Rīgas pilsētas svētki 2011

Rīga tikko nosvinēja savu 810.dzimšanas dienu ar koncertiem, tirdziņiem, bruņinieku turnīru, retro mašīnu parādi, salsas maratonu, regati, pilotu paraugdemonstrējumiem un daudz citiem saitošiem un skatītājus vilinošiem pasākumiem. Šķiet, svētku kulminācija šogad nebija vis ierastā uguņošana, kas arī gana iespaidīga, bet gan Rīgas atslēgas liešana no iepriekš lādē saziedotām atslēgām.

Rīga tikko nosvinēja savu 810.dzimšanas dienu ar koncertiem, tirdziņiem, bruņinieku turnīru, retro mašīnu parādi, salsas maratonu, regati, pilotu paraugdemonstrējumiem un daudz citiem saitošiem un skatītājus vilinošiem pasākumiem. Šķiet, svētku kulminācija šogad nebija vis ierastā uguņošana, kas arī gana iespaidīga, bet gan Rīgas atslēgas liešana no iepriekš lādē saziedotām 52 763 atslēgām.

Patīkami pārsteidza amatnieku tirdziņš Vērmaņdārzā. Ko tik Latvijas amatnieki neizdomā un neizgatavo?! Tikai par 1Ls iegādāju mīcāmo mantiņu, kas sastāv no miltiem gumijas apvalkā, un tai var piedot jebkuru iedomāto formu. Pie kāda cita tirgotāja atklāju, ka mājas gariņš un ģimenes miera sargātājs var būt balts keramikas zaķis. Vēl citur varēja uz krāsainām māla krūzītēm varēja lasīt ikdienā svarīgus un pasmaidīt liekošus atgādinājumus, kā, piemēram, „neesi sivēns, izmazgā krūzīti”, „neaiztiec bosa krūzi” u.tml.

Doma laukumā uz skatuves daudzi ar interesi vēroja dervišu virpuļošanu. Savukārt pilsētas klusajā centrā jeb Alberta ielā atkal bija iespējams pārcelties 100 gadus atpakaļ un vērot gan tā laika modi, gan dejas tradīcijas, gan piedalīties dažādās darbnīcās un izsolē.

Video ieskats svētku pasākumos:

Foto ieskats svētku pasākumos:

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāri

zogi

Jā, Rīgas svētki tiešām bija izdevušiem :) Paldies par atmiņu atsvaidzināšanu :)Ko lasa citi?