Redzes korekcija ar LASIK

Nu būs gads apkārt kā biju sadūšojusies un veikusi LASIK operāciju jeb redzes korekciju ar lāzera stara palīdzību. Pirms tam biju dikti un ilgi pētījusi un lasījusi visas iespējamās vietnes internetā, kur aprakstīta jebkāda informācija par šo operāciju. Tagad varu padalīties ar savu pieredzi.

Nu būs gads apkārt kā biju sadūšojusies un veikusi LASIK operāciju jeb redzes korekciju ar lāzera stara palīdzību. Pirms tam biju dikti un ilgi pētījusi un lasījusi visas iespējamās vietnes internetā, kur aprakstīta jebkāda informācija par šo operāciju. Daudz reiz iztēlojusies kopš pusaudzes gadiem, kā tieku vaļā no neērtajiem briļļu rāmjiem. Ejot gadiem, tas vairs nebija vizuālā izskata jautājums vai nespēja iegādāties skaistas, modernas brilles, bet gan ērtības un drošības jautājums. Allaž tracināja, kad lienot kādā ūdens tilpnē, ejot saunā, izpildot dažus fiziskos vingrinājumus utt. brilles bija jānoņem un tad paliki gandrīz vai dezorientēta, jo mīnusi bija diezgan lieli -5 un -5,5. Tagad varu padalīties ar savu pieredzi šajā jautājumā, ja kāds izlēmis uzlabot savu redzi.

Izvēlējos Dr. Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centru Elizabetes ielā, jo biju dzirdējusi labas atsauksmes. Viss, protams, sākās ar pierakstu un vizīti, kuru vajadzēja kādas pāris nedēļas iepriekš pieteikt. Pirmajā reizē daktere uzklausīja manas vēlmes, pārliecinājās par acs lēcas biezumu, vai vispār šāda operācija ir iespējama, kā arī veica citus izmeklējumus un mērījumus. Man par izbrīnu uz operāciju nebija ilgi jāgaida, to varēja veikt jau nākamnedēļ.

Vienīgais, ar ko bija jārēķinās, ar naudas summiņu mazliet pāri Ls1000 skaidrā (norēķinus ar karti šajā centrā nepieņem) un 1-2 nedēļām slimības lapas. Daktere un tās palīdze visu laipni, skaidri izstāstīja par operācijas norisi un visiem nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem pirms un pēc tam. Vienīgi līgums, kurš sastādīts 2 valodās (latviešu un krievu) un kuru parakstīju īsi pirms pašas operācijas, nekādu atbildību par jebkādiem negadījumiem operācijas laikā no acu centra puses neparedzēja. Izskatījās pēc spēles vienos vārtos – atbildība tikai klientam, kurš kaut ko atveseļošanās procesā neievēro. Bet nu es riskēju, jo dikti biju briedusi šim solim un paļāvos uz ievāktajām atsauksmēm.

Norunātajā dienā bija jāierodas stundu iepriekš ar pavadoni. Tika iedotas iedzert nomierinošās dropes, tad sekoja gaidīšana rindā pie operācijas zāles durvīm. Šķiet bija 4 vai 5 pāri. Īsi pirms pašas korekcijas ieaicināja palīgtelpā, kur vajadzēja uzģērbt vienreizēju cepurīti, kreklu un pēc pilienu iepilināšanas acīs uzgaidīt vēl kādas 10 minūtes.


Pati korekcija ilga ne ilgāk par pusstundu. Noguldīja garšļaukus, nofiksēja acu plakstiņus, lai neizdomā mirkšķināt vai aizvērt acis. Ar speciālu ierīci atgrieza radzenes vāciņu, tad spīdināja lāzerstaru. Bija nepārtraukti jāskatās taisni vienā sarkanajā punktiņā, tas mainījās te melns, te zaļgans. Tad radzenes vāciņu aizlika, izskaloja aci ar kaut kādu šķīdumu. Principā nekas nebija jūtams, tikai īpatnēja deguma smaka gan bija manāma.

