Jaukākās kopstrādes telpas Rīgā

Šodien kopā ar kolēģi darbojāmies vēl vienā kopstrādes telpā Rīgā, izmēģinot Hot Desk jeb nefiksētās darba vietas iespējas. Darbs noritēja kā parasti - pirmdienas sapulce, aktivitāšu plāns nedēļai, sarakste un sazvanīšanās ar potenciālajiem klientiem un kandidātiem, arī viena tikšanās klātienē. Vienīgā atšķirība, ka nebijām ierastajā VEF kvartāla birojā, bet gan visiem interesentiem brīvi pieejamā darba telpā. Nolēmu apkopot savu pieredzi par četrām no trīspadsmit Rīgā šobrīd pieejamām kopstrādes telpām.

1. People Work

Sākšu ar pēdējā laika favorītu, kas atrodas E. Birznieka-Upīša ielā 21. Plaša kopstrādes telpa trīs stāvos. Piedāvājumā gan fiksētās, gan nefiksētās darba vietas, gan privātie biroji, sākot no četrām darba vietām katrā un vairāk. Liela konferenču zāle ar 200 vietām, semināru telpa pirmajā stāvā ~30 cilvēkiem un dažādu lielumu sapulču telpas, katra ar savu individuālo dizainu (Elon Musk, Bernie De Koven un Kevin Systrom telpas - 6 cilvēkiem, Garret Camp - 10 cilvēkiem, Jack Ma - 12 cilvēkiem, Mike Krieger - 5 cilvēkiem). Kā pastāstīja viena no administratorēm, drīzumā plānots izbūvēt arī ceturto stāvu ar lielas kvadratūras biroju kādam vienam lielam uzņēmumam.

Lielākā šīs kopstrādes telpas priekšrocība ir plašums un liela cilvēkietilpība. Interjers moderns, funkcionāls, mierogos pelēkzilos toņos ar krāsainiem akcentiem. Kaut kur atgādina kopstrādes telpas Teikums noskaņu, taču mentāli atšķirīgs. Jāsaka publika internacionālāka (cik varēja noklausīties no telpas izmantotājiem). Pamatā izīrētāji mārketinga un konsultāciju uzņēmumi vai neatkarīgie profesionāļi.

Interesants piedāvājums tiem, kuri strādā Baltijas reģionā vai plašāk, patstāvīgā People Work dalībnieka karti var izmantot arī kopstrādes telpās Work'inn Viļņā, Spring Hub Tallinā, Mothership Helsinkos. Ne pārāk pozitīvs aspekts - limits līdz 10 lapām mēnesī un diezgan padārgas kopēšanas un printēšanas izmaksas, neizdevīgi tiem, kuriem daudz papīra būšanu. Tāpat auto turēšana pie biroja ir padārgs prieks, jo pagalmā tiek piemērota B zonas jeb Centra rajona stāvēšanas maksa stundā.

People Work izmaksas mēnesī: nefiksēta darba vieta -  99 eiro, fiksēta darba vieta – 179 eiro, ofisi no 199 eiro. 

2. Teikums

Otrs favorīts, protams, ir pagājušajā vasarā izmēģinātā kopstrādes telpa Jaunajā Teikā, Gustava Zemgaļa gatvē 78. Gan People Work, gan Teikums kopstrādes telpai pieeja ir 24/7, taču Teikumā nav recepcijas darbinieku, kuri sagaida un reģistrē visus apmeklētājus.

Kopstrādes vietas lielākās priekšrocības, subjektīvi vērtējot, ir atsevišķi stikloti biroji un plašais pasākumu klāsts. Katru nedēļu te notiek dažādi semināri, tīklošanas pasākumi, sporta nodarbības vai ēdienu baudīšanas stundas. Par pieredzi Teikumā plašāk lasi šeit.

3. ReStudio

Pavisam nesen tapusi kopstrādes telpa Pārdaugavā Slokas ielā 31. Atšķirībā no divām iepriekšējām, tā iekārtota nevis balstoties uz modernu (eko domāšana, tehnoloģijas un multikulturālisms) konceptu, bet ir ar zināmu vēstures elpu un bohēmisku piesitienu. Jūgendstila ēka, mīksti raibi tepiķīši, zeltīti izcakoti rāmji, krāsainas lustras, prožektoru gaismas.

Pieejams limitēts vietu skaits (tikai trīs kopā savienotas telpas ar galdiem) un paliela zāle saviesīgiem pasākumiem. Kopstrādes telpas administrācija klātienē gana runātīga, bet uz e-pastiem atbildēt gan nevēlas, līdz ar to izcenojumus nedz darba vietai, nedz zālei neizdevās noskaidrot. Pamatā tur tusē BiSmart cilvēki, par citiem pasākumiem maz ir dzirdēts.

4. Turība Business HUB

Arī atrodas Pārdaugavā, Graudu ielā 68, kā jau no nosaukuma noprotams, biznesa augstskolas Turība telpās. Telpas nav ne ar ko sevišķas, bet sevišķi, pozitīvi un atvērti ir cilvēki, kopstrādes telpas dvēselītes (kā viņi paši sevi dēvē). Aktīvi komunicē, dalās, ģenerē jaunas idejas. Sadarbojas ar LTRK, pašvaldību biedrībām, nozaru profesionāļiem, ar mērķi mentorus savest kopā ar mentijiem - uzņēmējdarbībā jauniem censoņiem. Katreiz, kad ciemojos pie viņiem, atgriežos mājās ar lielu pozitīvisma lādiņu.

Cenas ļoti demokrātiskas - 60,50 eiro mēnesī par Hot Desk. Iespēja reģistrēt juridisko adresi un saņemt korespondenci.

Starp citu, te būs viņu veidots svaigākais pārskats par kopstrādes telpām Rīgā, ko esmu aizņēmusies no viņu @TuribaBusinessHUB Facebook profila:

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

Lauma

Ļoti patīk "Teikums", ceru, ka ar laiku Rīgā būs daudz tādu foršu vietu!Ko lasa citi?