Pašdarināta lampa papier-mâché tehnikā

Otrā janvāra rītā pamodos ar iedvesmas pilnu apņemšanos realizēt ideju par pašdarinātu griestu lampu papier-mâché tehnikā. Tas aizņēma divarpus nedēļas laika, lai no mazajiem veco avīžu papīra gabaliņiem, līmes un krāsām taptu iecerētais gaismeklis. Labprāt izstāstīšu, kā tādu var izgatavot pašu rokām.

Otrā janvāra rītā pamodos ar iedvesmas pilnu apņemšanos realizēt ideju par pašdarinātu griestu lampu papier-mâché tehnikā. Nu, jau ir 20.janvāris, un lampa karājas viesistabā. Tas aizņēma divarpus nedēļas laika, lai no mazajiem veco avīžu papīra gabaliņiem, līmes un krāsām taptu iecerētais gaismeklis.

Labprāt izstāstīšu, kā tādu var izgatavot pašu rokām.

Nepieciešams:

  • kaudzīte ar vecām avīzēm;
  • aptuveni 750 ml PVA līmes (veikalā DEPO DIY);
  • ota;
  • pārtikas plēve;
  • akrila krāsa - balta, tumši brūna un zelta (3,17 EUR/gab, pirku veikalā "M6 Materiāli māksliniekiem" Tērbatas 33/35, Rīgā);
  • LED spuldze 15W, 3000k (4,59 EUR/gab veikalā DEPO DIY);
  • balts pakaramās lampas vads (1,66 EUR/gab veikalā DEPO DIY).

Izgatavošanas process:

Vingrošanas bumbu aptinu ar pārtikas plēvi. Var izvēlēties citu objektu, piemēram, kādu noapaļotu trauku vai balonu, tas atkarībā no tā, cik lielu lampas kupolu vēlies izgatavot.

Atzīmēju ar marķieri plānotā lampas kupola lielumu. Vingrošanas bumba pateicīga, jo redzamas līnijas uz tās. Tad sāku uzklāt līmi un avīžu strēmeles. Vispirms veidojot karkasu, tad pamīšus uzlīmēju mazākus avīžu gabaliņus, kādus padsmit slāņus. To noteikti nevar paveikt vienā piegājienā, bet gan divās trijās dienās, ļaujot nožūt.

Kad avīžu karkass sacietējis, nogruntēju to ar tumši brūnu krāsu. Ļāvu vēl vienu diennakti nožūt. Sekoja pārklāšana ar balto krāsu, divas reizes, atkal pa starpu atstājot pa nakti nožūt.

Visbeidzot kupolu noņēmu no bumbas un atbrīvoju no pārtikas plēves. Kupola iekšu nogruntēju ar tumši brūno krāsu. Pēc dienas pārklāju ar zelta krāsu. Tā jāizvēlas pēc iespējas gaismu atstarojošāka.

Sekoja cauruma urbšanas un izgriešanas process, ko atstāju nu jau vīrieša roku ziņā. Tika piestiprināts vads ar patronu, pielikts pie griestiem, ieskrūvēta lampiņa. Un tadammm, lai top gaisma!

Dalies:
Novērtē: 4 (2)

komentāri

Muks

Malacītis!Ko tik vien šis cilvēciņš nevar izdomāt...?Ko lasa citi?