Kādus zīlēšanas paņēmienus zini?

Zīlēšana - intriģējoša lieta, it īpaši pārmaiņu vai šaubu laikos, kad cilvēks nav drošs par savu nākotni, par attiecībām, par materiālo stāvokli u.tml. Nez ko Latvijas valdība ir sazīlējusi kafijas biezumos vai citādi, apstiprinot nākamā gada budžetu un darbības programmu ekonomiskās krīzes novēršanai/nenovēršanai. Lai nu kā, katrs grib uzzināt svarīgāko pirmais, intuitīvi uztaustīt un apiet neveiksmes, domāt soli uz priekšu, saglabāt attiecības un stabilitāti.

Zīlēšana – intriģējoša lieta, it īpaši pārmaiņu vai šaubu laikos, kad cilvēks nav drošs par savu nākotni, par attiecībām, par materiālo stāvokli u.tml. Nez ko Latvijas valdība ir sazīlējusi kafijas biezumos vai citādi, apstiprinot nākamā gada budžetu un darbības programmu ekonomiskās krīzes novēršanai/nenovēršanai. Lai nu kā, katrs grib uzzināt svarīgāko pirmais, intuitīvi uztaustīt un apiet neveiksmes, domāt soli uz priekšu, saglabāt attiecības un stabilitāti.

 

Tuvojas arī gadu mija, kad jau senos laikos latvji laimes lējuši un zīlējuši nākamajam gadam. Šis pasākums prasa iepriekšēju sagatavošanos – nepieciešams svins, trauks, kurā to kausēt, karote, ar kuru liet laimes, bļoda ar ūdeni. Visi zīlētāji pēc kārtas iesmeļ karotē izkausēto svinu un, apvēršot karoti virs bļodas, lej svinu ūdenī. Tas jādara ātri un noteikti, lai veidotos kompakta svina figūriņa. Sastingušo svina veidojumu izvelk no ūdens un nosusina. Pēc tam visi kopā aplūko, gan visādi grozot izlietās laimes gabaliņus, gan vērojot sveču gaismas projicēto ēnu uz sienas, un spriež, ko šī figūriņa atgādina un ko tas varētu nozīmēt nākotnē.


Laimes liešanu es personīgi uztveru vairāk kā ierastu rituālu vai interesantu atrakciju, jo parasti izlietajās figūriņās cilvēks saskata to, ko grib redzēt, vai ierauga to, no kā visvairāk baidās. Tas tāds tīri psiholoģisks moments.


No zīlēšanas veidiem vissaistošākais un vismistiskākais man šķiet zīlēšana ar kārtīm. Kaut vai tās pašas Taro kārtis vai astrologa Sēnija horoskopa kārtis. Esmu dzirdējusi par zīlēšanu kafijas biezumos, bet pat nestādos priekšā, kā tas notiek un ko tur labu var saskatīt. Protams, pats romantiskākais zīlēšanas veids ir ar ziedlapiņām – mīl, nemīl, atnāks, neatnāks ... Studiju laikos muļķojāmies zīlējot pēc dzejoļu grāmatas. Tas tā – iedomājies kādu lietu vai personu, uz labu laimi atšķir lappusi un lasi. Tā kā studiju laikā parasti pastiprināta interese vai pretējo dzimumu un attiecībām un katrs otrais dzejolis taču ir par mīlestību, tad diezgan efektīvs zīlēšanas veids. :)


Nopietnāks zīlēšanas veids ir pēc plaukstas. Vairākus gadus atpakaļ pat cītīgi biju sākusi pētīt materiālus par plaukstu tipiem, likteņa un dzīves līnijām, par nagu formu, Mēness un Venēras uzkalniem. Jāsaka, aizraujoša lieta. Ņemot vērā, ka tai ir zināms arī zinātnisks pamats, jo ne velti tiek stādīti cilvēku fiziskie un psiholoģiskie portreti, noteiktas dominējošās rakstura iezīmes gan pēc plaukstas lieluma, pirkstu smalkuma vai strupuma, gan pēc platās vai šaurās pieres, uzacīm u.tml. Manuprāt, katrā cilvēkā jau ir iekšā savi veiksmes vai neveiksmes priekšnosacījumi. Jautājums, cik veiksmīgi attīstām tos pirmos, cik gudri apejam tos otros.


