Brīvdienas Tallinā – 2.diena

Šo dienu nolēmām veltīt pastaigai gar jūru, kas atradās viena kvartāla attālumā no viesnīcas, kurā bijām apmetušies; šādiem tādiem pirkumiem un porcelāna muzeja apmeklējumam. Došanās uz pilsētas kartē noskatīto muzeju izvērtās par lielisku pastaigu rudenīgā parkā.

Šo dienu nolēmām veltīt pastaigai gar jūru, kas atradās viena kvartāla attālumā no viesnīcas, kurā bijām apmetušies; šādiem tādiem pirkumiem un vēl viena muzeja apmeklējumam.

Mikkeli Muuseum - Igaunijas mākslas muzejs

Došanās uz pilsētas kartē noskatīto muzeju izvērtās par lielisku pastaigu rudenīgā parkā. Parks Kadrioru aptver palielu, iekoptu teritoriju netālu no jūras Tallinas Z daļā. Tur sena pils ēka, dārzs, lapenes, gulbju dīķis. Šķiet te var veldzēties rimtā pastaigā, dabas vērošanā vai grāmatas lasīšanā jebkurā gadalaikā. Kā nu ne, te arī pamanījām vāverēnu, kas žigli pārtecēja pāri gājēju ieliņai.

Mikkeli muzejā ( Weizenbergi 28, ieejas biļete 2,5EUR) varēja apskatīt divas ekspozīcijas. Pirmajā stāvā mainīgā ekspozīcija – senie pulksteņi, bet otrajā pastāvīgā ekspozīcija ar traukiem, porcelāna figūriņām, senām mēbelēm un gleznām. Pulksteņu ekspozīcijā atradās arī tādi pulksteņi, kuru ciparnīca sastāv no 24 skaitļiem. Savukārt otrajā stāvā, kā paskaidroja muzeja darbiniece,  esošos priekšmetus novēlējis antikvārs. Kolekcijā galvenokārt porcelāna darinājumi, tāpēc ceļvedī šo muzeju sauc arī par porcelāna muzeju.

Park Cafe

Iebāzuši kabatā pa kādai uz gājēju celiņa nokritušai ozolzīlei, devāmies iemalkot kafiju turpat parka nomalē esošajā Park Cafe (Weizenbergi 22). Caur cauri omulīga vietiņa senatnīgā ēkā, kur apakšstāvā lete ar pašceptām smalkmaizītēm, kūkām, tortēm, marcipāna radziņiem un daudziem citiem kārumiem. Otrā stāvā tikai galdiņi. Tumši brūnās mēbeles un bēžīgie toņi interjerā nevieš nekādu šaubu, ka te vieta gardēžiem.

Tad iegriezāmies tirdzniecības centrā Norde Centrum, kas izrādījās daudz mazāks, nekā par to liecināja kartē iezīmētā teritorija. Uzmanību piesaistīja veikals Winestore, kur par saprātīgām  naudām varēja sapirkt dzeramus vīnus. Piemēram, Moselland Kabinett Riesling (3l) bija dabonams par 15EUR. Un tad, ceļš uz mājām.

Dalies:
Novērtē: 4 (5)

komentāriKo lasa citi?