Auto dzīvespriekam un iedvesmai: New Beetle

Ir braucamie, kurus uzlūko ar sajūsmu, ir braucamie, uz kuriem atskatās, ir braucamie, kas radīti ikdienai un funkcionalitātei, kurus neievēro, bet tie rada galveno kustību un plūst pa pilsētas dzīvības artērijām, taču šis vācu kompānijas Volkswagen radītais modelis vienmēr izraisīs smaidu un uzlabos omu.

Ir braucamie, kurus uzlūko ar sajūsmu, ir braucamie, uz kuriem atskatās, ir braucamie, kas radīti ikdienai un funkcionalitātei, kurus neievēro, bet tie rada galveno kustību un plūst pa pilsētas dzīvības artērijām, taču šis vācu kompānijas Volkswagen radītais modelis vienmēr izraisīs smaidu un uzlabos omu.

New Beetle pamanāma starp daudzām citām automašīnām jau kopš 1998.gada. Izceļas ar oriģinālu formu un parasti ar spilgtu un košu virsbūves krāsojumu. Tā noteikti piesaista uzmanību. New Beetle atšķiras no saviem senčiem – pagājušā gadsimta 60.gadu vabolēm – gan ar glamūrāku ārieni, gan ar to, ka motors ir priekšā, bet bagāžnieks – aizmugurē. Tā bāzēta uz Wolkswagen Golf Mk4.

Pirmo New Beetle ražošanu uzsāka Amerikā un dizainu izstrādāja Kalifornijas dizaina studijā divi dizaineri J Mays un Freeman Thomas. No tā laika mašīnīte pārdzīvojusi vairākas modifikācijas, kas padarījusi to glamūrāku (kaut kā iepatikās man tas vārds jaunās vaboles sakarā).

2003. – 2005. gadam ražošanā nonāca New Beetle ar nolaižamo jumtu, vārdu sakot, vabole – kabriolets. Parādījās arī modeļi ar lūku. Amerikas auto Inline-4 bāzes modelim ir 2.0 litru motors, TDI – 1.9, Turbo Inline-4 – 1.8. Reklāmas sauklis iedvesmojošs „All you need is new beetle".

2006.-2007.gada vabolei uztaisīts lielāks bampers un apautas gruntīgākas riepas. Mūsdienās New Beetle ražo Meksikā pilsētā Puebla, tāpēc tur modeļiem tiek piesavināts šīs pilsētas nosaukums. Zemāk bilde no šīs rūpnīcas.

Drošības ziņā mašīna saņēmusi 4 zvaigznītes, Euro NCAP testā iegūstot 25 balles no 33 (laikam jau labs rādītājs). Dažos variantos kā Dune, Beetle RSi un Ragster vaboles izskats tiek mainīts diezgan kardināli, piekabinot klāt sportiskiem auto raksturīgās detaļas.

 

Papētot Latvijas sludinājuma dēļus, var atrast pamatā 1999. un 2000.gada (praktiski pirmās paaudzes modeļus) lietotās vaboles. Mulsina mazie spogulīši, kas novietoti arī augstāk, nekā vidusmēra automašīnām. Tiesa, sākot no 2001.gada, šī lieta izlabota un iemontēti spoguļi „parastie”. Pārdošanā šobrīd lietotās vaboles cenas amplitūda no Ls2 000 – Ls11 000. Mazliet neērti ir tas, ka CD mainītājs ir bagāžniekā nevis iespēja ielidināt CD paredzētajā spraugā blakus radio salonā. Automāts, viegli vadāms, ar plašumu priekšējiem sēdekļiem un neierasti brīvu telpu virs galvas, mazāk ērti aizmugurē sēdošiem. Tāds riktīgs dāmu auto.

Esmu notestējusi tikai to vecāko un dzeltenāko variantu, tāpēc būtu interesanti dzirdēt kāda domas par šī auto niķiem un stiķiem. Auu, vaboļu īpašnieki, fani un visādi citādi gudri cilvēki atsaucieties!

Vēl par New Beetle:

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_New_Beetle
http://newbeetlehome.blogspot.com/2008/06/new-beetle-history.html
http://www.auto-ile.lv/new-beetle-cabrio/

Dalies:
Novērtē: 4 (7)

komentāri

sabis

Jaa shii vaboliite protams ir loti iipasha, jo ir loti nestandarta. Man persnigi taa patiik, bet es noteikti tadu negribetu sev - smuka, interesanta, bet nav mana :D laikam neesmu tik romantiska :D

runajot par ipashniekiem - domaju ka var atrast kaadu klubinu ar sho automashinu ipashniekiem, lai uzzinatu realu pieredzi par sho briinumu.

Jūlija

Autiņš patīk (good) Sev tādu negribētu (confused) Mūsu ceļiem (ja tos var saukt par ceļiem) nav piemērota - pārāk zema (police)

gerda

Par vabolēm - http://forums.vabole.lv/ un http://www.vabole.lv/ - esot pat vaboļu klubiņš Latvijā (car)

gerda

Par vabolēm - http://forums.vabole.lv/ un http://www.vabole.lv/ - esot pat vaboļu klubiņš Latvijā (car)Ko lasa citi?