Pēc korekcijas ieteica turēt acis pēc iespējas vairāk ciet un uzlikt saulesbrilles braucot mājās. Pavadonis bija nepieciešams, lai gadījumā neieietu stabā, jo acis bija kā zvirgzdu vai smilšu piebirušas, sūrstēja.

Nepatīkamākais bija atveseļošanās process – vismaz 3x dienā bija jāpilina mākslīgā asara un vēlāk arī vienas zālītes, jo man bija radušies sarežģījumi ar vienu aci – miglojās. Pēc ārstes teiktā, tas var rasties, ja korekcija tiek veikta menstruāciju laikā (mani gan par to neviens iepriekš nepabrīdināja, tāpēc meitenes ziniet un uzmanieties!).

Redze nebija laba uzreiz pēc operācijas, pagāja vismaz 3 dienas, kad varēja just kādus rezultātus. Tad vienu brīdi saasinājās līdz ideālajai, kad visa pasaule apkārt bija tik kontrastaina un tālumā ārkārtīgi labi saskatāma līdz sīkākajām detaļām. Beidzot nostiprinājās un iefiksējās -0,5. Respektīvi, ne brilles, ne lēcas vairs nav nepieciešamas.

Veicot pārbaudi pēc gada, rezultāts ir tāds pats kā pēc operācijas un atveseļošanās laika -0,5. Nav pasliktinājies. Esmu dikti apmierināta ar to, ka biju izlēmusi un veikusi šo redzes korekciju.


Izziņai -

LASIK (latīņu valodā laser in situ keratomileusis) ir radzenes ķirurģijas veids, kura veikšanai nav nepieciešama uzturēšanās stacionārā. Operācijai ķirurgs izmanto specializētu un precīzu instrumentu - mikrokeratomu, lai radītu plānu radzenes audu atloku - t.s vāciņu, ko ķirurgs paceļ un atšķir uz sāniem kā grāmatas lapu. Tad ar vismodernāko ekscimerlāzeru no atsegtās radzenes pamatnes tiek izņemts iepriekš aprēķinātais radzenes audu apjoms. Pēc lāzera darbības beigām radzenes "vāciņu" atloka atpakaļ, pirms tam izskalojot atsegto radzenes pamatni. Procedūras laikā "vāciņš" paliek saistīts ar radzeni.

Izņemamo audu apjomu aprēķina pirms operācijas, vispirms izpētot, cik stipra redzes korekcija ir nepieciešama Jūsu acij. Visbiežāk mērījumi sakrīt ar briļļu vai kontaktlēcu stiprumu, ja vien tās parakstītas pareizi. Pēc tam, kad radzenes "vāciņš" novietots atpakaļ, organisma dabiskie procesi (sadzīšana) pāris minūšu laikā nodrošina tā piestiprināšanos radzenei. Pāris stundu laikā radzenes virsmas epitēlijs parasti uzaug pāri "vāciņa" atgrieztajai malai un piestiprinās radzenei. LASIK sistēmu izmanto tuvredzības, tālredzības un arī astigmatisma ārstēšanai.


http://www.lasik.lv/
-
Dr. Lūkina lāzerķirurģijas klīnika

http://www.acucentrs.lv/ - Dr. Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrs

Dalies:
Novērtē: 4 (46)

komentāri

Jūlija

Arī mans vīrs griezās pēc palīdzības Dr.Solomatina klīnikā. Tiesa gan, tas bija pirms kādiem gadiem 7 un viņam tika veikta LASEK operācija, jo redze bija pat -7.5! Viss noritēja veiksmīgi un sākumā redze bija 1 uz abām acīm (sunglasses). Tagad, gadiem ejot redze biku pasliktinājās, bet tas no pārāk lielās mīlestības pret datoriem (jealous).

