Ieskats Rīgas pilsētas svētkos

Kaut gan svētku pasākumi noritēja vairākās vietās Rīgas centrā, mēs padzīvojāmies pa 11.Novembra krastmalu. Tur, protams, galvenā uzmanība koncentrējās ap vecajiem braucamrīkiem. Katrs (mani ieskaitot) uzskatīja par goda lietu nofotografēties pie kāda no retro automobiļiem. Visi labā tehniskā stāvoklī, uzspodrināti un gatavi doties ceļā.

Kaut gan svētku pasākumi noritēja vairākās vietās Rīgas centrā, mēs vakar (22.augustā) padzīvojāmies pa 11.Novembra krastmalu. Tur, protams, galvenā uzmanība koncentrējās ap vecajiem braucamrīkiem. Katrs (mani ieskaitot) uzskatīja par goda lietu nofotografēties pie kāda no retro automobiļiem. Visi labā tehniskā stāvoklī, uzspodrināti un gatavi doties ceļā (to arī darīja improvizētajā rallijā līdz Saulkrastiem). Dažu braucamo īpašnieki bija pieskaņojušies saviem mīluļiem un uzģērbuši atbilstošo tērpu – miliča formu, Šerloha Holmsa lietusmēteli vai ASV armijnieku formastērpu.

Visa krastmala bija pilna ar tirgotāju teltīm. Priecēja tas, ka pilsētas svētkos tirgoja tieši Latvijas amatnieku un ražotāju preci, nebija nekādu ievesto Ķīnas vai Taizemes sū.. . Svētku dalībnieki un viesi varēja iegādāties dažādas smaržīgas un oriģinālas formas pašmāju ražojuma ziepītes (arī ar kazas pienu), linu un vilnas darinājumus, pītus grozus un keramikas traukus, sudraba un bronzas rotas un šalles. Vēderpriekam bija dažādi kūpinājumi, ceptas desiņas un alus – Aldara, Līvu un Lāčplēša brūvējuma.

Starp tirgojamajām lietām pamanījām arī mūsdienu Baibiņas – būtībā Bārbijlelles, kas ietērptas latviešu tautastērpos. Hmm, kur tad pazudušas pašmāju raženās zeltenītes?

Neiztika bez dažādām atrakcijām, vizināšanās un piedalīšanās konkursos. Krastmalā noritēja arī svaru bumbu celšanas sacensības un spēkojās spēkavīri dažādu smagumu celšanā un nešanā.

Andrejsalā gan no solītiem svētku pasākumiem neko neatradām, toties apmeklējām Naivās mākslas muzeju.

Vairāk par redzēto, izbaudīto un iegādāto bilžu galerijā:

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

Jūlija

Nu, iinuu, dzeltenais vāģis tev viennozīmīgi piestāv labāk, nekā tā miliču būda (smile)
Man liekas, ka LV tērpos ģerbtās Bārbijas izskatās šausmīgi (oho) Man joprojām ir 80.gadu koka lellīte LV nacionālajā terpā - izskatās ļoti mīļī, gaumīgi un tā... forši (good)
Mēs gan vakardienas pasākumus redzējām tikai no a/m loga - braucām uz Rīga Taikai pasākumu Arēnā Rīga. Jāsaka, ka pasākums pat uz 30% neatbilsta tam, ko gaidījām. Aizgājām ātrāk, lai neaizmigtu (cry)

P.S. Oho, iinuu, kādi tev gari sarkani nagi (bravo) Super!!! (sunglasses)

Muks

Paldies! Es arī pabiju svētkos.(fall_in_love)

anda

Skaisti auto! Tos visā krāšņumā jau paguvu novērtēt vēl tikai ceļā uz 11.novembra krastmalu-pluss bija tas, ka netraucēja ļaužu pūļi. Rīgas svētku pasākumos mazliet nācās vilties, arī neatradu un nesagaidīju šo un to no solītā:( Toties atklāju āboliņa sieru, ražotu no kazas piena(bija dikti gards!)Ko lasa citi?