LIETUVA – Palanga, Klaipēda

Šo vietu mēs nodēvējām par pingvināriju. Jūras muzeja 31 akvārijā atrodas pašas interesantākās no 50 saldūdens un Baltijas jūras zivju sugām, kā arī eksotiskie jūras iemītnieki.

 

Klaipēda. Jūras muzejs.

Muzejs atvērst apmeklētājiem kopš 1979. gada 28. jūlija. Delfinārijs muzejā tika uzcelts 1994. gadā. Šeit 1000 skatītāju vietu, no kurām var vērot stundu garo delfīnu un jūras lauvu akrobātisko un māksliniecisko priekšnesumu. Muzejā dzīvo delfīni, jūras lauvas, roņi, dažādu ekskluzīvu sugu zivis, jūras zvaigznes, kā arī pingvīni, kas muzejā atrodas un vairojas jau 20 gadus. Šo vietu mēs nodēvējām par pingvināriju. Jūras muzeja 31 akvārijā atrodas pašas interesantākās no 50 saldūdens un Baltijas jūras zivju sugām, kā arī eksotiskie jūras iemītnieki. Muzejs piedāvā arī vislielāko jūras gliemežvāku kolekciju Eiropā, tā tikusi krāta no 1975. gada.

  

Zemūdens pasaule.

 

Japāņu zivtiņas, it kā iznirušas no kādas vienkāršas un skaistas haikas.

 

Mācāmies siet jūrnieku mezglus, gan dzīvē noderēs.
Muzejā var gūt iespaidu arī kuģniecības vēsturē. Pagrabos kuģu modeļi, kuģošanas piederumi, enkuru kolekcija, senas kartes, dokumenti u.tml.

  

Krastā metušies ne tikai vaļi, bet arī kuģi.

  

Palangas Dzintara muzejs

Dzintara muzejs - kādreizējā grāfa Jozefa Tiškēviča rezidence. Polijā dzīvojošais grāfs šo skaisto muižiņu ar visu plašo botānisko parku ap to (tā radītājs ir francūzis Eduards Andrē) uzdāvinājis Palangai. Dzintaru šeit tiešām daudz, tie ir dažādi gan lieluma, gan krāsu, gan izcelsmes ziņā, taču to eksponēšana, šķiet, nav mainījusies kopš padomju laikiem un joprojām ieturēta labāko šo laiku tradīciju garā.

 

Palangas jūras tilts sezonas laikā allaž pilns gājēju.

www.juru.muziejus.lt

Dalies:
Novērtē: 5 (13)

komentāri

x-is

Ne mazāk interesants ir Okeonogrāfijas muzejs Monako, ko dibinājis Ž.Kusto. Pagrabstāvā - dzīvās zivtiņas un citi jūras/okeāna radījumi. Augstāvos - muzejs. Atsevisks stāsts, protams, ir par Monako kā valsti :)

iinuu

Atbildot uz kāda iinuu.lv apmeklētāja vēstuli -

Ierodoties Klaipēdā der iegriezties Informācijas centrā vecpilsētā Turgaus ielā, kur var paņemts pilsētas bezmaksas karti, iepazīties ar plānotiem pasākumiem uz nedēļas nogali un sarunāt naktsmājas. Tā mēs sarunājām izīrēt dzīvoklīti (www.rest.lt)uz sestdienu un svētdienu ļoti jaukā vietā - Žveju gatve, Danes upītes krastā, vecpilsētā.

Tieši pa Žveju ielu ejot uz jūras pusi var nonākt pie biļešu kasēm un prāmīti, kurš jūs nogādās uz salu. Tur atkal sagaida ielu vilcieniņš, kurš aizved uz Jūras muzeju. Tad kasēs iegādājoties biļeti var noskatīties gan delfīnu priekšnesumu, gan izstaigāt muzeja teritoriju - akvāriju telpas, kuģniecības vēstures telpas.

Vēl uz salas, ja ir laiks un vēlēšanās, ar autobusu, kurš kursē pietiekami bieži, var doties uz kūrortvietu Nida.

Klaipēdā pēc nostāstiem ir interesants Pulksteņu muzejs (atrodas Liepu gatve).

Sātīgām vakariņām varu ieteikt jauku vietu "Dvaras" (H.Manto gatve). Tur protams der nobaudīt slavenos lietuviešu cepelīnus. :)

Jūlija

Jap, bez pingvīniem nekā ;)

sandis

man likas kad es biju juras muzeja man likas ka tas zivis ir indigas bet tad man teica kad drikst ieskartiesKo lasa citi?