Ģenētiskās nabadzības likums un citi

Natālijas Greisas likumi. Bagātība ir prāta stāvoklis, un nabadzība ir prāta stāvoklis. Sakārtojot sevi, var sakārtot vidi sev apkārt, un otrādi, nekārtīgā vidē nekas labs neizaugs un neizveidosies.

Biznesa trenere no Sanktpēterburgas Natālija Greisa (Наталья Грэйс) izdevusi grāmatu, kurā formulējusi vairākus likumus, kas darbojas katra cilvēka dzīvē un to zināšana, pieņemšana un pareiza interpretēšana palīdz tikt galā ar dažādām grūtībām. Par dažiem likumiem varētu diskutēt, taču, lūk, daži, kas, manuprāt, darbojas.

 
  
Foto: Natālijas Greisas grāmata un attēls no serjlav.ru

Viltus labestības likums

Mēs tikai domājam, ka mēs palīdzam, risinot citu cilvēku problēmas. Mēs tās tikai pastiprinām. Kad mēs ar varu velkam kādu ārstēt no atkarības, piemēram, alkoholisma, tad tikai paildzinām viņa agoniju un tērējam savu laiku. Viņš atsāks dzert vai lietot atkal, un mēs uzskatīsim viņu par nepateicīgu cūku, kuras priekšā esam kaisījuši pērles. Cilvēkam jāatrisina savas problēmas pašam. Viņš augs un attīstīsies kā personība tikai tik lielā mērā, cik palielināsies viņa problēmu risināšanas paņēmienu arsenāls.

Burvju vārdiņa likums

Izrādās burvju vārdiņš ir nevis  „LŪDZU”, bet gan "NĒ". No daudzām problēmām varētu izvairīties, ja cilvēki iemācītos atteikt. Netērēt laiku komunikācijai, kas ir tikai tukšas laipnības pēc. Neaizdodiet naudu, ja Jūs nevēlaties to darītu. Tas ir daudz labāk, nekā mocīties šaubās par to, vai atgriezīs vai ne.

Dodiet tikai to, ko varat vai gribat uzdāvināt, bet nevis gaidiet un ceriet uz parādu atdošanu. Ir tāds teiciens – vēlies pazaudēt draugu, aizdod viņam naudu.

Turklāt notiek interesanta parādība,  ja cilvēks argumentēti atsaka,  tas ceļ viņa pašapziņu, pieaug cieņa pret sevi. Taču cilvēki baidās atteikt, jo baidās  no tā, ka viņi nepatiks vai nebūs ieredzēti.

Patiesība – visiem neizpatiksi. Iemācieties mierīgi pārdzīvot citu cilvēku negatīvās emocijas kā reakciju uz savu atteikumu. Ja uzreiz vienkārši pateikt "NĒ", atrast argumentus atteikšanai būs vieglāk. Atsakiet viegli!

Ideālo apstākļu neesamības likums

Nekad nebūs pietiekami ideālu nosacījumu vai apstākļu. Reizēm, protams, tie gadās, taču ļoti grūti šo mirkli noķert un vēl grūtāk to izmantot sev par labu. Daļēji tāpēc, ka labākās un lielākās iespējas dzīvē slēpjas tieši problēmās, kuras ir jāatrisina.

Domu piesaistes likums

Cilvēks, kurš atrodas mūsu tuvumā, liek mums domāt par sevi, pat ja viņš nav mums interesants. Tas ir liels risks, ja mums tuvumā atrodas nevērtīgi vai ļauni cilvēki.

Ģenētiskās nabadzības likums

Padomājiet, kāpēc nabadzības neatņemami elementi ir netīrība, nevīžība un nekārtība? Šie elementi neraksturo strādīgu, gudru vai attapīgu cilvēku. Nākas secināt, ka nabadzība nav neveiksmīgu apstākļu sakritība, bet gan paša cilvēka mentalitāte. Nabadzība un netīrība vispirms ir galvā, un tikai tad tā atspoguļojas apkārtējā vidē un dzīves veidā.

Vai esat redzējuši ainu, kad kādā mājā aiz stikla stāv balta, bet jau ieputējusi servīze ciemiņiem vai nākamai paaudzei, taču pati saimniece dzer no ieplaisājušas krūzes vai tasītes ar atsistu osiņu? Tie, kuri dzīvo nākotnes gaidās, tā nekad pie viņiem neatnāks. Tāpēc, kauns būt netīram, kauns būt applukušam, kauns būt nabagam.

Cilvēks, kas krāja naudu divdesmit gadus jaunai dārza mājiņai, taupīja uz drēbju, saldumiem bērniem un pasākumu apmeklējumu rēķina, kad to beidzot nopirka, tad saprata, ka nevienam tā nav vajadzīga. It īpaši bērniem, kuri jau izauguši lieli un atceras tikai bērnību bez saldumiem, bez koncertiem un bez spēlēm. Viņi tagad pārmeta vecākiem, ka nav iemācījuši priecāties par ikdienišķām lietām, izbaudīt dzīvi sīkumos (saldumi, mūzika, jauna frizūra u.tml.) un ka ir iedzīvojušies dažādos kompleksos – baidās tērēt naudu sev, staigā nesakoptu ārieni, atliek nebaltai dienai, neiekārto māju. Viss tas jau transformējies tīri ģenētiskā līmenī. Cilvēks vairs neredz un nerada skaisto sev apkārt.

Bagātība ir prāta stāvoklis, un nabadzība ir prāta stāvoklis. Sakārtojot sevi, var sakārtot vidi sev apkārt, un otrādi, nekārtīgā vidē nekas labs neizaugs un neizveidosies.

Izmantotie avoti:
http://fit4brain.com/4569
http://fit4brain.com/5559
http://www.nataliagrace.ru/
 

Dalies:
Novērtē: 5 (16)

komentāri

saulcerite

Varu parakstīties zem katra vārda!

Rolka

Nu pēdējā dāļa mani vienkārši nogalināja. PirmsPēdējo daļu savā dzīvē kaut kādā merā piekopu arī es. Centos lai mani paziņas butu labaki par mani un lai ļauni cilvēki nemeklētu manu draudzību. Taču īstenībā sanāca visādi. Bet visu pārējo raksta sākumDaļu es uzskatu tikai par autoram raksturīgajām pārdomām. :)Ko lasa citi?