Aizved mani uz Munameģi!

Augšējā atvērtajā skatu laukumā katrs var pētīt, uz kuru pusi skatoties var redzēt, piemēram, Latvijas mežus, vai arī, cik tālu no Munameģa atrodas Berlīne u.tml. Riia jeb Rīga ir 200 km attālumā no Munameģa.

No latviešu filmu klasikas visiem labi pazīstamais dialogs – „Ērik onkul’, aizved mani uz Munameģi! - Nesauc mani par onkuli! - Labi, Ērik.” – nevienu vien latvieti rosinājis apmeklēt šo vietu Igaunijā. Arī mūsu izvēle, atzīmējot piekto kāzu gadadienu, krita uz Munameģi (ņemot vērā, ka galvenais iniciators un vedējs vārdā Ēriks :) ).

Tad nu saulainā sestdienas rītā ar automašīnu devāmies no Rīgas, gar Valmieru, cauri Valkai/Valgai, cauri Antslai, uz Voru un tad uz Suur Munamagi. Diena bija karsta, tāpēc patīkamu veldzi deva apstāšanās Voru pilsētā un izpeldēšanās Vagula ezerā. Tā smilšainā pludmale bija pilna ne tikai ar atpūtniekiem, bet arī ar pārsteidzošajiem smilšu mākslas darbiem.

Suur Munamagi piekājē ieradāmies vēlā pēcpusdienā. Sekoja kāpiens pa izbūvēto ielu kalnā. Tā galā skatu tornis. Ieejas maksa 35EEK, ja gatavi kāpt kājām, 60EEK braucienam augšā ar liftu. Ērti tas, ka iespēja norēķināties ar Hansabankas kredītkarti gan par kāpienu, gan par suvenīriem (pirms mums rindā stāvošiem latviešiem ar Parex bankas karti gan bija kaut kāds misēklis). Tā ka šajā braucienā Igauņu naudu pat rokās nepaturējām.

Tornī iesakām kāpt kājām, jo pa ceļam var baudīt skatus pa torņa logiem un uzkavēties katrā stāvā, aplūkojot izvietotās fotogrāfijas un mākslas darbus, arī pašiem pafočēties.

Igaunijas dižākais paugurs atrodas blakus apdzīvotai vietai Haanja, Veru apriņķī (tā vieglāk atrast ceļu kartē). Lielais Munameģis ir augstākais punkts Baltijā. Augstums virs jūras līmeņa – 317,6 m, kopā ar torni – 346,7 m. No šejienes paveras skats vairāk nekā 50 km rādiusā. Šāda veida informāciju katrs igauņu, angļu, vācu, somu, latviešu vai krievu valodā runājošais apmeklētājs var izlasīt uz izsniegtām ieejas biļetēm.

Augšējā atvērtajā skatu laukumā katrs var pētīt, uz kuru pusi skatoties var redzēt, piemēram, Latvijas mežus, vai arī, cik tālu no Munameģa atrodas Berlīne u.tml. Riia jeb Rīga ir 200 km attālumā no Munameģa.

Lejā pie pakalna bija apskatāma vēl viena smilšu skulptūra, šoreiz pašu tautieša darināta ar mums neatšifrējamu igauņu nosaukumu – „Munamagi – maa suudleb taevest. Karlis Ile. Lati.”

 

 

 

 

Dalies:
Novērtē: 4 (26)

komentāri

x-is

Nezināju, ka arī Igauniju skārusi Smilšu skulptūru sērga :)

Jūlija

Uhhh, no pēdējās bildes man pat elpa aizrāvās... Skaisti!

ļoti skaistas smilšu skulptūras un daba...

anemone17

Jauki, paldies-mēs arī TURP!!!!(shy)

Ērika

"Munamagi- maa suudleb taevast" (igauniski pareizi "Munamägi-Maa suudleb taevast")tulkojumā nozīmē "Munamagi-zeme skūpsta debesis"Ko lasa citi?