Es, Stīvs Džobss

Grāmatā apskatītie citāti palīdz vairāk izprast Stīvas Džobsa personību un secināt, ka būdams jauns viņš bija daudz „gaisīgāks” un tendēts uz pasaules mainīšanu, savukārt, tuvojoties dzīves norietam, atskārtis, ka pasaule ir daudz rezistentāka, un pievērsies dzīves pamatvērtībām.

Pa gariem laikiem nolēmu ieviest nelielu, bet ne mazāk patīkamu atkāpi digitālā laikmeta informācijas ieguves trendam un pievērsties drukātiem literatūras izdevumiem, proti, izlasīt, labu laiku atpakaļ Zvaigznes ABC grāmatnīcā noskatīto grāmatu "Es, Stīvs Džobss", kuru sastādīja Džordžs Bīms. Interesanti, ka autors ir bijis ASV Militārās vieglās artilērijas virsnieks, dienējis Nacionālās gvardes aktīvajā dienestā. Tas, jāteic arī viss, ko autors par sevi vēlējās pavēstīt grāmatas beigās. Bet, neskatoties uz to, pamanījās sarakstīt (apkopot) vairāk nekā 30 grāmatas par dažādām biznesa un popkultūras jomām.

Grāmata sarakstīta neierastā stilā, proti nevis kā kārtējais biogrāfisks atreferējums, bet gan tajā apkopoti citāti, kuri sakārtoti pēc tēmām. Runa ir par citātiem, kurus Stīvs Džobss paudis publiski pieejamos izdevumos vai konferencēs. Grāmatas beigās ir arī bibliogrāfisks S.Džobsa svarīgāko notikumu apkopojums, kura, manuprāt, vairāk iederētos sākumā, jo lasītājam, kurš nav pazīstams ar šī cilvēka biogrāfiju varētu būt grūti izprast citātu jēgu. Varbūt radošie cilvēki, kāds arī bija Stīvs Džobss, lasa grāmatas no beigām? :)

Daži Stīva Džobsa citāti

Interesants vērojums, ka Stīvs Džobss būdams jauns bija daudz „gaisīgāks” un tendēts uz pasaules mainīšanu, savukārt tuvojoties dzīves norietam atskārtis, ka pasaule ir daudz rezistentāka un pievērsies dzīves pamatvērtībām (citāts 3 un 7).

Lai arī grāmatā citāti sistematizēti pa tēmā, nolēmu padalīties ar dažiem no tiem, sistematizējot tos hronoloģiski:

[1] Nekas nav pabeigts, iekams tas nav pārdots.
Foklore.org, 1983

***
[2] Cilvēkus vērtē pēc sasniegumiem, tādēļ koncentrējieties uz rezultātiem! Esiet kvalitātes mēraukla! Daudzi cilvēki nav raduši strādāt vidē, kur izcilība ir norma.
The Journey is the Reward, 1987

***
[3] (Mēģnot pārvilināt PepsiCo ģenerāldirektoru Dž. Skallijam) Vai gribi visu atlikušo dzīvi pārdot cukurūdeni vai tomēr mēģināsi izmainīt pasauli?
Odyssey: Pepsi to Apple, 1987

***
[4] Cilvēki domā, ka koncentrēties uz kaut ko nozīmē sacīt „jā” tam, uz ko tu esi koncentrējies. Bet tā nebūt nav. Koncentrēties nozīmē sacīt „nē” simts citām labām idejām, kas eksistē turpat līdzās.
Apple Vispasaules attīstītāju konference, 1997

***
[5] (Par OS X Aqua) Podziņas uz ekrāna būs tik skaists, ka jūs gribēsiet tās nolaizīt.
CNNMoney: Fortune, 2000

***
[6] Man šķiet, ka televīzija un personālie datori nekad nesaplūdīs kopā. Es patiesībā domāju, ka, skatoties televīziju, cilvēks izslēdz savas smadzenes, turpretī, strādājot pie datora, viņš tās ieslēdz.
Macworld, 2004

***
[7] Tehnoloģijas nemaina pasauli. [..] Tehnoloģijas vienkārši daudz ko padara vieglāk paveicamu, jo ļauj sasniegt cilvēkus, kuri citādi nebūtu sasniedzami. Taču tas būtu lāža pakalpojums, ja mēs nepārtraukti radītu lietas jaunā gaismā un stāstītu, ka tehnoloģijas ir pārmaiņu pamats. Lietas var būt svarīgas arī tad, ja taš neizmaina pasauli.
The Independent, 2005

***
[8] Saka, ka jāstrādā tāds darbs, par kuru deg sirds, un tā ir tīrā patiesībā. Tas tāpēc, ka darbs ir grūts [..] Ja salīdzināsim cilvēkus, kuri tiek uzskatīti par veiksminiekiem un tos, kas neko nav sasnieguši, visbiežāk izrādīsies, ka veiksminieki ir mīlējuši savu darbu [..]
D5 konference, 2007

***
[9] (par iPhone) Patiesībā pirmā bija ideja par planšetdatoru. Man radās doma, ka varētu atmest klaviatūru un rakstīt tieši uz skārienjutīga ekrāna. Es jautāju mūsu darbiniekiem, vai viņi spētu realizēt šo ieceri. Apmēram pēc sešiem mēnešiem – tas bija.
D8 konference, 2010

***
[10 ]Mēs šajā ballītē neieradāmies pirmie, bet mēs būsim vislabākie.
Apple sanāksmes par IPhone OS 4.0, 2010

***
[11] Ziniet, ja aparatūra ir mūsu produkta smadzenes, tad programma ir tā dvēsele.
Apple Vispasaules attīstītāju konference, 2011

Dalies:
Novērtē: 5 (3)

komentāri

Vārdainis

Gada vārds: rezistentāka. Turpmāk lietošu to aprakstot savus studentus

Made in LV

Nekādu pretenziju pret šo kungu. Vienīgais, kas man nepatīk, ir šī pārspīlētā viņa glorificēšana.
Par pasaules izmainīšanu tik tiešām ir taisnība... paskatieties uz jauno Apple veikalu atvēršanu, jaunāko Apple produktu parādīšanos... cilvēki ir ieguvuši sev elku. (nesenie notikumi Ķīnā, kur tikai nesen oficiāli parādījās iPhone 4) Tālu nav līdz tam, lai kāds izdarītu pašnāvību, jo nav ticis pie jaunākā iPhone, iMac, iPad vai cita iShita. Varbūt tas jau ir noticis... tad jāgaida masu slepkavība, jo redz kāds gribēs būt pirmais rindā pēc jaunākā modeļa. Jācer, ka šis haoss aizies līdzi kapā inteliģentajam cilvēkam.
Citādi jau nav ne vainas... smukas mantiņas viņi taisa... tik nez kapēc tāda masu psihoze pārņem cilvēkus dēļ tām.Ko lasa citi?