Ja atvaļinājums tikai 2 dienas... II daļa

Devāmies ceļā sestdien diezgan agri no rīta. Diena bija saulaina, debesis skaidras. Pirmais pieturas punkts – Engure. Tur apskatījām vecu koka baznīcu, molu un akmeņaino piekrasti.

2.maršruts, izbraukts 2006.gada jūlijā

Ideju par divu dienu - sestdienas un svētdienas - braucienu pameta darba kolēģe. Trijatā devāmies to realizēt.

Maršruts (izsekošanai kartē): Rīga – Engure – Mērsrags – Roja – Kolka – Valdemārpils – Talsi – Jaunmokas – Rīga.

Turpmāk sīkāk.

Devāmies ceļā sestdien diezgan agri no rīta. Diena bija saulaina, debesis skaidras. Pirmais pieturas punkts – Engure. Tur apskatījām vecu koka baznīcu, molu un akmeņaino piekrasti.

 Nākamais - Mērsrags. Tas ir otrs izteiktākais zemes rags Latvijas piekrastē. Smilšaina pludmale un akmeņains krasts. Viens no varenākajiem akmeņiem starp tiem – 1,5m augstais Velna akmens.

 Netālu plešas arī Mērsraga piejūras pļavas. Pārpurvots zāliens un aizaugošs liedags dažādu putnu sugu apdzīvots. Šeit ganās arī Latvijas unikālās zilās govis. To visas skatienam aptverams no stratēģiski izvietotā skatu torņa.

 Pa ceļam noteikti apskatāma Kaltenes akmeņainā piekraste un vecā luterāņu baznīca, kas celta 1704.gadā, vēlāk 1896.gadā pārbūvēta.

Tad Roja, kuru mēs izvēlējāmies par naktsmāju vietu, apmetāmies nesen atvērtajā viesnīcā „Mare” – tā atrodas gleznā vietā pie Rojas upītes ietekas jūrā.

 

 Ļoti vējains laiks, smiltis acīmredzami pārvietojās pa pludmali. Nākamās dienas rītā izstaigājām molu un pludmali ar iespaidīgiem piekrastes akmeņiem.

 Kolka ar neiztrūkstošo spēcīgo vēju, kas liecina, ka rags ietiecies tālu jūrā.

 Atceļā piestājām Jaunmoku pils pagalmā (braucot Rīgas virzienā pa E22 pirms pagrieziena uz Tukumu, kreisajā pusē). Neogotiska celtne, kas veidota pēc arhitekta V.Bokslafa projekta. Agrāk 1901.gadā Rīgas pilsētas mēra rezidence, tagad šeit izstāžu zāles un vieta svinību rīkošanai, iekārtota arī viesnīca un kafejnīca.

Dalies:
Novērtē: 4 (6)

komentāri

Jūlija

Tā kaija virs ūdens esmu es ;)

Iveta

Atzīstos, zogu Jūsu ideju un mēs braucam "pa Jūsu pēdām" :) Paldies!

Ēriks

Dodiet ziņu, ja šinī maršrutā atradīsiet, ko esam palaiduši garām. :)Ko lasa citi?