Izmēģinām kopstrādes telpu TEIKUMS

Par darbu kopstrādes (coworking) telpā iepriekš bija vairāki stereotipi, piemēram, tur vienmēr ir burzma un nevar koncentrēties uz darāmo; tur nav droši atstāt mantas, jo ej nu zini, kādi cilvēki tur vazājas; tur nevar veikt konfidenciālus zvanus vai organizēt biznesa tikšanās u.tml.

Un stereotipiem ir tāda īpatnība, ka tie zeļ un plaukst uz nezināšanas vai pieredzes neesamības pamata. Tad nu šovasar man bija tā iespēja nedēļu pastrādāt un pārliecināties, ka nemaz tik traki nav. Beigās gandrīz vai negribējās atgriezties esošā biroja telpās, taču pragmatisms un valsts kontrolējošo iestāžu birokrātija lika to darīt (tur šiltītei un tur papīra mapītei jābūt).

Manā rekrutiera un konsultanta darbā ir svarīgi būt cilvēkos, darboties ar daudz un dažāda līmeņa kontaktiem, būt redzamai un pieejamai, turklāt saglabāt konfidencialitāti, darboties individuāli un kvalitatīvi nevis kvantitatīvi. Ne mazāk svarīgas ir arī telpas un pašsajūta, kā arī vide, kas sniedz dažādas jaunas iespējas.

Kopstrādes TEIKUMS telpas ir gaumīgi iekārtotas ar modernām mēbelēs, patīkami matētos dabas toņos, kā arī ar loģisku zonējumu. Patīk, ka tur nav nekā lieka. Plaša kopējā telpa, kas ar caurspīdīgām stikla sienām sadalīta atsevišķos mazākos kabinetos, kas savukārt nodrošina netraucētu darbošanos un zināmu privātumu. Katrs šāds “stikla būris” ir arī aizslēdzams ar atsevišķu atslēgu, tā ka personīgās mantas, datorus, dokumentus var droši atstāt. Turklāt ieeja ēkā un vēlāk pašā kopstrādes telpā ir ar izsniegto čipkarti.

Mazām sapulcēm (2 – 6 cilvēki) un biznesa tikšanās pieejamas četras sapulču telpas, kurās iepriekš ir jārezervē laiks, kas vēlāk atspoguļojas uz displeja pie ieejas durvīm. Darba intervijām piemērotākā šķita telpa “Fabula”, bet BNI HR Power Team sapulcei telpa “Epitets”. Konfidenciālām telefonsarunām, piemēram, atsauksmes iegūšanai par kandidātu, var izmantot skaņu slāpējošas “telefonbūdiņas”. Kolēģe tās veiksmīgi izmantoja, gana ērti, parocīgi, turklāt ir iespēja dienas laikā piecelties no datora kaut uz mirkli, jo jāpārvietojas uz citu telpu.

Pieejama kopēja virtuve, kur var cik gribi dzert kafiju, tēju, našķoties ar līdzpaņemtām uzkodām. Tāpat darba pauzēs aprunāties ar citiem kopstrādes telpas iemītniekiem. TEIKUMS darbinieces nepārtraukti rūpējas par kārtību koplietošanas zonā un organizē arī kopēju pusdienu piedāvājumus. Likās mazliet pat neērti tā atstāt neizskalotu kafijas krūzi, jo savā birojā katrs pats rūpējas par tīrību un kārtību. Pozitīvi, ka notiek atkritumu šķirošana (divas atsevišķas miskastes).

Kopējs printeris, WiFi, darba galdi un krēsli – viss darbam nepieciešamais minimums. Ar aktualitātēm var apmainīties slēgtā Facebook grupā vai piespraust informācijas lapiņu vai vizītkarti pie kopējā ziņojumu dēļa. Tā sanāca neplānota saruna ar kādu meiteni, kura bija izvietojusi ziņu, ka ir jauna darba meklējumos. Man iegūts potenciālais kandidāts, viņai padomi par labāku jauna darba meklēšanas procesa organizēšanu.

TEIKUMĀ esošā lielajā semināru zālē tiek katru nedēļu rīkotas interesantas tikšanās un semināri ar dažādu nozaru speciālistiem. Saņemot nepārtraukti ziņas, vienā mirklī sāk likties – nu, ir par daudz. Iespējams, ar laiku pielāgotos, sāktu šķirot informāciju vai vienkārši nepievērst uzmanību ierakstiem kopējā slēgtā grupā. Citādi tas rada tādu kā kopības sajūtu ar visiem, esi daļa no kaut kā lielāka, plašāka nekā tavs darba kolektīvs.

Ja iepriekš biju skeptiska, tad tagad neizslēdzu iespēju, ka kādreiz varētu pārcelt savu biroju uz kopstrādes telpu. Vienīgi esošais birojs ir jau apaudzis ar mantību, tām pašām dokumentu mapēm, biroja tehniku, kafijas automātu, saimniecības precēm u.tml. Arī kopstrādes vienas telpas izmaksas nav uz doto brīdi izdevīgākas par maza atsevišķa biroja uzturēšanu. Laiks rādīs. Nenožēloju, ka esmu veltījusi laiku viena no saviem stereotipiem laušanai un pastrādāšanai jauki iekārtotā vidē ar pozitīviem cilvēkiem. Iesaku pamēģināt arī Tev!

Dalies:
Novērtē: 5 (3)
Skatīts: 339

komentāriKo lasa citi?