Gan jau pastāv daudz un dažādi citi zīlēšanas veidi ...

Dalies:
Novērtē: 3 (30)

komentāri

Jūlija

Patreizējā situācijā visādi zīlnieki liekas vēl aktuālāki neka jebkad (lady). Visi grib laimi, veiksmi, garantijas...
Es pirms vairākiem gadiem zīlēju uz Bībeles. Uzdevu jautājumu, paņēmu rokās Bībeli un atvēru "uz dullo", izdomāju aptuvēni kurā vietā lasīšu skaidrojumu. Interesanti, bet "atbilde" bija loģiska un pēc laika izlasītais piepildījās (angel)

Jūlija

Aizmirsu pierakstīt, ka tas bija Ziemassvētku vakarā.

Danaki

Ir bērnišķīgi ,,zīlēšanas,, veidi, ko pielietojām bērnībā, piem., - garām brauc mašīnas, jāuzmin marka, krāsa - ja uzmin, vēlēšanās piepildīsies. (smile) Jāsaka, it kā jokošanās, bet kas to zina, iespējams, attīsta intuīciju.(puzzled)
Ir rituāliski zīlēšanas veidi, kas balstās uz tautas nacionālo mantojumu, ar kuriem piesātinām lielos Godus - vasaras un ziemas saulgriežus. Rituāliskā zīlēšana mudina cilvēku attīrīties, atmest visu lieko, lai dzīvē ienāktu jaunas lietas un cilvēki. (kiss)
Zīlēšanā uz kārtīm, manuprāt, ļoti daudz nosaka procedūras veicēja enerģētiskipsiholoģiskās spējas, intuīcija, zemapziņa.
Saka, ka cilvēka roku līnijas mainās paralēli cilvēka dzīvotajai dzīvei, viena roka parādot iespējas, otra - kā cilvēks šīs iespējas izmanto.
Bībele, manuprāt, gan nav izmantojama zīlēšanai. To lasot var meklēt jautājumus uz atbildēm, bet ne zīlēt.(angel)

Ēriks

Mēs arī "zīlējām" ar garām braucošām mašīnām :) Pilnīgi bija aizmirsusies šāda atrakcija :)
Bet par to Bībeli ir tā. Kad tā tika rakstīta cilvēki, maz ticams, ka prata lasīt, līdz ar ko patiesību meklēja paļāvībā un ticībā. Acīmredzot, gāja medībās un darīja ikdieniškos darbus bez pārspīlētas fantazēšanas par to. Līdz ar ko, enerģētiski nepiešķīra šim pasākumam "svaru".
Intuīcija ir kas līdzīgs, kad minot mašīnas marku notrulinies un svars, ka obligāti jāuzmin - pazūd, sanāk arī uzminēt! Līdzīgi ir ar zīlēšanu un laimes liešanu, manuprāt, izliesies un izzīlēsies tas kam ir piešķirta pastiprināta uzmanība (vai arī tā tiek slāpēta, no tā tiek bēgts)..
Savādi, ka ir cilvēki, kas to jūt un māk interpretēt! (sagittarius)

Jūlija

Savādi, bet gadiem ejot, man tā tieksme uz zīlēšanu un velme zināt, kas notiks nākotnē, krietni samazinājās. Laikam esmu kļuvusi gudrāka (hallo).

Danaki

Jā, Ērik, piekrītu Tev, prieks, ka bērnībā līdzīgas aizraušanās.(angel) Pastiprinātai uzmanībai un vēlmei ir noteicoša nozīme it visā.(kiss)
Jūlij, katram vecumam sava gudrība(smile)(kiss) Varbūt šobrīd Tu vairāk meklē atbildes sevī, ne ārpasaulē un izdzīvo pilnvērtīgi šo mirkli, paļaujoties uz dzīves plūdumu.(kiss)

Jūlija

Jā, Danaki, laikam beidzot sāku novērtēt šodienu(kiss)

Jūlija

Savādi, bet gadiem ejot, man tā tieksme uz zīlēšanu un velme zināt, kas notiks nākotnē, krietni samazinājās. Laikam esmu kļuvusi gudrāka (hallo).

Jūlija

Jā, Danaki, laikam beidzot sāku novērtēt šodienu(kiss)Ko lasa citi?