Paraksties par izglītību latviešu valodā!

Visā Latvijā no 2011.gada 11.maija līdz 9.jūnijam notiek parakstu vākšana, kur iedzīvotāji var parakstīties par "Visu Latvijai" un "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK rosinātajiem Satversmes grozījumiem, kas paredz pāreju uz mācībām valsts un pašvaldību skolās tikai latviešu valodā. Esam parakstījušies un aicinām pārējos nebūt kūtriem un pastāvēt par valsts valodas tiesībām!

Visā Latvijā no 2011.gada 11.maija līdz 9.jūnijam notiek parakstu vākšana, kur iedzīvotāji var parakstīties par "Visu Latvijai" un "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK rosinātajiem Satversmes grozījumiem, kas paredz pāreju uz mācībām valsts un pašvaldību skolās tikai latviešu valodā. Esam parakstījušies un aicinām pārējos nebūt kūtriem un pastāvēt par valsts valodas tiesībām!

Foto: diena.lv

Parakstīšanās vietas un laiki Rīgā:

Pirmdienās, ceturtdienās, piektdienās un svētdienās, ieskaitot svētku dienas, rīdzinieki tajās varēs parakstīties no plkst.16 līdz 20, bet otrdienās, trešdienās un sestdienās, ieskaitot svētku dienas, iecirkņi strādās no plkst.9 līdz 13.

Rīgas Centra rajona administratīvajā teritorijā parakstu vākšana notiks Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā Grēcinieku ielā 10, Rīgas 200.pirmsskolas izglītības iestādē Akas ielā 1, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā Raiņa bulvārī 8, Rīgas sākumskolā "Valodiņa" Blaumaņa ielā 26, Natālijas Draudziņas ģimnāzijā Bruņinieku ielā 24A un Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā Krišjāņa Barona ielā 97A.

Rīgas Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā parakstu vākšanas vietas būs Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā Dzirciema ielā 26, Kultūras centrā "Iļģuciems" Lidoņu ielā 27, Rīgas Imantas vidusskolā Kurzemes prospektā 158, Kultūras un atpūtas centrā "Imanta" Anniņmuižas bulvārī 29, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā Stūrmaņu ielā 31, SIA "Rīgas namu pārvaldnieka" iecirknī "Kurzeme" Melnsila ielā 25, kā arī viesnīcā "Islande Hotel" Ķīpsalas ielā 20

Rīgas Latgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā parakstīties varēs Rīgas 6.vidusskolā Aleksandra Čaka ielā 102, Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolā Maskavas ielā 197, Rīgas 25. vidusskolā Rušonu ielā 6, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" iecirknī "Pļavnieki" Augusta Deglava ielā 106, Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolā Vietalvas ielā 15, Rīgas Vakara ģimnāzijā Gaiziņa ielā 1, Rīgas 72.vidusskolā Ikšķiles ielā 6, Kārļa Videnieka Rīgas 77.vidusskolā Avotu ielā 44, Rīgas Austrumu izpilddirekcijā Daugavpils ielā 31.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas administratīvajā teritorijā iecirkņi tiks izveidoti administratīvajā ēkā Brīvības gatvē 266, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" iecirknī "Juglas nami" Brīvības gatvē 430A, iecirknī "Mežciema namsaimnieks" Sergeja Eizenšteina ielā 59, iecirknī "Purvciema nami" Detlava Brantkalna ielā 21, iecirknī "Valdemāra nami" Krišjāņa Valdemāra ielā 106/108, Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiālē "Ezerkrasti" Berģu ielā 142, kā arī administratīvajā ēkā Burtnieku ielā 37.

Rīgas Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā parakstu vākšana notiks Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā Eduarda Smiļģa ielā 46, Rīgas Angļu ģimnāzijā Zvārdes ielā 1, Rīgas 47.vidusskolā Skaistkalnes ielā 7, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" iecirknī "Zemgale" Pārslas ielā 10 un Valdeķu ielā 50, Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā Paula Lejiņa ielā 12.

Rīgas Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā parakstu vākšanas iecirkņi atradīsies Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā Rūpniecības ielā 21, Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijā Krišjāņa Valdemāra ielā 1, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" iecirknī "Vecmīlgrāvis" Baltāsbaznīcas ielā 52, Rīgas 15.pirmsskolas izglītības iestādē Gaileņu ielā 5, Rīgas Jāņa Poruka vidusskolā Gaujas ielā 23, Bērnu un jauniešu centrā "Laimīte" Sarkandaugavas ielā 24.

