Meiteņu labākie draugi - Swarovski kristāli

2007.gada vasarā apmeklējām šo kristāla muzeju, kas īstenībā atradās pazemē, zem zaļā paugura – cilvēka ar kristāla acīm un vārdu plūsmas vietā – kalna ūdens. Muzejs sastāv no priekštelpas un 13 istabām. Katrai no tām sava tematika, savs nosaukums un, protams, kristāli, kristāli, kristāli.

Swarovski ir austriešu kompānija, kas nodarbojas kristāla apstrādi un galvenokārt pazīstama kā rotu ražotāja. Kompānijas oficiālā mājas lapa - www.swarovski.com

Kompānijai pieder tehnoloģiskais parks Swarovski Kristallwelten - http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/startseite.php . Tas atrodas netālu no Insbrukas Austrijā. Konkrēti – 6112 Wattens/Tirol, Austria.

2007.gada vasarā apmeklējām šo kristāla muzeju, kas īstenībā atradās pazemē, zem zaļā paugura – cilvēka ar kristāla acīm un vārdu plūsmas vietā – kalna ūdens. Muzejs sastāv no priekštelpas un 13 istabām. Katrai no tām sava tematika, savs nosaukums un, protams, kristāli, kristāli, kristāli.

Ieejas hallē apmeklētājus sagaida pats lielākais Swarovski kristāls – 310 000 karāti, bet kristālu siena pavada visa muzeja apgaitas garumā.

10.istābā – peldošās poēmas un 11.istabā – metamorfozes – kristālu gaismas laušanas spējas demonstrētas dažādos gaismas ķermeņos. Pirmajā attēlā gaismas skulptūra, kuru radījis dizaineris un arhitekts Rons Arads. Pa kristāla virtenēm slīd burti, teksts no Hana Magnusa Enzensbergera radītās poēmas Kristāla pasaulei.

Par Swarovski:

Kristālu mūža sākums ir 1892.gads, kad Daniels Svarovski radīja automātisko kristālu slīpēšanas mašīnu. Dažus gadus vēlāk – 1895.gadā viņš dibināja kompāniju Swarovski.

Visi Swarovski kristāla darinājumi kopš pirmsākumiem tiek atzīmēti ar firmas zīmi. Sākotnēji tas bija ēdelveisa ziediņš, bet 1988.gadā to nomainīja pret gulbi.

Swarovski kristāli satur apmēram 32% dažādu piemaisījumi, kas sekmē gaismas staru laušanos kristālu izstrādājumos. Lai radītu acij vistīkamāko spīdumu, Swarovski dažus no saviem darinājumiem pārklāj ar speciālo metāliski ķīmisko pārklājumu. „Auroras ziemeļblāzma” ir vispopulārākais no pārklājumiem, kura ietekmē kristāls atspīd visās varavīksnes krāsās.

Kristāli tiek ražoti Swarovski AG Feldmeilen, kas atrodas netālu no Cīrihes Šveicē. Swarovski kompānija ietver sevī arī 4 produktu grupas – Tyrolit, kas ražo griežamos materiālus; Swareflex, kas nodarbojas ar refleksējošo un luminiscējošo ceļu markējumu izgatavošanu; Signity, kas darina sintētiskos dārgakmeņus; Optik, kas ražo optiskos dažādus instrumentus.

Kompānija Swarovski ražo kristāla skulptūras, rotaslietas, apģērbus, lustras un daudzus citus aksesuārus. Tā pārdod arī bižutēriju un mākslīgos briljantus. Kompānijas paspārnē darbojas plašs loks māksliniekus un vienkārši turīgu un radošu cilvēku, kas rada savus individuālos rotaslietu un aksesuāru projektus.

Swarovski Kristallwelten pēc 13.istabas, kuras nosaukums – Kristāla mežs, ekskursijas dalībnieki nokļūst pa tiešo Swarovski izstrādājumu, galvenokārt, rotu veikalā, kur bez tirdzniecības uzcenojuma var iegādāties kompānijas darinājumus. 800 m2 plašā hallē pilna ar rotaslietu stendiem.

Akmentiņi tiešām apbrīnojami zaigo gan saules, gan mākslīgajā apgaismojumā. Uzreiz var pateikt – Swarovski! Arī cenas pieņemamas, piemēram, ķēdīte no jaunākās kolekcijas – ap 110 EUR; rokassprādze – ap 150 EUR; visparastākais gredzentiņš – stīpiņa ar kristāliņiem – no 13 līdz 18 EUR. Muzeja apmeklētāji uzrādot ieejas kartes varēja arī saņemt 2 EUR atlaidi. Sīkums, bet patīkami! Turklāt visi pirkumi tiek rūpīgi iesaiņoti tumši zilos samta maisiņos un dota līdzi garantijas grāmatiņa.
 Apbēdināja fakts, ka pamatā swarovski kristāliņi iestrādāti sudraba krāsas rotās, mazāk zelta. Kā arī nemanījām pārdošanā īsta zelta izstrādājumus. Pēdējais fakts tiešām atspēlējās – jo ikdienā pastāvīgi nēsājot tur iegādātos gredzentiņus, sviedru, berzes ietekmē var novērot ārējā pārklājuma nodrupšanu. Kristāliņi paliek tikpat spoži, bet gredzens čupā.

Daži interesanti fakti:

  • 2007.gadā Swarovski izveidoja savienību ar vienu no elektronikas gigantiem Philips, lai radītu savu sadzīves tehnikas līniju – Aktīvie kristāli. Rezultātā radās USB atmiņas izrotātas ar kristāliem.
  • Swarovski kompānija bijusi galvenais sponsors mākslas filmas „Operas Spoks” (2004) uzņemšanā. Šajā filmā plašo operas griestu lustras mirdzēja kristālos.
  • Kopš 2008.gada 21. janvāra kompānijas Motorola ražoto mobilo telefonu cienītāji var iegādāties pasaulē pirmo kompānijas Goldstriker veidoto Motorola KRZR kas noklāts ar Platinum un Swarovski labumiņiem. Luksusa versijas Motorola KRZR platīna ietvars ir noklāts ar 336 labākās kvalitātes Swarovski kristāliem.

 

Dalies:
Novērtē: 5 (10)

komentāri

Jūlija

Oj, mani tur toč nedrīkst laist :)

Mani tikai tur palaist, mirdzēšu kā Jaungada eglīte!

Gribētos uz turieni aizbraukt.... =D

Carlos

Tur tiešām ir skaisti - gan pats muzejs, gan arī paši SWAROVSKI izstrādājumi. Taču tagad Jūs pašas varat izveidot daudz kā skaista no oriģinālajiem SWAROVSKI akmentiņiem:

www.kristali.lv :-)Ko lasa citi?