Starp citu, pirms vismaz 7 gadiem mēs samaksājām par LASEK operāciju 800 Ls un LASIK operācija toreiz maksāja tikai 350 Ls, jo bija jāmaksā tikai par 1 aci (akcijas ietvaros otrā acs tika ārstēta par brīvu). To ļoti labi atceros, jo LASIK operāciju toreiz taisīja mana darba kolēģe, bet tie 800 Ls pirms 7 gadiem bija milzīga bagātība (puzzled).

Ēriks

Par tiem datoriem :)
Dators var bojāt redzi divos gadījumos: 1. ja mainās acss mirkšķināšana (ko veicināja vecie monitori) un ilgāka koncentrēšanās vienā punktā/attālumā (datorspēles, pārmērīgi kontrastains attēls,utt). Līdzīgu efektu var panāt arī lasot grāmatu pie vāja apgaismojuma, ja kas :) (user)

Par LASIK. No malas vērojot, pats process izskatījās gana saprotams un bez īpašiem pārsteigumiem. \"Srjomu\" var uzdzīt tas, ka uzreiz pēc operācijas apmēram dienu tā īsti neko nevar saskatīt, jo acis asaro un miglojas, kār arī mākslīgās acss pilināšana katras četras stundas un tā vairākas dienas pēc kārtas...
Mūsu gadījumā labi bija arī tas, ka pasākums noritēja gadalaika tumšajā sezonā. Domāju būtu daudz nepatīkamāk acīm, ja spīdētu spoža saulīte :)

Jūlija

Tieši tā: \"ilgāka koncentrēšanās vienā punktā\" (doctor).

Mūsu gadījumā tas bija pavasaris. 1.diena bija pasmaga - ārā diezgan saulaini un acis asaroja ļoti aktīvi. Bet nu tas laikam arī viss no tiem mīnusiem...

kakjenite

neko labak neteiksu par solomatinu. nav forss izrikojies ar daziem maniem pazinjaam. bet Tie kas dr.Kuznecova kliinika taisiija LASIK, visi apmeirinati un taapeec droshi varu ieteikt majas lapu palasit. www.lazer.lv

Jūlija

Vienmēr bija, ir un būs tie gan vairāk, gan mazāk apmierinātie, tas ir tikai normāli. Savādāk, te strādātu tikai 1 ārsts...

kakjenite

neko labak neteiksu par solomatinu. nav forss izrikojies ar daziem maniem pazinjaam. bet Tie kas dr.Kuznecova kliinika taisiija LASIK, visi apmeirinati un taapeec droshi varu ieteikt majas lapu palasit. www.lazer.lv

kakjeniite

Starpcitu, pagaajis laicinjsh un arii es uztaisiiju acu korekciju ar LASIK pie dr.Kuznecova www.lazer.lv , un nevienu briidi man nekas neasaroja, neniezeeja, un jau tajaa pasga dienaa jutos lieliski. viss atveseloshanaas perods bija super. palasot augstaak mineeto par cenaam - LOTI augstaas kvalitaates tehnika, ar pilniigi visiem droshiibas sertifikaatiem un diplomiem, un vispaar labs kirurgs--- es labaak izveelos buut drosha par savu redzi uz 100%. Shaada ir Tikai viena kliinika, kura garantee rezultaatu. visi apmekleetaaji ir lotiapmierinaati.
man bija -6.abaam aciim.

Gunta

Sveiki! Taisīju acu lāzeroperāciju Viļņā klīnikā Novoe Zrenije. Visas labākās atsauksmes. Varu padalīties ar kuponiem, kas dod atlaidi 130Lt apmērā operācijai, un pēc tam pašiem ir iespēja atgūt naudiņu, kas izdota par operāciju. gu.ga@inbox.lv

raivis

PIEDĀVĀJU ATLAIŽU KUPONU !!!

Redzes lāzerkorekcijai Lietuvā, Viļnā. Kompānija Novoe Zrenie ( www.eyes.lt/en ).