Izmantotais avots:
- http://www.delfi.lv/news/national/riga/riga-bus-41-parakstu-vaksanas-vieta-par-grozijumiem-satversme.d?id=38087203

 

 

 

Dalies:
Novērtē: 3 (6)
Skatīts: 1677

komentāri

Jūlija

Smieklīgi: 2 latgalieši parakstījās par izglītību tikai latviešu valodā. HA HA HA!!! Mjā, ar tiem pingvīniem nekad neko nevar zināt...

Ēriks

Latgale vēl joprojām ir Latvijas sastāvdaļa, ko nevar teikt par Krieviju un krievu valodu. Gadu desmitiem latgalieši mācās latviešu valodā un ar to nav zaudējuši savu identitāti. Latvijas krieviem, acīmredzot, to rievu smadzenēs mazāk... Ak jūs nabadzīņi :)
Jūlij, kā domā, no kurienes pēc 20 gadiem Latvijā būs krieviski runājošie skolotāji? T.i. kura augstskola tos sagatavos?

mm

Atskiriba no jums, Julij, siem cilvekiem ir viedoklis, nevis skatas mutee krievijas propogandai.

Ēriks

@mm, Jūlijai arī ir viedoklis, tikai to kautrējas atklāt ;)

Jūlija

Jo mazāka tauta, jo lielāks kreņķis :-*

Ēriks

Mazs cinītis gāž lielu vezumu ;)

Jūlija

Nu, lai tad veicas ;)

Katrina

Kāpēc viņi nevar rimties?
Es dzīvoju Latvija, es zinu latviešu valodu, bet es esmu dzimusi krievu ģimenē, runāju krievu valodā un pēc tautības es arī esmu krieviete. Es nesaprotu, kāpēc daži 'labi' ļautiņi grib atņemt Manas valodas bagatību un arī izglītību, kuru es gribu saņemt un SAPRAST manā valodā!
Mācīties latviešu valodā? Man ar to nebūs nekādu grūtību, bet manā klasē mācās vēl 25 cilvēki, kuri sastapsies ar grūtībām, kuri nevarēs paspēt... Es nesaprotu, kāpēc LNNK nevar vienu reizi rimties un aizvert savu muti ar tiem dumjiem ierosinajumiem, kuri ne pie ka nenovedīs, labāk butu ieveduši kārtību valstī un tad arī tā agresija atrastu savu ceļu!

Ēriks

Kā jau @Jūlija minēja - jo mazāka tauta, jo lielākas problēmas :) Par labu apmācībai tikai latviešu valodā ir gan politiskie, gan ekonomiskie apsvērumi. Pie ekonomiskiem - 1. valstij ir jānodrošina skolotāju sagatavošana apmācībai krievu valodā (t.s. metodiskie un mācību līdzekļi, pārbaudes darbi, utt). 2. ir skolu optimizācija. Ja, piemēram, Latgalē uz 5 ciemiem paliek 1 skola (kura vēsturiski bijusi krievu), tad jau labāk, protams, lai apmācība ir latviešu valodā.

Jūlija

Ērik, es domāju, ka diez vai TB/LNNK iesākusi visu šo jezgu ņemot vērā ekonomiskus aspektus ;) Ekonomika ir ekonomika un nacionālisms ir nacionālisms.

Ēriks

Kurš nu ko grib saskatīt ;) Manuprāt šāds lēmums ir loģisks un pamatots arī bez politikas. Starp citu, kopš kura laika nacionālisms ir slikti?

