Igaunijas apceļošana: Tartu. AHHAA zinātnes centrs

Godīgi sakot, galvenais iemesls, kāpēc vispār devāmies uz Tartu, bija zinātnes centra AHHAA apmeklēšana. Te ir ko darīt, pētīt, vērot gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pirmie visus rīkus pat izmēģina vēl ar lielāku aizgrābtību un neviltotu prieku par atklājumu.

AHHAA zinātnes centrs Tartu

Godīgi sakot, galvenais iemesls, kāpēc vispār devāmies uz Tartu, bija zinātnes centra AHHAA apmeklēšana. Šo vietu uzgāju plaši izreklamētajā visitestonia.com, informācija uzrunāja, turklāt latviešu valodā. Uzrakstu dzimtajā valodā netrūka arī pašā centrā, jo visas instrukcijas varēja lasīt un ierakstus klausīties arī latviski. Neviļus radās jautājums, cik daudzos muzejos Latvijā tūristam no kaimiņu valsts Igaunijas ir iespēja lasīt paskaidrojumus savā valodā?

 

Lai gan biļete padārga (12EUR pieaugušajam), tomēr redzētais un izmēģinātais visu to pilnībā atsvēra. Atrakcijas sākās jau pie kases, kur biļetes vietā lika atstāt pirksta nospiedumu, lai vēlāk, to noskenējot, iekļūtu pašā centrā.

   

Te ir ko darīt, pētīt, vērot gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pirmie visus rīkus pat izmēģina vēl ar lielāku aizgrābtību un neviltotu prieku par atklājumu. Sākumā ienācējus pārsteidz liela caurspīdīga bumba, kas iekarināta trosēs augstu pie griestiem, bet ik pa laikam izplešas un saraujas, gan pietuvinoties zemei, gan attālinoties. Divatā ar troses palīdzību un roku veiklību var uzbraukt jeb uzrāpties Minhauzena tornī un visu pavērot no augstumiem. Īpaša atrakcija ir brauciens ar velosipēdu pa pāri zālei nostieptu trosi. Iespaido dažādas optiskās ilūzijas un iespēja nofotografēt savu ēnu, kā arī pabūt šķībajā istabā un izjust kaut ko līdzīgu šūpošanai uz kuģa klaja. Var paspēlēt uz arfas bez stīgām un pameditēt, ierāpjoties kādā no pieciem kokoniem ar skaņas slāpējošām sieniņām.

 

Viss centrs sadalīts it kā divās lielās zālēs jeb korpusos. Vienā no tām fizikas, optikas, multimediju brīnumi, otrā – dzīvā daba, ūdens un robotu pilsētiņa. Lai izstaigātu centru un paspētu daudzmaz  visu pamēģināt, bet nenogurtu un nesāktu garlaikoties, optimālais ir divas stundas. Atpūtināt kājas var arī iesēstoties vienā no savdabīgajiem krēsliem, kas ieņem tavu ķermeņa formu, bet pēc piecelšanās atkal iztaisnojas.

 

Interesanta atrakcija ir zemē iegrimstošais lifts, kurā it kā nolaidies sākumā zinātniskajā laboratorijā, bet pēc tam dziļi pazemē. 5-6 minūtes jūties ārpus realitātes. Klaustrofobiem šī atrakcija varētu sagādāt ne mazums nepatīkamu momentu.

Man atkal dikti patika spoguļu labirints, kurā ieejot pazūd jebkura orientēšanās iespēja pēc vizuālajām detaļām. Visur redzi tikai savu atspulgu. Vienīgais veids, kā no šī labirinta izkļūt, ir taustīties gar spoguļiem (iepriekš uzvelkot cimdus, lai neatstātu nospiedumus) uz priekšu, sajūtot , kur beidzas siena un kur turpinās eja.

AHHAA karte un adrese

Centrs atrodas Sadama tee 1, Tartu. Darbojaskatru dienu no 10:00 līdz 19:00, Pk. un S. Līdz 20:00. Navigatorā atrodams pēc koordinātēm 58°22'36''N 26°44'3''E.

Dalies:
Novērtē: 5 (27)

komentāri

žogi

Mammu es gribu, mammu es gribu, es gribu gribu gribu uz Igauniju :P

Aivars

Tur bija ļoti skaisti tajā AHHaa centrā tur bija ko apskatīt man patikaKo lasa citi?