1.Garšaugu festivāls Ķekavā

Aromātu šeit bija daudz – smaržzālītes sakaltētas un iešūtas skaistos linu maisiņos, kas ieliekami starp drēbēm, lai tās iegūtu patīkamu smaržu un atbaidītu kodes. It īpaši patīkami bija lavandas maisiņi, kuri vēl papildus izšūti ar iekšā atrodošās zālītes ziedu attēliem. Dažādas tējiņas, kas iesaiņotas pievilcīgās paciņās. Katrs tirgotājs prata pastāstīt kāds ir sastāvs, kam un kādas tējiņas vislabāk der.

Diena tāda apmākusies padevusies, kaut gan samērā silta. Pie tirdzniecības centra „Liiba” Ķekavā šodien pulcējās tirgotāji, piedāvājot visādus lauku labumus. Tikko ierodoties tirdziņā pirmais iespaids neliecināja, ka festivāls atbilst tā nosaukumam, jo te bija kokgrebumi, grozi, lina izstrādājumi, dārzeņi, pat truši. Likās, ka daļa tirgotāju no Rīgas svētku krastmalas vienkārši pārcēlušies šurp. Taču pastaigājot un rūpīgāk apskatoties apkārt atradām vairākus garšaugu un zālīšu tirgotājus.

Pamatā te varēja iegādāties Latvijā audzētos garšaugus – pētersīļus, dilles, arī rozmarīnu, timiānu, gurķu mētru, smaržīgās piparmētras. Pēdējās veselu buķeti iegādājāmies par Ls 0,80, tagad vakarā dzērām smaržīgu gaišzaļu tēju. Mazliet paberzējot piparmētru lapiņu pirkstos, iegūsti pamatīgu un noturīgu aromātu.

Aromātu šeit bija daudz – smaržzālītes sakaltētas un iešūtas skaistos linu maisiņos, kas ieliekami starp drēbēm, lai tās iegūtu patīkamu smaržu un atbaidītu kodes. It īpaši patīkami bija lavandas maisiņi, kuri vēl papildus izšūti ar iekšā atrodošās zālītes ziedu attēliem.

Dažādas tējiņas, kas iesaiņotas pievilcīgās paciņās. Katrs tirgotājs prata pastāstīt kāds ir sastāvs, kam un kādas tējiņas vislabāk der. Dārzu īpašnieki varēja papildināt savu augu kolekciju ar kādu garšaugu podiņā.

No runātīga tirgotāja iegādājāmies kadiķu miltu „Pokainis” paciņu par Ls0.70, kas, kā apraksts liecina, domāti pirts procedūrām. Kadiķa ārstnieciskais aromāts dzen sviedrus, palīdz uzveikt saaukstēšanās slimības, uzmundrina un spēcina organismu. Nu ko, smarža pamatīga, būs jāizmēģina.

Tur pat pavāri demonstrēja ēdienu gatavošanu, bagātīgi papildinot tos ar sasmalcinātiem garšaugiem. Līdzi ņemšanai varēja iegādāties dažādus kaltētos auglīšus un ogas, dažnedažādus diedzētos graudus, medu, smiltsērkšķu produktus, ievārījumus, sīrupus u.tml. Tirgū kā jau tirgū varēja visu pagaršot pirms pirkšanas. Mūsu garšas kārpiņas iepriecināja rabarberu sukādes, kuras tirgoja z/s „Gundegas” un kuras nopirkām arī 100g par Ls1. Labs un veselīgs našķis, kad vakaros gribas ar kaut ko paniekoties sēžot pie televizora vai datora.

Laikam kļūstam veci, bet tiešām patīk preces, kurām iztrūkst mūsdienās tik populārie E un ir dabiska garša un smarža. Iepirkām zemnieku taisītas un kūpinātas desas, kas pēc garšas atgādināja bērnībā laukos ēstās. Laikam visu var patiesi novērtē tikai caur laika prizmu!

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāri

Jūlija

Mmm, izklausījās jau super! (good)

anda

He-hē! Bet es atpazinu kučierētāju!!! Jā, un ko tie garauši darīja tajā tirgū?Domāti kā piedeva garšaugiem????

iinuu

Nu redz, atrastas arī pazīstamas sejas. (smile) Mēs sastapām arī Mārīti, kura tur gatavoja lielisku zaļu garšaugu mērci un cienāja tirdziņa apmeklētājus.
Garaušiem tur gan bēdīgi, jo bija jānoskatās uz blakus būriem izkārtām viņu brālīšu ādiņām. (worry)Ko lasa citi?