Nil support team

Jeļena Ušakova vada jauniešu organizāciju “Нам По Пути”, kur dibināta 2006. gadā, bet kādā brīdī (2009. gadā?) šī organizācija kļuvusi par “Nil support team”. Varbūt aiz mīlestības pret vīru, varbūt aiz cieņas pret sponsoriem, kuri uzradās līdz ar to. Šī organizācija izdod avīzi krievu valodā “При[ш]кольная".

2013. gada žurnāla Ieva augusta numurā beidzot parādījās izvērstāks raksts par Nila Ušakova otro sievu – Jeļenu Ušakovu, kura acīmredzot, līdz ar studiju beigām nolēmusi publiski pieteikt sevi sabiedrībai. Tikpat labi var izrādīties, ka tas ir PR gājiens ar kādu tālejošu mērķi, par kuru pagaidām nevar pat nojaust.

Jeļena Ušakova vada jauniešu organizāciju “Нам По Пути”, kur dibināta 2006. gadā, bet kādā brīdī (2009. gadā?) šī organizācija kļuvusi par “Nil support team”. Varbūt aiz mīlestības pret vīru, varbūt aiz cieņas pret sponsoriem, kuri uzradās līdz ar to. Šī organizācija izdod avīzi krievu valodā “При[ш]кольная”, kura tiek izplatīta krievu skolās Rīgā, arī ebreju, bet ne ukraiņu, poļu un, protam, ne latviešu. Sev par pārsteigumu atklāju, ka Rīgā ir visai daudz privāto skolu ar krievu apmācības valodu. Piemēram, "Иннова", kura iespējams pavisam nejauši dibināta arī 2006. gadā.

Kā viens no organizācijas mērķiem ir skolu jauniešiem diskusiju rīkošana ar “interesantiem” cilvēkiem. Tiesa gan, kā norādīja Re:Baltica, interesantie cilvēki lielākoties ir no krieviski runājošās vides. Pamanāmākais un skaļākais organizācijas projekts ir “9may.lv”.

Avīzei visai plaša redkolēģija, kuru veido lielākoties Rīgas krievu skolu jaunieši. Avīze ir 32 lapas bieza un iznāk reizi mēnesī. Galvenā redaktore – Jeļena Ušakova. Tirāža – 5200 eksemplāri, iespiesta tirpogrāfijā Poligrāfijas grupa Fenster, kura kopš 2012. gada 2. jūnija mainījusi nosaukumu uz SIA Izdeviecība Logos, bet 2013. gada augustā tai uzsākts maksātnespējas process.

Par organizācijas finansējuma avotiem publiskajā telpā nekas nav zināms, izņemot to, ka 2011. organizācija ir lūgusi finansējumu Krievijas ārlietu ministrijai, bet par ko atskaitījusies Krievijas vēstniecībai (izriet no 2011. gadā nopludinātās epasta sarakstes). Starp avīzes “draugiem” ir LDz Cargo, Pirmais Baltijas kanāls (ПБК) un Baltic International Bank. Protams, varētu retoriski vaicāt, kāda nu LDz Cargo vajadzība sponsorēt šādu izdevumu? Taču ne mazāk interesanta ir Baltic International Bank loma. Bankas dibinātājs ir Valērijs Belokoņs. Atliek vien norādīt, ka 2013. gadā E.Repše izvērsa aktīvu publisko darbību kā biedrības “Latvijas attīstība” līderis, kura sevi pieteikusi kā uzņēmēju interešu aizstāve (avots: pietiek.com), savukārt biedrības dibinātājs un dāsnākais ziedotājs ir nekas cits, kā V.Belokoņa uzņēmums – Baltic International Bank. Re:Baltica savā pētījumā norāda, ka avīzes finansētājs ir arī fonds “Russkij Mir”. Fonda redzamāko personu sarakstā ir T.Ždanoka, metropolīts Aleksandrs, A.Ļedjajevs, V.Kargins un protams - N.Ušakovs. Ne cik senā pagātnē daži šī fonda biedri ar ne mazāku degsmi iesaistījās “mācītāju partijā”, jeb LPP/LC ar visai cēlu mērķi – uz kristīgām vērtībām balstīta valsts attīstība. Līdz ar banku globālo krīzi, attīstība beidzās un partija līdz ar to, taču redzamākie personāži palika – pingvīnu onkulis – I.Godmanis, A.Ameriks un A.Šlesers, kurš tiesa gan vairs tik bieži nav manāms TV un avīžu atvērumos.


"При[ш]кольная" 2013. gada marta numurs

Avoti:

[1] http://www.young.lv/
[2] http://www.rebaltica.lv/lv/petijumi/krievijas_nauda_baltija/a/601/demokratijas_izplatisana_latvija_kremla_stila.html

Dalies:
Novērtē: 5 (3)

komentāri

Jūlija

Šī arī ir reklāma, btw ;)

Ēriks

Jā, manā skatījumā ļoti interesanta avīze! Vēl interesantāks ir avīzes mērķis un finansējums ;)

kuku

Aviize - investoru pashreklaamai domaata vai?Ko lasa citi?