karstums izskatās nobiedējis un uz ilgu klausīšanos vai iepirkšanos īsti nav gatavi. Teltī, kas uzslieta blakus rožu ieskautajam Annas Vērmanes piemineklim, klausītāju vidū esmu tikai es un pāris ārzemju tūristu. Jautru omu ar dziesmām un dejām uztur paši dalībnieki, gan atrodoties uz skatuves, gan uz skatītāju soliņiem.

Festivāls Baltica kā ikgadēja tradīcija notiek kopš 1987.gada katru gadu pēc kārtas Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad festivāls Latvijā notiek jau 9. reizi. Tā misija ir saglabāt, attīstīt un popularizēt plašākā sabiedrībā latviešu, līvu, latgaliešu un citu tautu un tautību tradicionālo kultūru un nemateriālo kultūras mantojumu.

Prieks par latgaliešiem, kas mērojuši tālu ceļu un, jāsaka, diezgan plaši pārstāvēti festivālā. Jau pie pašas ieejas no Merķeļa un Barona ielas stūra izvietojušies Ludzas Amatnieku centra ļaudis. Zālē izklāti lupatu deči  un improvizētajā kalēja ēzē deg uguns. Turpat uz zaru sētas uzsprausti saulē gozējas māla podi.

Dziedātāju un dejotāju vidū no Ludzas novada ieradušās Isnaudas, Ludzas folkloras kopa Dzeipori, Ņukšu folkloras kopa Rīkšova, savukārt no Kārsavas novada veselas piecas – Bozovas un Salnavas etnogrāfiskais ansamblis, Mežvidu folkloras kopa, Mērdzenes ansamblis Mārga un Salnavas kapela Sābri. Pārstāvēti arī Baltinavas, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Krāslavas, Līvānu, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas un Viļānu novads.

Tā nu es eju pa Rīgu lūkodamās un ieklausīdamās visapkārt un man lepnums un prieks par latviskuma un latgaliskuma sīkstumu.

Festivāls norisinās no š.g. 5.līdz 9.jūlijam, tā ka varat vēl paspēt redzēt, dzirdēt, piedalīties arī rīt, kaut vai tur pat Vērmanes dārzā.

Dalies:
Novērtē: 4 (5)

komentāriKo lasa citi?