Rothenburg ob der Tauber – īstā vieta Ziemassvētku noskaņai

Vai esi kādreiz sajutis Ziemassvētku noskaņu vasaras dienā? Šajā gleznainajā Bavārijas pilsētiņā pabijām pāris gadus atpakaļ, un tas bija vasaras nogalē, šķiet augusta beigās. Ziemassvētku gars jautās visur, neskatoties uz to, ka senlaicīgo namu fasādes bija bagātīgi rotātas ar ziedošiem puķu podiem visdažādākajās dzīvespriecīgajās krāsās. Kas tad radīja šo ziemas saulgriežu sajūtu?

Vai esi kādreiz sajutis Ziemassvētku noskaņu vasaras dienā? Šajā gleznainajā Bavārijas pilsētiņā pabijām pāris gadus atpakaļ, un tas bija vasaras nogalē, šķiet augusta beigās. Ziemassvētku gars jautās visur, neskatoties uz to, ka senlaicīgo namu fasādes bija bagātīgi rotātas ar ziedošiem puķu podiem visdažādākajās dzīvespriecīgajās krāsās. Kas tad radīja šo ziemas saulgriežu sajūtu?

Pirmkārt, pašas pilsētas ārējais veidols – nami, kas atgādināja ilustrācijas no bērnībā tik mīļajām pasaku grāmatām; karogi un karodziņi ar seniem ģerboņiem; vecišķa stila smalki darinātas daudzo bodīšu un krodziņu izkārtnes; lākturi, kas ik pa brīdim piestiprināti pie māju fasādē, nekādu modernu elektrības stabu; neliels bruģēts tirgus laukums ar strūklaku; rātsnams ar pulksteņa torni, kas jau kuro gadsimtu skaita izejošās dzīves mirkļus.

Otrkārt, šeit neparasti daudz veikaliņu ar dažādām rotaļlietām – sākot mīkstajiem lāčukiem, beidzot ar viegliem porcelāna zaķīšiem, kas darināti un izkrāsoti, ievērojot vissmalkākās detaļas, un Ziemassvētku eglīšu rotājumiem.

Treškārt, šeit atrodas Deutsche Weihnachtsmuseum , kur apskatāmi vārdiem neaprakstāmi eglīšu rotājumi, dekorācijas, dažādas lelles, riekstkoži – lieli un mazi, pēc koka, lakas un krāsas smaržojoši, zvēriņi un veselas Bētlemes ainavas. Pie ieejas dežūrē speciāla mašīna Ziemassvētku sarkanā krāsā un ar egļu vijumu zīmējumiem uz sāniem. Mašīnas bagāža pilna ar lielākām un mazākām dāvanu kastēm.

Pilsētas svētkos iedzīvotāji labprāt tērpjas viduslaiku tērpos un piedalās svētku uzvedumos. Toreiz ar’ bija paredzēti kaut kādi viduslaiku pilsētas svētki, tāpēc dienas otrajā pusē pilsētas ieliņas pildīja zirgu pajūgi, kalēju un amatnieku teltis, smaržoja pēc dūmiem un salmiem. Taču visas smakas nomāca vilinošo saldumu bodīšu asortiments. Iegriezāmies kādā mazā restorāniņā, kurš vēl īsti dienas pirmajā pusē nebija atvērts apmeklētājiem, bet laipnais saimnieks apsolīja sarūpēt mums katram savu kārumu. Jāsaka, nekur nebiju iepriekš ēdusi tik garšīgu Apfelstrudel (pat Vīnē, nē) – siltu, tikko izceptu, servētu ar saldējuma bumbiņu un lielu daudzumu putukrējuma. Ēriks atkal priecājies par iespēju nobaudīt vienu no Bavārijas alus šķirnēm.

Ceturtkārt, Ziemassvētkus mēs ne tikai apskatījām, bet arī izgaršojām. Šajā pilsētiņa ir specializētas kulinārijas – veikaliņi un tirgo speciālu šai pilsētiņai raksturīgu un gan vietējo, gan tūristu vidū iecienīto saldumu - Rothenburger Schneeball jeb sniega bumbas. Pamatīgas pikas no mīklas ar dažādiem pildījumiem – ar šokolādi, riekstiem, baltas ar vaniļas cukuru u.tml. Tās kārdinoši rindojās skatlogos, un visas, protas, uzreiz gribējās nogaršot. Bet „sniega piku” lielums un vēdera kapacitāte ir nosacīta, mēs noprovējām klasisko Schneeball un ar riekstiem. Vienkārši ņamma! :)

Sapratām, ka nemitīgi varētu klīst un klīst pa nelielajām un bruģētajām pilsētas ieliņām, taču, lai visu pilsētu aptvertu ar vienu skatu, pa garām vijīgām kāpnēm uzkāpām rātsnama pulksteņa tornī, kur visa pilsēta bija kā uz delnas. Paša pilsēta atrodas tādā kā pakalnā, tāpēc viegli un tālu var pārskatīt apkārtni. Tālumā pavīdēja arī Tauberas upe, kura minēta pilsētas nosaukumā. Kurp vien skaties, kārtīgie, oranžīgi sarkanie, dzīvespriecīgie dakstiņu jumti. Ne velti pilsētas ģerbonī attēlots tieši sarkans aizsargmūris – Rot (sarkans) + Burg (mūris).

Katru gadu visu Adventa laiku, līdz pat Ziemassvētkiem pilsētas centrālajā laukumā jeb Marktplaz darbojas Weihnachtsmarkt. Tas viens no vecākajiem Ziemassvētku tirdziņiem Vācijā, jo pastāv jau veselus 500 gadus. Ja nu kādam ir luste un iespējas, noteikti iesaku pabūt šajā pilsētiņā un izbaudīt pilnībā Ziemassvētku gaisotni. Vairākus gadus atpakaļ esmu pabijusi tādā tirdziņā Zalcburgā, Austrijā. Tas tiešām ir redzēt un izbaudīt vērts pasākums.


Vēl par Rothenburg ob der Tauber lasi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rothenburg_ob_der_Tauber
http://www.rothenburg.de/d/ISY/index.php?get=2632
http://www.weihnachtsmuseum.de
http://de.wikipedia.org/wiki/Apfelstrudel


Kā arī foto no mūsu 2007.gada augusta brauciena iespaidiem:

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāriKo lasa citi?