Atpūta Palangā

Piecas atpūtas dienas pirms vasaras sezonas sākuma Palangā izvēlējāmies apzināti, lai izvairītos no lielajiem tūristu pūļiem un varētu pavadīt laiku rimtā noskaņā. Gājēju ielu – J.Basanavičiaus gatve – vēl rotāja lielas dekoratīvas olas. Viena no tām visa bija klāta ar maziem dzintara gabaliņiem. Jārēķinās ar to, ka pilsētiņa samērā maza un orientēta galvenokārt uz tūrismu.

Piecas atpūtas dienas pirms vasaras sezonas sākuma Palangā izvēlējāmies apzināti, lai izvairītos no lielajiem tūristu pūļiem un varētu pavadīt laiku rimtā noskaņā. Laiks arī bija samērā silts (+16 līdz +19), kaut arī īsti sauļoties varēja tikai aizvējā aiz kāpas vai parkā uz soliņa, bet ne vējainajā pludmalē.

Gājēju ielu – J.Basanavičiaus gatve – vēl rotāja lielas dekoratīvas olas. Viena no tām visa bija klāta ar maziem dzintara gabaliņiem, iezīmējot Palangas ciešo saistību ar šo Baltijas jūras dārgumu. Uzreiz jāsaka, ka pats Gintaro muziejus bija slēgts uz rekonstrukciju, tā ka sanāca pastaigāties tikai tā apkārtnē pa Palangos Birutes parkas.

Par apmešanās vietu Booking-ā izvēlējos trīs zvaigžņu viesnīciņu Kerpe (Vytauto gatve 76) gan pieņemamās cenas (400LTL jeb 115EUR uz 5 naktīm 1 cilvēkam, brokastis iekļautas), gan atrašanās vietas (netālu no gājēju ielas, kas veda uz jūru), gan plašo numuriņa logu (gaismas) dēļ. Viesnīca nelika vilties – tīra, kārtīga, laipna apkalpošana, SPA centra iespējas, bezmaksas stāvvieta, vieglas, bet sakarīgas brokastis.

Jārēķinās ar to, ka pilsētiņa samērā maza un orientēta galvenokārt uz tūrismu. Par to liecina daudzās viesnīcas un kafejnīcas. Apskates objektu maz, taču pats galvenais – jūras tilts – gana apmeklēts. To apsēduši daudzie makšķernieki, kuri katru dienu no agra rīta līdz saules rietam diezgan intensīvi no ūdens ķeksē ārā jūras asarus.

Kur ēst vai neēst Palangā?

Našķojāmies kādās astoņas ēdināšanas vietās gājēju ielas malā. Kopumā pilsētā to varētu būt ap simts – kafejnīcas, bistro, restorāni, kafijas un saldējuma bodes – dažādu tautu nacionālā virtuve (lietuviešu, armēņu, uzbeku, ukraiņu, krievu u.c.). Zīmīgi, ka atšķirībā no mūsu pašu Jūrmalas, te nemanījās nedz japāņu vai ķīniešu ēstuves, nedz suši bāri. Gandrīz katrā ēstuvē tiek piedāvāts lejamais alus un zivis.

Kafijas cenas dažādās vietās svārstījās no 6 līdz 9 LTL. Laba vieta Max Coffee (Vytauto gatve 94) – mājīga, maza kafejnīca ar mūsdienīgu interjeru un gardu kafiju uz vietas baudīšanai un līdzi nešanai.

Pirmajā vakarā „uzrāvāmies” uz ne pārāk gardu maltīti zivju restorānā Žuvine (J.Basanavičiaus gatve 37A), kur mūs ievilināja glaunais interjers, taču ēdiens bija galīgi neatbilstošs. Man pasniegtais lasis – sauss, uzsildīts un pat mazliet piededzināts. Pie blakus galdiņa viena dāma atkal sūdzējās, ka salātos smiltis gar zobiem čirkstējušas. Turklāt beigās vēl saņēmu rēķinu 52LTL apmērā ar obligāto 10% apkalpošanas maksu.

Ja vēlas pieēsties līdz ūkai un sātīgi, tad jādodas uz armēņu virtuves restorānu, kurš tā arī saucas Armeniški šašlykai (J.Basanavičiaus gatve 27). Milzīgas porcijas, labi pagatavota sulīga gaļa (gan klasiskais, gan armēņu šašliks ar kauliņu), bagātīgas piedevas un tas viss par 25-27LTL.

Pieticīgākiem vēderiem un bez pretenzijām uz interjeru noteikti derēs divi brangi cepelīni speķa mērcē par 9LTL, tos var notiesāt Laukinių Vakarų Salūnas (J.Basanavičiaus gatve 16).

Laba vieta ir arī De Cuba (J.Basanavičiaus gatve 28), kur var laiski atlaisties pītos dīvānkrēslos ar jumtiņu, nobaudīt pamatēdienu, dažāda veida saldējuma desertu, picas un svaigi spiestas sulas.

Mans favorīts ēdiena un vietas ziņā ir kafejnīca 1925 (J.Basanavičiaus gatve 4). Tur nobaudīju labi pagatavotu tītara krūtiņu ar brūkleņu mērci un piedevām - augļu salāti (banāns, zemene, persiks, bumbieris, kivi). Lieliska un mazliet netradicionāla garšas buķete. Bija mazliet jāuzgaida, bet vieta āra terasē saulē upītes krastā nevedināja uz steigu. Cenas pieņemamas (vienai personai ap 32LTL), laipna apkalpošana, dzeramnauda pēc klienta izvēles.

Dalies:
Novērtē: 4 (9)

komentāri



Ko lasa citi?