Kas ceļ pašapziņu

Vieni noteikti apgalvos, ka pašapziņu ceļ iekšēja pārliecinātība un pozitīva domāšana. Tas lielā mērā ir taisnība, jo, kā labi zinām, visas problēmas, kompleksi un aizspriedumi ir tikai mūsu galvās. Citi atkal pašapzinīgumu saista ar bagātu. Taču viens no nesenajiem Hertfordšīras universitātes pētījumiem liecina, ka pašapziņu būtiski var celt arī apģērbs un ārējais izskats kopumā.

Vieni noteikti apgalvos, ka pašapziņu ceļ iekšēja pārliecinātība un pozitīva domāšana. Tas lielā mērā ir taisnība, jo, kā labi zinām, visas problēmas, kompleksi un aizspriedumi ir tikai mūsu galvās. Citi atkal pašapzinīgumu saista ar turīgumu, finansiālu nodrošinātību vai bagātu. Taču viens no nesenajiem Hertfordšīras universitātes (Anglija) pētījumiem liecina, ka pašapziņu būtiski var celt arī apģērbs un ārējais izskats kopumā.

Tīras, kvalitatīvas, modernas drēbes vairo pašapziņu, bet novalkātas, netīras vai prastas atkal mudina cilvēku pazust no apkārtējo acīm, nolīst stūrī, sarauties mazākam un kļūt nepamanāmākam. Prātā nāk tautā dzirdēta paruna – Jo tev smagāk iet, jo labāk ģērbies! Tātad labs vizuālais izskats var palīdzēt atrisināt kādu problēmsituāciju vai piesaistīt vajadzīgos resursus.

Cilvēku uzvedību neviļus ietekmē arī simboli, elku attēli uz apģērba. Eksperimenta laikā brīvprātīgajiem lika uzvilkt supermena kreklu un veikt dažādus testus. Izrādījās, ka cilvēki supermena kreklā sāk domāt un uzvesties tā, it kā viņi būtu spēcīgāki, izveicīgāki, nekā tad, kad uzdevumus veica savā ikdienas apģērbā.

Pētījuma rezultātā tika secināts arī tas, ka sievietes, kuras ir pārņemtas ar stresu, ignorē ap 90%no savas garderobes. Viņas izvēlas tikai tās dažas drēbes, kurās jūtas 100% ērti, komfortabli vai arī agrāk ir piedzīvojošas panākumus tērptas tieši šajā konkrētajā kleitā vai kostīmā.

Taču labu omu un pašapziņu sievietei var uzlabot ne tikai apģērbs, bet arī jauna frizūra, augstpapēžu kurpes, koša lūpu krāsa, skaists iedegums un labas smaržas. Savukārt vīriešiem pašpārliecinātību vairo saulaina diena, noskūšanās, iztīrīti zobi, labs losjons pēc skūšanās, uzslava, gulēšana sniegbaltos tikko uzklātos palagos, sievietes piekrišana satikties.

Secinājums vienkāršs – ja citādi nesanāk, tad pacelt savu pašapziņu var tīri vizuāli izmainot vai uzlabojot savu ārējo tēlu – apģērbjot kvalitatīvas drēbes, savedot kārtībā savus matus, nagus, ragus un iesmaržojoties ar mīļāko parfīmu. 

Dalies:
Novērtē: 5 (3)
Skatīts: 800

komentāriKo lasa citi?