Pats nesen veicu šo operāciju un varu teikt tikai to labāko. Kolektīvs apkalpojošais ir atsaucīgs un tiešām jauks. Cenas : Abām acīm 440 Ls + 26 Ls pirmsoperācijas pārbaude ( ar kuponu ir 26 Ls atlaide tieši ) + 25 Ls ja jūs izvēlaties speciālo autobusu, kas no Rīgas jūs nogādās uz klīniku Lietuvā un pēc operācijas aizvedīs uz Rīgu atpakaļ.
Gada beigās iespējams 24 % atgūt no VID iesniedzot čekus. Tā ka kopā 330 Ls tikai par operāciju un ideālu redzi ir smieklīgi maz.

Zvanat vai rakstat uz epastu ja vēlaties dabūt kuponu vai uzzināt kaut ko sīkāk par visu šo procesu 27122134 vai voitkunsra@inbox.lv.

Ir vērts ieguldīt šo naudas summu lai atlikušo mūžu staigātu bez brillēm un izbaudītu visu redzes krāšņumu :)

Gunita

Arī es veicu redzes korekciju Viļņā (Novoe zrenie). Nu jau pagājis mēnesis, šodien pārbaudīja redzi - 100 % redze. Tagad iesaku visiem draugiem , jo tas tiešām ir to vērts, turklāt, par daudz zemāku cenu nekā LV, šajā gadījumā "lētāk nenozīmē sliktāk". Manā gadījumā operācija LV izmaksātu ap 1000 - 1200 Ls, bet LT par visu kopā samaksāju 440 Ls.
Starp citu, sajūtas pēc operācijas katram ir atšķirīgas - es nevarēju pat acis atvērt, jo likās it kā kāds būtu pilnas acis ar smiltīm piebēris, bet daži izgāja no operācijas zāles it kā nekas nebūtu bijis. Un visas klīnikas personāla attieksme bija VIENREIZĒJA, tādu reti kur sastapsi.

Starp citu, arī man ir atlaides kuponi! :)) Ja kādam vajag, rakstat nnew@inbox.lv

Gunita

Arī es veicu redzes korekciju Viļņā (Novoe zrenie). Nu jau pagājis mēnesis, šodien pārbaudīja redzi - 100 % redze. Tagad iesaku visiem draugiem , jo tas tiešām ir to vērts, turklāt, par daudz zemāku cenu nekā LV, šajā gadījumā "lētāk nenozīmē sliktāk". Manā gadījumā operācija LV izmaksātu ap 1000 - 1200 Ls, bet LT par visu kopā samaksāju 440 Ls.
Starp citu, sajūtas pēc operācijas katram ir atšķirīgas - es nevarēju pat acis atvērt, jo likās it kā kāds būtu pilnas acis ar smiltīm piebēris, bet daži izgāja no operācijas zāles it kā nekas nebūtu bijis. Un visas klīnikas personāla attieksme bija VIENREIZĒJA, tādu reti kur sastapsi.

Starp citu, arī man ir atlaides kuponi! :)) Ja kādam vajag, rakstat nnew@inbox.lv

Dace

Trīs mēnešus atpakaļ veicu acu operāciju Viļņā, arī klīnikā - Novoe Zrenie, esmu ļoti apmierināta, jo redze ir uzlabojusies 100%, attieksme no personāla ļoti jauka. Tiešām ir vērts braukt uz Lietuvu un taisīt acu operāciju, jo izmaksas ir pusi mazākas un rezultāts lielisks. Ja kāds nolemj veikt acu operāciju šajā klīnikā, arī es varu iedot atlaižu kuponus gan Rīgā, gan Ogrē, kā arī varu izsūtīt pa pastu jebkur citur LV. Zvaniet 29847079 vai rakstiet dacite16@inbox.lv

