Kāpēc cilvēki neatbild uz e-pasta vēstulēm?

Nesaku, ka visi, bet daudzi saņemot elektronisko vēstuli neatbild. Es te tagad runāju par tieši adresētām vēstulēm ar uzrunu, jautājumu vai aicinājumu. Dažreiz tas kļūst tik kaitinoši. Sēdi un domā, vai vispār tā sasniegusi adresātu.

Nesaku, ka visi, bet daudzi saņemot elektronisko vēstuli neatbild. Es te tagad runāju par tieši adresētām vēstulēm ar uzrunu, jautājumu vai aicinājumu. Dažreiz tas kļūst tik kaitinoši. Pilnīgi saprotams, ka ne visi jautājumi, kas tiek uzdoti ir gaidīti vai patīkami vai uzmanības vērti. Tomēr ticu, ka uz jebkuru jautājumu ir iespējama atbilde – īsa vai plaša un izsmeļoša, tieša vai izvairīga, manuāla vai automātiska, bet tā ir atbilde. Kaut vai: „Paldies, Jūsu vēstule saņemta!” Citādi sēdi un domā, vai vispār tā sasniegusi adresātu.


Ikdienā darbā katru dienu saņemu ap simts vēstuļu, tai skaitā arī mēstules, kuras uzreiz izdzēšu, bet uz pārējām atbildu. Izjūtu zināmu atbildības sajūtu pret rakstītāju un nevēlos, lai tas sajūtas tik pat stulbi kā dažreiz es, kad pretī nav ne plika – paldies. Esmu saņēmusi arī vairākas vēstules uz iinuu.lv vietnē norādīto e-pastu ar lūgumu sniegt kādu informāciju, komentāru vai pārsūtīt dažas bildes no kāda pasākuma. Esmu ļoti pateicīga par tām un labprāt uzzinu, kas mājas lapas lasītājus interesē.

Taču bija viens gadījums, kad man uzrakstīja kāda pasākuma organizētāji ar lūgumu arī iinuu.lv vietnē ievietot informāciju par viesmākslinieku. Tā kā man šis pasākums likās saistošs un interesants, es to arī izdarīju, papildinot ar video materiālu un linkiem. (Uzreiz jāpiebilst, ka iinuu.lv lapā netiek izvietoti nekādi maksas reklāmraksti, tikai ieteikumi par to, ko esmu uz savas ādas izbaudījusi un atzinusi par labu esam.) Kad nosūtīju atbildes vēstuli un dažus jautājumus par pasākumu, tad izrādās vairs nebiju pat atbildes cienīga. Nu, skumji, ka komunikācija tikai vienos vārtos.

Galīgi neatbalstu pārsūtāmās rindu vēstules, kas tagad kā sērga ir izplatījušās draugiem.lv portālā. Uz tām gan negaidiet nekādu reakciju, jo esmu dusmīga par cilvēku māņticību attiecībā uz piebildēm – „pārsūti šo vēstuli vēl 30 cilvēkiem un laime ienāks tavās mājās”. Come on, mīļie, nolaidieties uz zemes!

Tomēr jautājums paliek atklāts – kāpēc cilvēki neatbild uz vēstulēm? Un tikai nesaki, ka esi tik aizņemts, ka nav laika. Pati labi zinu, ka tā ir visuniversālākā atbilde, kad vienkārši sava slinkuma dēļ kaut ko negribi darīt.

Dalies:
Novērtē: 4 (8)
Skatīts: 1833

komentāri

Jūlija

Mūsdienu paradokss: jo vairāk komunikācijas līdzekļu (mobilie, i-nets, Skype), jo mazāk cilvēki komunicē (frozen) Manas domas: slinkums (sleep) Un vēl, maigi sakot, zemā interese par citu cilvēku domām, vēlmēm, interesēm. Šobrīd visi ir pārāk koncentrēti uz savām \"problēmām\". (evil) Varbūt krīze spēs kaut ko mainīt uz labo pusi un mēs atcerēsimies, ka bez dzīves lietišķās puses pastāv arī cilvēciskās attiecības? (flower)

P.S. Vēl jo vairāk man žēl, ka mūsdienās reti kurš sūta papīra kartiņas (cry)Ko lasa citi?