Francijas laikmetīgās mākslas izstāde KRAMPLAUZIS

Šo svētdien pusotru stundu pavadījām iepazīstot 56 franču mākslinieku veikumu. Kopumā ir izstādīti 78 darbi – gleznas, fotogrāfijas, instalācijas, video un audio mākslas objekti. Darbi tapuši laika posmā no 1992.gada līdz mūsdienām. Daži īpaši uzrunājoši.

Rīgas Mākslas telpā vēl līdz 20.novembrim apskatāma Francijas laikmetīgās mākslas izstāde „Kramplauzis”, kur kopumā ir izstādīti 78 darbi – gleznas, fotogrāfijas, instalācijas, video un audio mākslas objekti. Šo svētdien pusotru stundu pavadījām iepazīstot 56 franču mākslinieku veikumu. Darbi tapuši laika posmā no 1992.gada līdz mūsdienām. Daži īpaši uzrunājoši.

Piemēram, Izabellas Leminas instalācija „Atkārtojums” (2009) – siena ar dažāda lieluma fotogrāfijām, kuras piestiprinātas ar attēlu pret sienu un skatītājs var redzēt vai nu viegli iedzeltējušo virsmu, vai arī piezīmi vai atmiņu uzrakstu ar zīmuli vai pildspalvu. No tālienes nolasāms vārds MORE.

Mazliet biedējoša, bet visādā ziņā uzmanību piesaistoša ir Damjēna Derublē lielformāta (268x410) glezna „Grēkā krišana” (2010). Gandrīz ekspozīcijas centrā uz grīdas novietota tērauda kaluma iededzināmā zīme, kas būtu piemērojama titāna lieluma cilvēkam, bet vēstījums gana skaidrs – Keep warm burn out the rich.

Bet nu vairāk fotogrāfijās un klātienē uz vietas.

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāriKo lasa citi?