Jūlija

Nu OK, tiešām - kurš ko grib saskatīt...
Tad lūdzu savu komentāru par šādu gadījumu:
Mans tēvs un es pati piedzimām Rīgā. Izgāju naturalizāciju, dabūju LR pilsonību, uzskatu, ka latviešu valodu pārvaldu perfekti. Pa cik paralēli uzskatu, ka valodu zināšanas ir viens no indivīda lielākajiem plusiem, kas dod brīvību un horizontu paplašināšanu, arī saviem bērniem likšu mācīties svešvalodas, latviešu valodu ieskaitot. Kad vecākajām dēlam bija nedaudz pāri 2 gadiem, pierakstīju viņu uz mūzikālām nodarbībām - latviešu valodas grupiņā (iepriekš pabrīdinot, ka bērns nenāk no latviešu ģimenes). Pēc 2 nodarbībām man "caur puķēm" tika pateikts, ka šīs nodarbības ir domātas LATVIEŠU bērniem. Jā, es, protams, saprotu, ka ir tādas lietas, kā metodoloģija utt. Bet ko tad jūs gribat??? Mācies - slikti, nemācies - atkal slikti!
Arī tagad bērns mācās latviešu valodu bērnudārzā, bet tas nenozīmē, ka visai izglītībai jābūt vienā valodā. OK, OK, var atkal un atkal atgriezties pagājušā gadsimtā, okupācijā utt., bet es tolaik neesmu dzīvojusi un es uzskatu, ka MAN un MANIEM BĒRNIEM nav jāatbild par to, kas notika pirms n-tajiem gadiem ;)Cilvēkam, kurš dzīvo pagatnē, nav nākotnes + tiklīdz valoda (kas būtībā ir dzīvs avots) tiek pakļauta ierobežošanai un rezervācijai, tā mirst! Ko tad jūs īsti vēlaties?

Ēriks

Par pagātni pamēģini to pateikt Ēbrejiem ;) redzēs, cik pagātnei ir maza nozīme. Nelaime jau tā, ka pagātne kādreiz un kādam ir bijusi tagadne, tieši tāpat kā šodien pieņemtie lēmumi kādreiz būs pagātne.
Par krievu valodu runājot. Pēc studijām, meklējot darbu, katrs otrs krievu kantoris "ne caur puķēm" lika saprast ka šis ir krievu kantoris... Ko nu?

mm

Tomer ir sapigi, kad pashus (krievus) skar.

Jūlija

Ērik, tu neatbildi uz jautājumiem, bet bliez savu "apvainojuma pilnu dziesmu no pagātnes", tāpēc joprojām nav skaidrs KO īsti jūs ar to vēlaties panākt ;)
Jebkurā gadījumā, vēlams, lai jebkuras aktivitātes un risinājumi būtu KONSTRUKTĪVI, nevis represīvi ar sliktu politikas smaku. Man nekas nav pret ne pret latviešiem, ne pret latviešu valodu, bet šādi "risinājumi", ka šī parakstu vākšana ir viens vienīgais marasms.

Против лома нет приёма. Кроме как другого лома ;)

Jūlija

mm, es jau nesaku, ka latviešiem savulaik nebija sāpīgi, bet es uzskatu, ka laiks ir tāds savā ziņā pateicīgs "materiāls", kas ļauj mainīt un pielagot visu ko. Es esmu par KONSTRUKTĪVAJIEM risinājumiem! Var jau pieminēt Staļinu, ebrejus, nacionālo identitāti un iet pa dzīvi ar izkārto karogu ar melno lentīti un aurot par sliktajiem krieviem - kas kuram tuvāk. Bet galu galā kopējais rezultāts arī uzrāda konkrētas tautības slaveno identitāti.

Ēriks

Skaļi rūkts, lauva! ;) Mans viedoklis ir un paliek - Latvijā oficiālā valoda ir latviešu (t.s. arī izglītībā). Vajag citas valodas - lūgtum, bet privātā kārtā.

Jūlija

Skaidrs. Pie tā arī paliksim :)

x-is

Salīdzinājums ar etniskiem krievien - nevietā! Vācijā arī (nu jau) ir etniskie turki, bet nav nedz turku bērnudārzu, nedz skolu. Līdz ar to, ir pamats uzskatīt, ka krievu skolu uzturēšana Latvijā ir neloģiska un aplama.
P.S. Krievijā arī ir etniskie ķīnieši, ko ta tiem skolas nesteidz veidot?

iinuu

Iz CVK rīcībā esošās šī brīža statistikas: parakstu vākšanā Latvijā piedalījušies 112 608 vēlētāji + 907 no ārvalstīm. Lai parakstu vākšana būtu rezultatīva, tajā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem.
Nu ko, jāsaka, daudziem ir pamatīgs rīcības kūtrums, kuram kā medusmaize klāt nāk gaušanās un sūkstīšanās, ka atkal kaut kas nav labi.

Ēriks

Nu, nekas, mazs, bet nozīmīgs solītis sperts!Ko lasa citi?