Sievietes T-elpa

Šodien iegriezos Kr.Barona ielā 2, Rīgā atklātajā laikmetīgās mākslas izstādē "Sievietes t-elpa".Izstādes veidotāji izstādes pamatideju skaidro, kā mūsdienu sievietes pasauli – telpu, kas piepildīta ar sievietes stiprumu, dzīvesziņu, alkām pēc mīlestības un tuvības. Izstāde veidota kā aizrautīgs ceļojums dažādu sieviešu pasaulē, fiksējot šī brīža Latvijas sievietes dzīves izjūtu. Sievietes skaistums, viedums un talants radīt un iedvesmot ir vērtības, kas rada dzīvi un Latvijas šodienu. Izstādē apskatāmi gan pazīstamo, gan jauno mākslinieču darbi – gleznas, fotogrāfijas, skulptūras, instalācijas, tekstīlijas. Interesanta un uz pārdomām rosinoša Monikas Pormales fotogrāfiju sērija „Mis Pasaules”, kur katras sievietes tēls atspoguļo tās individualitāti, un katra sieviete ir skaista un vienreizēja, katra - Mis unikalitāte.

Šodien iegriezos Kr.Barona ielā 2, Rīgā atklātajā laikmetīgās mākslas izstādē "Sievietes t-elpa".Izstādes veidotāji izstādes pamatideju skaidro, kā mūsdienu sievietes pasauli – telpu, kas piepildīta ar sievietes stiprumu, dzīvesziņu, alkām pēc mīlestības un tuvības. Izstāde veidota kā aizrautīgs ceļojums dažādu sieviešu pasaulē, fiksējot šī brīža Latvijas sievietes dzīves izjūtu. Sievietes skaistums, viedums un talants radīt un iedvesmot ir vērtības, kas rada dzīvi un Latvijas šodienu.

Izstādē apskatāmi gan pazīstamo, gan jauno mākslinieču darbi – gleznas, fotogrāfijas, skulptūras, instalācijas, tekstīlijas. Izstādes pirmie darbi ir Lienes Mackus plastilīna cilvēciņi, siena šķūnis, siltumnīca, it kā lielas meitenes rotaļa reālajā laikā un telpā. Nākamajā istabā Māras Brašmanes melnbaltās fotogrāfijas un Dianas Dimzas-Dimmes trīs darbi, no kuriem uzrunāja tieši „100 atslēgu vārdi manai telpai”. Pēdējais atgādināja improvizētu daiņu skapi ar jēdzieniem, kas veido sievietes pasauli – attiecības, klusums, ceļš, Latvija, patiesība, priecāties utt.

    
Ilzes Avotiņas glezna „Sapnis par laimi” (2009)                                                                                      „Maigums”

Turpmāk košo krāsu pārpilnās gleznas; istaba, kurā var atsēsties vecā dīvānā un pavērot nofilmēto materiālu par to, kas meitenēm rokassomiņās; nobružātas mīļlietiņas rūpīgi izkārtotas precīzos kvadrātos kā ikonas; gaisā levitējošas higiēniskās paketes un tautas gudrības līdzīgi šai – „ja sievietei mēnešziedi ,tad tā nevar kāpostus stādīt, citādi tie nokalst”; apgleznoti lieli keramikas trauki, kurus rotā sabiedrībā atpazīstamu sieviešu portreti.

Interesanta un uz pārdomām rosinoša Monikas Pormales fotogrāfiju sērija „Mis Pasaules”, kur katras sievietes tēls atspoguļo tās individualitāti, un katra sieviete ir skaista un vienreizēja, katra  - Mis unikalitāte.

 
Monikas Pormales fotogrāfiju sērija „Mis Pasaules” (2009)

Katra izstādes apmeklētāja saņem rozi – zilu vai sarkanu, kā arī pēc izstādes apskatīšanas var izvēlēties kartiņu ar kādu no izstādes mākslinieces darba attēlu. Piemēram, M.Pormales „Miss Antarctica”.

Izstāde apskatāma vēl līdz 30.11.2011., atvērta darbdienās un sestdienās no plkst. 12.00 līdz 19.00, bet svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00, biļetes cena - Ls 1,50.

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāriKo lasa citi?