Igaunijas apceļošana: Pärnu

Apmeklējām arī Pērnavas Jaunās mākslas muzeju, kas mani piesaistīja ar iepriekš tīmeklī aprakstītu ikvasaras notikumu - starptautisku aktu izstādi. Šogad bija 18.tāda veida izstāde ar nosaukumu „Vīrietis, sieviete un elektrība”. Izstādē apskatāmi darbi, kas izpildīti dažādās tehnikās – gleznas eļļā un akrilā, fotogrāfijas, skulptūras, audio un vizuālās performances.

Pērnava

Pērnavas vecpilsētu izstaigājām krustu šķērsu gan apskatot ievērojamākos objektus Elizabetes baznīcu, kas celta 1747.gadā, Jekaterinas baznīcu, Sarkano torni (Punane Torn) un citas pagājušajos gadsimtos tapušās ēkas, gan meklējot, kur ieturēt maltīti vecpilsētā garšīgi un par pieņemamu cenu. Par pēdējo padalīšos ar vērojumu – nav obligāti jādodas ēstuvēs vai kafejnīcās, kas norādītas tūristu bukletos vai atrodas vecpilsētas ielu malās, bet gan nav jābaidās ielavīties iekšpagalmos, kur uz ēstuvju esamību norāda nevērīgam ceļotājam grūti pamanāmas zīmes. Šīs vietiņas labi zina vietējie, tūristi reti ieklīst, un tur var paēst labi un par sakarīgām izmaksām.

   

Informācijas centrā, kurā atradās diezgan daudz izziņas literatūras un karšu mums saprotamās valodās (arī latviešu valodā), konsultante ieteica pagaršot igauņu nacionālo ēdienu jeb dzērienu Kama. Tie būtībā  ir milti, kas sastāv no rupji maltie un grauzdētiem kviešiem, miežiem, rudziem un zirņiem. Dzēriens pagatavojams, ieberot krūzītē kama miltus un aplejot ar jogurtu, kefīru, tīrkultūru vai paniņām. Jāsaka, dikti dīvains padzēriens, gaumes lieta.

Sarkanajā tornī aizkavējāmies mazliet ilgāk, jo tas bez maksas atvērts katram apmeklētājam, bet tajā uz pastāvīgu būšanu divos stāvos iekārtojušies suvenīru un pērlīšu roku darinājumu veikali. Tepat uz vietas no krāsaino pudeļu lauskām tiek kausēti un veidoti dažādi dekori un rotas.

Pērnavas Jaunās mākslas muzejs

Tad apmeklējām Pērnavas Jaunās mākslas muzeju, kas mani piesaistīja ar iepriekš tīmeklī chaplin.ee aprakstītu ikvasaras notikumu - starptautisku aktu izstādi "Vīrietis un sieviete". Šogad bija 18.tāda veida izstāde ar nosaukumu „Vīrietis, sieviete un elektrība”, kurā ar saviem darbiem piedalījās 39 mākslinieki no Igaunijas, Francijas, Dānijas, Zviedrijas, ASV, Čīles, Somijas un Beļģijas. Izstāde atvērta no 8.jūnija līdz 11.septembrim. Ieejas maksa - 1,60 EUR.

 

Izstādē apskatāmi darbi, kas izpildīti dažādās tehnikās – gleznas eļļā un akrilā, fotogrāfijas, skulptūras, audio un vizuālās performances. Uzrunāja vairāki darbi, to skaitā igauņu gleznotājas Piret Rohusaar ugunīgās gleznas ar tādu pašu nosaukumu kā šī gada izstāde „Vīrietis, sieviete un elektrība” (2011) un igauņu gleznotāja Juss Piho „Zīmes”(2009). Savdabīgs māksliniecisks risinājums bija Urve Küttner darbiem ar mazām smaržu pudelītēm sievietes bistes formā. Ar interesi aplūkojām arī fotogrāfijas vintage stilā un ar kailiem cilvēku ķermeņiem zem ūdens (sirreāls skats). Tā brīža emocijas un pārdomas atstāju arī kā ierakstu viesu grāmatā.

Ja kādam ir interese, var aizbraukt izlasīt, muzeja adrese - Esplanaadi 10, Pärnu (58°22'51''N 24°29'58''E). ;)

Dalies:
Novērtē: 4 (11)

komentāri



Ko lasa citi?