Marina Vladi "Vladimirs jeb pēdējais lidojums"

Iesaku tiem, kurus aizrauj stāsti par harizmātiskām personībām un viņu iekšējiem dēmoniem, kas viņus plosījuši visas dzīves laikā. Šajā grāmatā krievu dzejnieka, aktiera, barda Vladimira Visocka un franču aktrises Marinas Vladi kopdzīves stāsts. Alkohola dēmons, kas plosījis šīs attiecības. Sievietes - līdzatkarīgās loma mīļotā vīrieša – alkoholiķa dzīvē. Visockis - ģēnijs, harizmātiskais, visu mīlētais, apbrīnotais un atkarīgais, vājais, nožēlojamais, egoistiskais.

Marinas Vladi grāmatu VLADIMIRS JEB PĒDĒJAIS LIDOJUMS (Zvaigzne ABC, 2008) iesaku tiem, kurus aizrauj stāsti par harizmātiskām personībām un viņu iekšējiem dēmoniem, kas viņus plosījuši visas dzīves laikā. Šajā grāmatā krievu dzejnieka, aktiera, barda Vladimira Visocka un franču aktrises Marinas Vladi kopdzīves stāsts. Alkohola dēmons, kas plosījis šīs attiecības. Sievietes - līdzatkarīgās loma mīļotā vīrieša – alkoholiķa dzīvē. Visockis - ģēnijs, harizmātiskais, visu mīlētais, apbrīnotais un atkarīgais, vājais, nožēlojamais, egoistiskais.

Vladi sarakstījusi grāmatu „es – tu” formā, kas ir kā bezgalīga uzruna savam mīļotajam vīrietim. Rindas caurauž milzīgs nogurums no negulētām naktīm, trauksme, apbrīns, bet ne kripatiņas pārmetuma.

Autore un grāmatas varone šķiet uzņēmusies mātes, gādātājas lomu vīrietim - bērnam, kuram piedod visus pārinodarījumus, pie katra paklupiena velk ārā no dubļainās peļķes ārā, nomazgā, aplaiza saskrāpētās rētas, lai ātrāk dzīst, paņem klēpī un ieaijā. Viņam nepieciešama Marinas klātbūtne vienmēr, pastāvīgi, viņš pieprasa to zināmā mērā pat egoistiski.

„Turpmāk es esmu tava gribasspēka ķīla. Arī tava māte aiz pateicības piedēvē man šādas spējas. Šī ir pirmā reize, kad dēls dzēruma neprātā ir labprātīgi atgriezies mājās. Es esmu vienīgā un neatkārtojamā, es tevi glābšu es tam ticu. Un aiz naivuma pieņemu šo riskanto lomu.”

Официальный сайт Фонда В.С.Высоцкого - http://www.kulichki.com/vv/

 

Dalies:
Novērtē: 5 (2)
Skatīts: 1486

komentāri

Jūlija

'Smaga' grāmata. Patiesība allaž mēdz būt smaga.
Šī grāmata ir medaļas otrā puse.Ko lasa citi?