Rekrutieres stāstiņi #5 Atkārtošana – retorikas māksla

Darba intervija. Uzdodu jautājumus, klausos, vēroju, pierakstu, atkal uzdodu jautājumus, klausos, vēroju, pierakstu. Pamazām sāku piefiksēt, ka man rodas ieradums neviļus identificēt vienādas frāzes vai vārdus, kurus kandidāts atkārto vairākas reizes intervijas laikā, stāstot par sevi, savu darbu, savām spēcīgajām vai vājajām pusēm.

Pierakstos pamazām parādās piezīmes “komunikācija”, “komunikācija”, atkal viena “komunikācija” - 3x, “konkrēti”, “konkrēti”, “konkrēti”, “konkrēti”, “konkrēti” 5x, “tomēr es uzskatu”, “tomēr es”, “savukārt es” (nodomāju - ak tā, to viņi, bet es) 3x.

Retorikā izmanto atkārtošanu, kā domas akcentēšanu, idejas nostiprināšanu klausītāju apziņā, zināmu informācijas enkurošanu. Orators spēlējas ar vārdiem, žonglē, atkārto, akcentē, iedēsta klausītāju prātos. Hmm, kandidātam sanāk tāda apzināta vai neapzināta rekrutiera enkurošana. Labs temats treniņam pirms darba intervijas.

N.B. Visi stāsti balstīti uz patiesiem notikumiem. Stāstu varoņu vārdi netiek minēti vai ir mainīti, saglabājot anonimitāti.

Dalies:
Novērtē: 3 (1)

komentāriKo lasa citi?