Marita

Juulija saakumaa veicu acu laazeroperaaciju Vilnaa...... Esmu bezgaliigi apmierinaata un redze ir perfekta!!!!!
Varu piedaavaat atlaizju kuponus redzes laazerkorekcijai!!! Izsuutiishu pa pastu jau shodien!!!!
E-pasts: bomba2005@inbox.lv
Mob:29567557

domīgā

Esmu gatava arī operācijai, taču tagad tik daudz negatīvas inormācijas ir par pēcoperācijas periodu. Vai jums, kuri ir to veikuši, viss ir ok? Kā jūs redzat tumsā, vai varat vadīt mašīnu? Kas notiek tumsā, kad zīlītes paplašinās, kā ir saulainā dienā? Vai atveseļošanās process ir ilgs? Dāmas, kā tad ir ar ēst gatavošanu, tvaiki netraucē, ar matu krāsošanu, kā vispār tiek mazgāti mati uzz aizmuguri, kad vispār var normāli ievilkt gaisu pupos un par to nedomāt, bet baudīt skatu? :)

iinuu

Pagājuši nu jau 5 gadi, viss ir OK, nav nedz kādu sūdzību, nedz ierobežojumu. Saulainā laikā, protams, vienmēr lietoju saules brilles.
Ja esi izlēmusi, tad rīkojies! ;)

Līga

Es arī veicu lāzerkorekciju Novoje Zrenie. Pagājis pusgads un joprojām esmu ļoti apmierināta ar rezultātu.
Runājot par pēcoperācijas periodu, jāsaka, ka nudien katram tas savādāks. Man pirmais mēnesis bija tāds jūtīgāks, likās, ka acis tādas pasausas, ka brīžiem graušanās sajūta, bet tad iepilināju mākslīgās asaras un šīs sajūtas izzuda... Ja ņem verā, ka brillēm regulāri jātīra stikliņi, ka aizsvīst stikliņi straujas temperatūras maiņas dēļ, ka, skrienot tās slīd nost no deguna, ka lēcas mēdz grauzties, ka ar tām nevar iet pirtī utt., tad pēcoperācijas periods nemaz tik traks neliekas un labā redze liek aizmirst par visām nepatīkamajām izjūtām, kas bijušas operācijas laikā un pēc tam..

Ja kādam/-ai nepieciešams atlaides kupons, arī es varu padalīties/nosūtīt pa pastu, rakstiet birsa13@gmail.com.

dpmīgā

Paldies par padomu! Es to tomēr izdarīju!

Evija

PIEDĀVĀJU ATLAIŽU KUPONU

redzes lāzerkorekcijai Lietuvā, Viļnā. Kompānija Novoe Zrenie ( www.eyes.lt/en ). Pati nesen veicu šo operāciju un varu teikt tikai to labāko. Kolektīvs un apkalpojošais personāls ir atsaucīgs un tiešām jauks. Cenas : Abām acīm 440 Ls + 26 Ls pirmsoperācijas pārbaude ( ar kuponu ir 26 Ls atlaide tieši ) + 25 Ls ja jūs izvēlaties speciālo autobusu, kas no Rīgas jūs nogādās uz klīniku Lietuvā un pēc operācijas aizvedīs uz Rīgu atpakaļ.
Gada beigās iespējams 24 % atgūt no VID iesniedzot čekus. Tā ka kopā 330 Ls tikai par operāciju un ideālu redzi ir smieklīgi maz. Zvanat vai rakstat uz epastu ja vēlaties dabūt kuponu 28652964 vai evijajauniete@inbox.lv

i

Lietuvā atlaižu kuponi no 2014.gada vairs nedarbojas! Man bija lāzeroperācija 2014.gada 10.maijā, tā kā par kuponiem vairs nevar norēķināties. Esmu ļoti apmierināta ar operācijas rezultātiem - man nav nekādu blakusparādību vai diskomforta, nevaru vēl joprojām pierast, ka visu redzu ĻOTI labi!!!!! Iesaku visiem, kas vēl šaubās!Ko lasa citi?